Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Turistų klubo nariai mėgsta aktyvų poilsį gamtoje

2012-07-21

Vieni žmonės mėgsta ramų poilsį, kiti priešingai – renkasi aktyvią veiklą. Būtent prie pastarųjų galėtume priskirti daugiau kaip prieš dešimtmetį įsikūrusio Vilkaviškio rajono turistų klubo „Vilkelis" narius. Jiems ruošiantis į žygius dažnai nebūna svarbus nei metų laikas, nei oro sąlygos.


Iniciatoriai – pilviškiečiai

„Vilkelio" klubas įkurtas 2001 m. kovo 1 d. Jis vienija žmones, mėgstančius gamtą bei aktyvų laisvalaikį joje. „Mes plaukiojame baidarėmis, važinėjame dviračiais, žiemą vykstame slidinėti, kai kurie klubo nariai propaguoja šiaurietišką ėjimą. Šiuo metu klubas vienija 33 narius", – sakė „Vilkelio" prezidentė Aušra Blauzdžiūnienė.

Moteris pasakojo, kad dažniausiai su klubo nariais į įvairius žygius išsiruošia ir jų šeimų nariai, todėl keliaujančiųjų paprastai būna daugiau. Kartais į gamtą kartu traukia net trys vienos šeimos kartos – seneliai, tėvai bei vaikai.

„Mums nereikia masiškumo – esame draugų kompanija, mėgstanti aktyviai leisti laiką kartu. Buvo tokių atvejų, kai prie mūsų prisijungę žmonės žygių metu bambėdavo, kad jiems trūksta šilto vandens, kad jie kenčia nuo uodų ar vabalų įkandimų... Su tokiais poilsiautojais – mums nepakeliui", – pasakojo buvęs „Vilkelio" prezidentas ir vienas iš klubo įkūrėjų Romas Besasparis.

R. Besasparis prisiminė, jog iš pradžių kolektyvo branduolį sudarė baidarių entuziastai iš Pilviškių. Šiomis valtelėmis išmaišę ne tik Lietuvos vandenis, bet ir tolimųjų kraštų, tokių kaip Karelija, upes, jie galiausiai nusprendė burtis draugėn ir oficialiai įregistruoti klubą.


Smagiausia – baidarėmis

Nors „Vilkelio" klubo nariai propaguoja įvairų aktyvų poilsį, bene dažniausiai jie išsiruošia į žygius baidarėmis. Turbūt mūsų šalyje nėra tokios upės ar ežero, kurių vandenų nebūtų išbandę šie turistai. Jiems smagiausia plaukti upėmis, kuriose pilna kliūčių – nulaužtų medžių, žolių, išsikišusių akmenų. Populiariausios Lietuvoje baidarininkų upės Merkys ir Ūla jų seniai nebetraukia.

„Mums jos tarsi autostrada", – šypsojosi R. Besasparis. Jis pasakojo, kad visi klubo nariai turi nuosavas baidares ir dažnai į žygius keliauja iš anksto nieko nesuplanavę.

„Visada galima išsinuomoti baidarę, bet dažniausiai ją reikia užsisakyti prieš porą mėnesių. Daug paprasčiau yra turėti nuosavą. Nėra jokių suvaržymų – kada nori, tada plauki. Juolab kad baidarės nėra itin brangios – be irklų ir kitų priedų jos kainuoja nuo pusantro iki dviejų tūkstančių litų", – sakė vyriškis. Jis pasakojo, kad seniau buvo itin populiarios baidarės „Taimen", kurias labai patogu susilankstyti ir susikrauti. Vis dėlto dabar sulankstomų baidarių beveik nelikę – jas pakeitė įprastos, neišardomos valtys.


Įvairūs nutikimai

Kiekvieną vasarą „Vilkelio" klubo nariai bent 2–3 kartus stengiasi kartu plaukti baidarėmis. Dažnai jų apsisprendimui plaukti įtakos neturi nei oro, nei kitos sąlygos. Per daugiau kaip dešimtmetį buvo atšauktas vos vienas žygis. Tąkart mūsų rajono turistai baidarėmis planavo plaukti Merkiu. Žygio dieną lauke šėlo tikra audra, o Merkyje vandens lygis buvo pakilęs per 2 metrus. Vanduo sėmė aplinkinius kaimus, o plaukti šia upe buvo griežtai draudžiama.

A. Blauzdžiūnienė pasakojo, kad kelionių su kompanija metu yra buvę linksmų, keistų ar net nelabai malonių nutikimų. Moteris šypsojosi prisiminusi, kaip kartą į stovyklavietę iš kažkur atklydęs arklys „nušvilpė" kolegų batus. Tačiau bene įsimintiniausias įvykis nutiko prieš septynerius metus. Tąkart „Vilkelio" klubo nariai baidarėmis plaukė Visinčios upe Dzūkijoje. Vakarėjant pradėjo ieškoti sustojimo nakčiai vietos. Priplaukę negyvenamą sodybą nusprendė jos teritorijoje įsikurti. Plaukti toliau nebuvo galima ir dėl to, kad R. Besasparis persiplėšė savo baidarę, todėl reikėjo ją taisyti.

„Išlipus į krantą mus pasitiko sodybos šeimininkai – mašalai. Neįmanoma žodžiais apsakyti, kiek jų ten buvo. Mašalus saujomis žėrėme nuo savęs – jų buvo visur. Daugelis iš mūsų net miegoti normaliai negalėjo, nes šitų vabzdžių priskrido ir į palapines. Valgyti taip pat negalėjome – mašalai lindo į burną, akis. Paprastai neskubame pasitraukti iš stovyklavietės, o tąkart vos išaušus visi jau sėdėjome baidarėse", – prisiminė A. Blauzdžiūnienė.

Keliautojai prisimena ir įvykį, nutikusį plaukiant baidarėmis Kaliningrado sritimi. Jau sutemus grupelė iškylautojų įsirengė stovyklavietę vienoje pakalnėje. Statydamiesi palapines pastebėjo, kad virš galvų pilna kažkokių lentų, bet į tai nekreipė dėmesio. Tik prašvitus pamatė kad tos lentos – tai kryžiai, o stovyklavietė įkurta šalia senų kapinių.


Dviračiais per visą Lietuvą

Gana populiarus dar vienas klubo narių užsiėmimas – važinėjimas dviračiais. Šiomis transporto priemonėmis jie yra išvažinėję visą Lietuvą. Neseniai klubo nariai Gedminas Mockus bei Valentinas Staugaitis, minėdami Žalgirio mūšio 600-tąsias metines, dviračiais išilgai pervažiavo visą mūsų šalį.

„Esame linksma kompanija. Švenčiame kartu įvairias šventes – Naujuosius metus, Velykas, Šv. Valentino dieną... Mėgstame susigrumti ir tinklinio aikštelėje – Vilkaviškio komanda žaidžia prieš Pilviškių komandą. Prie mūsų kompanijos pritampa ir jauni, ir seni", – kalbėjo klubo prezidentė A. Blauzdžiūnienė.


„Vilkelio" klubo nariai mėgsta dviračių žygius.
Autorius:Andrius GRYGELAITIS, „Santaka”

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24972
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1673 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: turistai
Viso komentarų: 1
2012-08-06 Spam
1. Jermaine
Gerai, kad yra aktyvių žmonių kuuoris vienija aukštesni tikslai ir idėjos. Gerai, kad randasi vis daugiau žmonių remiančių ir milijono monetų piramidės idėją. Šios akcijos vienas iš pagrindinių tikslų – pilietiškumas. Siekiama, kad tai būtų ne vieno, ar šiuo atveju dviejų iniciatorių rezultatas, o Lietuvos piliečių rezultatas. Ant kiek mūsų visuomenė yra pilietinė? Čia jai dar vienas išbandymas. Tuo siekiama pagarsinti Lietuvos vardą, bei Lietuvos valiutą pasaulyje.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License