Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Veterinaras praktikuoja gyvūnų gydymą dėlėmis

2012-10-16

Netoli Pilviškių, Baltrušių kaime, įsikūrusioje gyvūnų klinikoje neseniai pradėtas taikyti gydymas dėlėmis – hirudoterapija. UAB „Veterinarijos pagalba" gydytojas Gintautas Šeškas sako, jog šį netradicinį būdą jis pritaikė ne vienam gyvūnui, kuris po gydymo pasveiko ir gyvena kokybišką gyvenimą.

Pirmiausia gydymą šiomis „gyvomis adatomis" G. Šeškas išbandė pats. Supratęs, kad medicininė dėlė yra didelė gamtos dovana žmogui, veterinarijos gydytojas nusprendė ją panaudoti ir teikdamas pagalbą gyvūnams.

– Turėjau sveikatos problemų, tačiau vaistai ne ką padėjo, o tik smarkiai suplonino piniginę. Gydytojai išrašydavo vis kitokių vaistų, kol „eksperimentai" su manimi jau pradėjo varyti į neviltį, – pasakojo veterinaras. – Kai man padėjo dėlės ir pats įsitikinau šių gyvų padarų gydomosiomis savybėmis, pagalvojau, kodėl gi nepritaikius to savo darbe.

Pirmasis pacientas, kurį savo klinikoje šiomis kraujasiurbėmis išgydė G. Šeškas, buvo marijampoliečių šeimos numylėtinis vokiečių aviganis Baris. Prieš kurį laiką jo papilvėje veterinarai aptiko dviejų kumščių dydžio guzą. Net keli gyvūnų specialistai nustatė, jog tai – auglys, kurį patarė operuoti. Tačiau šuns šeimininkai vis dėlto abejojo ir savo augintinio operuoti nenorėjo. Juolab kad nė vienas veterinaras normaliai nepaaiškino, koks tai auglys ir ką reikės pjauti.

– Šis šuo pas mus buvo atvežtas su nepaprastai išvešėjusia prostata, – sakė G. Šeškas. – Nežinau, kaip ten jį būtų operavę... Aš pasiūliau pabandyti gydymą dėlėmis ir šeimininkai sutiko. Iškart po konsultacijos marijampoliečiai įsigijo medicininių dėlių, kurios auginamos visai netoli Marijampolės, Liucinavo kaime. Aš ir pats iš ten siunčiuosi šias mažąsias gydytojas.

Šeimininkai savo augintiniui dėles dėjo dar tik du kartus, tačiau prognozės – kuo geriausios. Šuo akivaizdžiai sveiksta, pradėjo reikalauti dėmesio, pasidarė judrus ir linksmas. Šį metodą G. Šeškas pritaikė dar keliems šuneliams ir rezultatai, pasak jo, yra puikūs. Štai neseniai veterinaras gydė kauniečių atvežtą spanielių veislės kalytę Daudę. Beveik metus laiko jai buvo nustatinėjamos klaidingos diagnozės. Veterinarijos klinikoje Baltrušiuose kalytė buvo gydoma stacionare dvylika dienų. Reabilitacijai jai buvo panaudotos dėlės. Praėjus kelioms savaitėms po gydymo paskambinę spanielės šeimininkai labai dėkojo už augintinės išgelbėjimą.

Veterinarijos gydytojas patikino, jog toks gydymas tikrai nėra pavojingas, tad išbandyti verta. Dėlės siurbiančios tik „blogą" kraują. Po to, kai jos nuimamos nuo kūno, jų paliktos žaizdelės dar kurį laiką kraujuoja. Pasak G. Šeško, kuo daugiau yra sveikatos problemų, tuo didesnis ir ilgesnis kraujavimas. Tačiau po kelių seansų jo laikas trumpėja – tai reiškia, jog organizmas taisosi.

Tiesa, gydymo dėlėmis nereikėtų taikyti vaikingoms patelėms, mažyliams, gyvūnams, sergantiems hemofilija, onkologinėmis ligomis. Mat dėlės išskiriamos medžiagos veikia visą organizmą, suaktyvina būtinų medžiagų patekimą į ląsteles, tad „maitinamos" ir vėžinės ląstelės, kurios gali daugintis dar sparčiau.

G. Šeškas sakė, jog didžiausia gyvūnų ligų priežastis – nuolatinis šėrimas sausu maistu. Gydytojas patarė pasidomėti jo sudėtimi ir patiems įsitikinti, iš ko šis ėdalas padarytas. Tai – kvietiniai, miežiniai, kukurūzų miltai, kurie, aišku, yra genetiškai modifikuoti, ir visokie sintetiniai priedai.

Toks maistas, pasak veterinaro, labai kenkia gyvūnų sveikatai, o ypač – katėms.

– Šuns virškinimas yra fermentinis ir bakterinis, – aiškino G.Šeškas. – Šio gyvūno prigimtis tokia, kad bakterijų jis pats „neužsiaugina" ir jų turi gauti su maistu. Dėl tos priežasties šunys lauke mėsą užsikasa, kad ji kiek pašvinktų ir pasigamintų bakterijų, o vilkas, pagavęs auką, pirmiausia išėda jos vidurius. Augintiniai namuose tokių galimybių neturi. Jeigu mes juos gydome dar ir antibiotikais, kaip dabar labai madinga, tai nužudome virškinimo bakterijas, kurios niekada neatsikuria. Šito, auginant šunis, nevalia pamiršti. Antraip patys iš lėto žudome savo numylėtinius.

Pasak veterinaro, dažniausiai šiuolaikinis gydymas pasireiškia simptomų o ne ligos naikinimu. Juk kai automobilyje užsidega lemputė, perspėjanti apie gedimą, ką paprastai darome: ar tiesiog pasistengiame ją užgesinti, ar ieškome gedimo?.

Gyvūnų gydymą dėlėmis veterinaras Gintautas Šeškas pradėjo išbandęs šį metodą pats.
Foto: K.Vaitkevičienės.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=25776
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 3171 | Komentarų: 3 | Raktažodžiai: žmonės, Baltrušiai
Viso komentarų: 3
2013-03-21 Spam
3. Valius
Asta, jei Baltrušiuose kreiptumėtės į Šešką, jis tikrai patartų kur jų galima gauti.

2013-03-20 Spam
2. Asta
Norėtumėm įsigyti dėlių. Kaip jų įsigyti?

2013-02-26 Spam
1. juozas
Sveikinu gydytoją G.Šešką pradejus gydyti dėlėmis.Pagaliau ir Lietuvoje pradėjo gydyti gyvulėlius efektingais metodais.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License