Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Jėgų užteko tik medžiams išpjauti?

2012-10-20

Ir vėl sulaukėme skambučio iš Pilviškių. Miestelio gyventojai piktinasi: ar pakelių sutvarkymas baigėsi medžių išpjovimu?


Apgynė dalį beržų

Į redakciją paskambinusi pilviškietė (pavardė redakcijai žinoma) dar kartą priminė atvejį, kurį „Santakoje" aprašėme šį pavasarį („Visų beržų moterys išpjauti neleido", balandžio 7 d.).

Balandžio pradžioje kelios Pilviškių gyventojos išvydo seniūnijos pakelėse pjaunamus beržus ir pakėlė triukšmą. Moterys piktinosi, kad medžiai verčiami net nepranešus vietiniams gyventojams ir su jais nepasitarus.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas tuomet tvirtino, jog pakelės grioviuose medžiams augti ne vieta: dėl jų nedžiūsta keliai, sudėtinga tvarkyti aplinką, dirbti greiderininkams. O su gyventojais tartis dėl tokių savaime suprantamų dalykų, pasak seniūno, nėra ko.

Tuo tarpu už medžius mūru stojusios moteriškės širdo, kad pakelės beržai miestelio valdžiai kažkodėl užkliuvo, o grioviuose želiantys krūmynai netrukdo niekam.

„Seniūnijai reikėtų ne medžius pjauti, o labiau pasirūpinti aplinkos tvarkymu, išsikuopti griovius ir iškirsti pakelėse vešinčius krūmus", – kalbėjo viena iš pilviškiečių.

Energingoms moterims stojus ginti medžių, seniūnas V. Judickas dalį numatytų išpjauti beržų darbininkams liepė palikti.


Pavirto karklų alėja

Šįkart „Santakos" telefonu paskambinusi skaitytoja pakvietė dar kartą atvykti į Pilviškius. „Atvažiuokite ir pažiūrėkite, kaip atrodo mūsų miestelis, kuriuo taip „rūpinasi" seniūnas. V. Judickas pavasarį kalbėjo, kad beržai trukdo prižiūrėti kelius, dėl pakelės medžių gatvėse nedžiūsta balos. Bet tos balos kaip telkšojo, taip ir telkšo... Dabar beržų nebėra, bet jų vietoje veši karklynai, brūzgynai. Pakelių kaip netvarkė, taip ir toliau netvarko. Ar toks vaizdas – gražesnis?" – stebėjosi moteris.

Dar kartą nuvykę į Pilviškius įsitikinome, jog skambinusi skaitytoja nemelavo: grioviai ir kelkraščiai Statybininkų, Žemaitės, Alytaus gatvėse buvo prižėlę krūmų ir žolynų. Gal seniūnijai labai striuka su lėšomis?

Tačiau mus išsikvietusi pilviškietė purtė galvą: „Kai reikėjo pjauti medžius, tai buvo surinktas visas būrys vyrų – juk beržus pjovė, mediena gera! O kai reikia išpjauti iš griovių šabakštynus, jau nėra nei kam, nei už ką... Pavasarį sakė, kad medžiai tvarkytis trukdo. O kas dabar trukdo? Buvo Žemaitės gatvėje beržų alėja – dabar pavirto į karklų ir kiečių alėją..." – ironizavo moteris.

Pašnekovė liūdnai šypsojosi, jog karklynais želiantys grioviai – visai netoli seniūnijos, nuo jų net matosi ant pastato plevėsuojanti vėliava.

„Graudu pasidaro, kai paskaitome, kaip gražiai tvarkosi kitų seniūnijų vadovai. Apie Pilviškius nieko panašaus negirdime jau daugybę metų... Tik skandalai, problemos ir apsileidimas", – kalbėjo pilviškietė.


Pasiūlė padirbėti

Dar kartą teko pakalbinti Pilviškių seniūną Vytautą Judicką. Tačiau jam moterų priekaištai pasirodė neverti dėmesio.

„Atsirado gamtos mylėtojos... Tada dėl tų medžių tiek puolė – ar dabar jau gamta nebepatinka? Tai galėtų šokti ir susitvarkyti griovį, padirbėti, parodyti pavyzdį kitiems. O dabar visi tik pašnekėti gudrūs. Tarp kitko, šiandien ten jau tvarko, tik palaukėme, kol lapai pradės kristi. Ir ko čia stebėtis – grioviai greitai priželia. O tokių vietų, kurias reikia tvarkyti, turime sočiai. Kaip galima apimti visus Pilviškius vienu metu? Darbų turime šimtui metų į priekį", – priekaištų prisiimti nenorėjo seniūnas.

Dėl išpjautų medžių, kuriuos žadėjo atsodinti, V. Judickas pasakė tik tiek: „Pavasarį medžiai buvo atsodinti. Yra mūsų parkas, yra kitos vietos. Tik pakelėse tai jau nesodiname. Sodiname ten, kur tinkamesnės vietos medžiams augti."

-------

Kai straipsnis buvo ruošiamas spaudai, mūsų skaitytoja iš Pilviškių paskambino dar kartą.

„Labai ačiū, kad Pilviškiuose pasirodėte su „Santakos" mašina ir fotoaparatu! Kitą dieną seniūnija atsiuntė į Žemaitės gatvę keletą vyrų iškirsti griovyje karklyną, nors iki to laiko per vasarą nebuvo pasirodęs nė vienas darbininkas, – kalbėjo moteris. – O štai šiandien jau pradėjo tvarkyti ir Alytaus gatvę. Mes, gyventojai, labai džiaugiamės ir tikimės, kad bus sutvarkytos ir kitos pakelės."

Išpjovus beržus, iki pat spalio vidurio Žemaitės gatvės griovyje vešėjo karklynas.
Foto: Eglės MIČIULIENĖS.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=25816
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 886 | Raktažodžiai: Pilviškiai, seniūnija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License