Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Baudą gavęs pilviškietis ieško teisybės

2012-10-30

Už nelegalaus alkoholio laikymą nubaustas pilviškietis įsitikinęs, kad policija pasielgė neteisingai. Įstatymų nepaisęs vyras baiminasi dėl skolos valstybei galintis netekti namų.


Kojai trinti

Į redakciją kreipęsis Vaclovas Dvaržeckis tvirtino visai netikėtai prieš kelis mėnesius sulaukęs pareigūnų vizito. Policininkai neslėpė turį skundų, jog pilviškietis prekiaująs nelegaliu alkoholiu – pilstuku. Pasidairęs V. Dvaržeckio namuose apylinkės inspektorius netrukus užtiko butelį su spiritu. Pasak pilviškiečio, spirito buvo likę per porą pirštų – „ant butelio galo".

Ir žurnalistams, ir pareigūnams V. Dvaržeckis tvirtino, jog spirito parsivežęs iš Kaliningrado srities. Pirkęs jo vaistinėje, kad galėtų trinti skaudamą koją. Tam spiritą ir naudojęs, tačiau pareigūnai jį paėmę, surašę paėmimo protokolą ir skystį išsiuntę ekspertizei. Vyras tvirtino kažkur namuose turįs net receptą spiritui įsigyti, tačiau taip jį nukišęs, kad negalįs atrasti.


Ieško antstolis

Dar labiau V. Dvaržeckis nustebo, kai sužinojo, kad už nelegalaus alkoholio laikymą jam skirta 2000 litų bauda. Vyras žurnalistams tvirtino iki šiol reikalų su policija neturėjęs, tad nesuvokiąs, kaip už „galubonkį" alkoholio galima skirti tokio dydžio baudą.

Iš pradžių V. Dvaržeckis nesureikšmino policijos skirtos baudos ir nesigilino, kas parašyta pareigūno duotame protokole. Iš žiniasklaidos pilviškietis buvo girdėjęs, jog baudos nemokantiems asmenims teismas ją pakeičia viešaisiais darbais. Tad ramiai laukė, kas bus toliau. Tačiau tuomet, kai gavo laišką iš antstolio Algimanto Maliukevičiaus kontoros, V. Dvaržeckis suprato, kad jo laukia rimti nemalonumai. Skolos keisti viešaisiais darbais niekas neketina, tad teksią ne tik sumokėti baudą, bet ir antstolio išlaidas bei jam priklausantį atlygį už pinigų išieškojimą. Tad skolos suma nuo 2 tūkst. litų gali išaugti dar bent keliais šimtais litų.

– Ką man daryti ir kur kreiptis? Juk per tokią pareigūnų savivalę aš galiu netekti net savo namų... – nerimo neslėpė pilviškietis.


Ne pirmą kartą

Apie situaciją, į kurią pateko vyriškis, paklaustas Pilviškių apylinkės inspektorius Artūras Trečiokas atskleidė kiek kitokias aplinkybes nei tos, kurias nupasakojo V. Dvaržeckis. Pasirodo, pilviškietis dėl tos pačios priežasties su policija turi reikalų jau ne pirmą kartą. O tokio dydžio bauda jam skirta būtent dėl to, kad per tuos pačius metus su spiritu jis įkliūna jau antrą kartą.

Pranešimų apie tai, jog V. Dvaržeckio namuose galima įsigyti nelegalaus alkoholio, pareigūnai gavo daug kartų. Anot A. Trečioko, į policiją skambinę žmonės netgi labai tiksliai nurodė, kur pilviškietis laiko draudžiamą skystį. Patikrinę nurodytas vietas pareigūnai spirito ten ir rado.

Tiesa ta, kad beveik visi asmenys, pas kuriuos randama spirito ar pilstuko, tvirtina jį laiką medicininėms reikmėms, skaudamoms kojoms ar sąnariams trinti. Tačiau pareigūnų ši „dainelė" jau seniai negraudina.


Bausmės griežtos

– Prieš kelis mėnesius, kai V. Dvaržeckio namuose radome spirito, jam buvo surašytas administracinis nurodymas. Toks nurodymas taikomas tik tais atvejais, kai įstatymui prasižengęs asmuo geranoriškai sutinka su pažeidimu ir gailisi, – aiškino apylinkės inspektorius A. Trečiokas. – Pareigūnai administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui surašo administracinį nurodymą už tuos administracinius teisės pažeidimus, už kuriuos numatyta ne didesnė kaip trijų tūkstančių litų maksimali bauda. Pažeidėjas per dešimt darbo dienų nuo administracinio teisės pažeidimo protokolo įteikimo dienos savo noru turi sumokėti baudą, lygią pusei minimalios baudos, taikomos už asmens padarytą pažeidimą. Tąkart V. Dvaržeckiui administraciniu nurodymu buvo skirta 250 litų bauda, kurią jis geranoriškai sumokėjo. Tačiau, matyt, bausmė tikslo nepasiekė, nes pilviškietis ir toliau elgėsi taip pat. Gavę informacijos, kad jo namuose ir toliau laikomas spiritas, nuvykome patikrinti. Sankcija numato, jog už pakartotinai padarytą tokį pažeidimą gresia griežtesnė atsakomybė, kokia ir buvo pritaikyta minėtu atveju. Pažeidėjai turėtų žinoti, kad administracinis protokolas pakartotinai nusižengus nebetaikomas.

Beje, ekspertizės išvados patvirtino, jog V. Dvaržeckio namuose rastas spiritas – toli gražu ne medicininis ir jo buvę ne „ant butelio galo", o apie litras. Pareigūnas A. Trečiokas sakė, kad prekiautojai pilstuku niekada namuose nelaiko didelio kiekio spirito, mat už tai gresia jau ne administracinė, o baudžiamoji atsakomybė. Tačiau ir radus nedidelį jo kiekį bausmės yra pakankamai griežtos.


Galėjo apskųsti

Mūsų rajoną aptarnaujantis antstolis Algimantas Maliukevičius patvirtino, kad V. Dvaržeckiui bauda tikrai nebus pakeista viešaisiais darbais ar administraciniu areštu. Tokios išlygos taikomos tik tuomet, kai skolininkas neturi jokio turto, į kurį būtų galima nukreipti išieškojimą. Kad antstolis skolos išieškojimą nukreiptų į gyvenamąjį būstą, bauda turi būti ne mažesnė nei 7 tūkst. litų. Tad baimintis, jog neteks savo namo, V. Dvaržeckiui dar nereikėtų.

– Yra tik vienintelė išeitis – rasti pinigų ir skolą geranoriškai sumokėti, – sakė antstolis A. Maliukevičius. – Gavęs baudą pilviškietis turėjo galimybę policijos sprendimą apskųsti, tačiau šia teise per numatytą terminą nepasinaudojo. Tad dabar ką nors keisti jau vėlu.

Antstolis įspėjo, kad delsiant ir nemokant baudos ji tikrai nemažėja. Todėl nevertėtų laukti, kol skola dar labiau išaugs. Skolai pasiekus pavojingą 7 tūkst. litų ribą galima netekti ir namų.

Pareigūnai rajono gyventojų namuose spirito randa įvairiose tarose.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=25923
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1570 | Raktažodžiai: Policija, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License