Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Senos nuoskaudos gadina kaimynų gyvenimą

2012-11-10

Borteliu įvažiavimą į savo kiemą atsitvėrę pilviškiečiai sulaukė kaimynų nepasitenkinimo. Dėl, rodos, mažo menkniekio tarp dviejų šeimų dabar vyksta „šaltasis karas".


Puoselėja grožį

Žurnalistams savo problemos atvykusi išsakyti Regina Bernotienė neslėpė akivaizdaus susijaudinimo. Moteris sakė sunkiai ryžusis praverti redakcijos duris, nes nepatogu kaimynų kivirčus spręsti viešai. Tačiau nežinanti, kur kreiptis, nes, jos manymu, Pilviškių seniūnas akivaizdžiai palaiko ne jų, o kaimynų pusę.

Gražiai sodybą besitvarkantys Regina ir Juozas Bernotai dabar jau pensininkai, tad gali daugiau laiko skirti aplinkos tvarkymo darbams. Pilviškiečių šeima ne tik pavyzdingai prižiūri savo sodybos teritoriją, bet ir žaliąją zoną už savo sklypo tvoros. Minėtoje zonoje veši dailiai apkarpyti dekoratyviniai medžiai ir krūmai, žydi gėlės. R. Bernotienė sakė puikiai suprantanti, kad žalioji zona – valstybinėje žemėje, tad prireikus jos „valdiškoms" reikmėms gražūs krūmynai bus išrauti. Tačiau sutuoktinių šeima stengiasi puoselėti grožį aplink namus.


Tvarkė keliuką

Būtent dėl grožio ir kilo konfliktas su greta gyvenančiais kaimynais Ramute ir Vladu Janavičiais. Nors ir šių kaimynų teritorija tvarkoma pavyzdingai, vis dėlto dešimtmečius siekiantys konfliktai ir nuoskaudos trukdo visiems kartu siekti grožio valstybei priklausančioje žemės dalyje.

Pasak R. Bernotienės, įvažiavimų į abi sodybas ribą ji ne kartą buvo apsėjusi žole, apsodinusi gėlėmis. Tačiau kaimynas visuomet ją nuvažinėdavo ir „užapvalindavo" automobilio ratais. Galop moteris nusprendė veltui nesistengti ir paliko nuapvalintą veją ramybėje.

– Šįkart mes norėjome susitvarkyti įvažiavimą į savo sodybą, – vienas per kitą pasakojo Regina ir Juozas. – Žvyruotas keliukas šioje vietoje nuolat šlapias, purvinas. Todėl norime savo įvažiavimą išpilti skaldele, kad būtų gražiau ir sausiau.


Bortelius numetė

Tam, kad skalda neišsinešiotų ir nebyrėtų, Bernotai nutarė savo įvažiavimą „įrėminti" betoniniais borteliais. Juos įkasė į žemę. Tačiau po kelių dienų du bortelius, ribojusius jų ir kaimynų įvažiavimą, rado numestus šalin. Atkaklūs pensininkai vėl įkasė bortelius, tačiau ir šįkart kaimynai juos išrovė ir numetė į griovį.

– Kai bandžiau kalbėtis su kaimynu ir klausti, kuo jam trukdo ant ribos įkasti borteliai, išgirdau tik „triaukščių" keiksmažodžių ir grasinimų susidoroti, – sakė R. Bernotienė.

Išspręsti kaimynų konflikto buvo iškviestas Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas. Išsiaiškinęs situaciją valdininkas liepė Bernotams išsikasti savo bortelius ir jų daugiau nebedėti. Tačiau Regina ir Juozas nesupranta, kodėl seniūnui jų veiksmai pasirodė neteisėti.

– Mes juk nevažinėjame per kaimyno keliuką, sukame tiesiai į savo sodybą, o Janavičius kažkodėl būtinai turi kirsti mūsų įvažiavimą. Neva jam taip esą patogiau įsukti, – piktinosi R. Bernotienė.


Seniūnui rūpestis

Pilviškių seniūnas V. Judickas sakė seniai žinąs Janavičių ir Bernotų šeimų nesutarimus ir konfliktus, kuriuos jam spręsti tenka nebe pirmąkart. Pasak jo, kažkada bičiuliavęsi ir net dviese keliuką į naujai pastatytas sodybas drauge pasidarę kaimynai prieš porą dešimtmečių taip susipyko, kad dabar užkliūva kiekviena smulkmena. Deja, atsisakyti ambicijų jie negali.

– Ir Bernotai, ir Janavičiai puikiai žino, kad vieta, dėl kurios kyla konfliktas, nei vieniems, nei kitiems nepriklauso – tai valstybinė žemė, – aiškino seniūnas. – Net ir sodindami medžius žaliojoje zonoje žmonės turėtų prašyti leidimo. Tačiau seniūnija neprieštarauja, kai šios zonos gražiai tvarkomos, puošia miestelį, žmonės patys jas šienauja ir neužkrauna rūpesčio seniūnijai. Kita vertus, kai kokie nors veiksmai žaliojoje zonoje paliečia kaimynus, reikalingas apibusis sutikimas. O šioje situacijoje, kaip matyti, sutikimo nebus. Net nežinau, kaip išspręsti konfliktą, kad abi pusės būtų patenkintos. Janavičius tvirtina, jog jam borteliai trukdo patogiai įsukti į kiemą. Tad gal pakaktų vieno bortelio, kad ir Bernotų keliuko ribos būtų įrėmintos, ir Janavičiai galėtų patogiai važinėti...


„Suveikia" principai

Bernotų kaimynas Vladas Janavičius teisiai šviesiai rėžė, kad tai esą jo kaimynų problemos, jeigu šie viduryje įvažiavimo sumanė įkasti betoninius bortelius.

– Jau trisdešimt metų čia važinėju ir važinėsiu, – sakė V. Janavičius. – Anksčiau gražiai su kaimynais sutarėme, o prieš porą dešimtmečių kilo konfliktas. Rodos, smulkmena, bet dabar kaimynai mums vis kerštauja. Tad ir tuos bortelius specialiai padėjo, kad man važiuoti trukdytų, kelią užtvertų. Žinoma, aš galėčiau ir prasukti, vietos yra, bet kartais „suveikia" principai. Visi važiuoja, kur nori, tad kodėl aš turiu važiuoti ten, kur kaimynai nurodys? Čia visų įvažiavimas ir tegul jie man eismo nereguliuoja. Žinoma, būtų kur kas smagiau gyventi, jei nereikėtų konfliktuoti su kaimynais. Bet, matyt, taip jau išėjo – gal abeji pasenome ir suvaikėjome...

Ko gero, nei seniūnui, nei žurnalistams šio kaimynų konflikto išspręsti nepavyks, nes senos nuoskaudos giliai įsirėžusios ir išsikerojusios. Tačiau solidaus amžiaus žmonėms tokios rietenos tikrai neprideda nei nuotaikos, nei sveikatos. Tad ar ne geriau būtų susėsti vieną dieną po jau užaugusiais medžiais, pasodintais prieš dešimtmečius, ir nuoširdžiai pasikalbėti. Gal nuoskaudos pasirodys ne tokios reikšmingos, kad vertėtų ardyti vieniems kitų kuriamą grožį.

 Regina ir Juozas Bernotai ribą tarp įvažiavimų norėtų atitverti borteliais, tačiau kaimynai šiuos numeta šalin.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=25998
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1239 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: kaimynai, Pilviškiai, seniūnija
Viso komentarų: 1
2014-01-03 Spam
1. Open
Žiūriu, kad baltaodė tu kaip ir aš, o man taip sunku rasti tnakimų atspalvių..tai ir dairausi į tokias pačias. Nesinori labai nebandžius pirkti, nes dažnai būna, kad netinka įnoringa oda pas mane.. ;x

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License