Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Jaunajam mokslininkui reikia žalumos

2013-02-07

Pilviškių „Santakos" gimnazijos III gimnazijos klasės mokinys Laurynas Mockeliūnas domisi įvairiomis sritimis, tačiau labiausiai vaikiną traukia gamtos mokslai. Būtent su jais septyniolikmetis ir sieja savo ateitį.


Mokosi vaistažolininkų mokykloje

Mokslai Laurynui sekasi gerai. Jaunuolis turi ir daug užklasinės veiklos. Viena iš jų – mokymasis neakivaizdinėje vaistažolininkų mokykloje Vilniuje. Ši mokykla priklauso Neformaliojo švietimo centrui, joje mokosi jaunuoliai iš visos Lietuvos.

„Tai dvimetė mokykla. Paskaitos ir seminarai čia vyksta kartą per ketvirtį, po 2–3 dienas. Man šie metai mokykloje jau paskutiniai", – pasakojo L. Mockeliūnas.

Apie vaistažolininkų mokyklą jis sužinojo iš savo sesers Gintarės, kuri seniau mokėsi Neformaliojo švietimo centro neakivaizdinėje biochemikų mokykloje.

„Kadangi man patinka viskas, kas susiję su gamta, augalais, todėl ir nusprendžiau stoti į šią mokyklą. Čia patekti nebuvo lengva – reikėjo atlikti tam tikrą užduotį, kurią vėliau įvertino komisija. Į vaistažolininkų mokyklą buvo priimti vos aštuoni jaunuoliai iš visos Lietuvos", – atskleidė pašnekovas.

Šioje įstaigoje žinias kremtantiems moksleiviams pažymiai nėra rašomi. Dėstytojams svarbu, kad jų ugdytiniai įgytų žinių, o apie savo įvertinimus negalvotų. Paskaitos visuomet vyksta darbo dienomis, todėl tiek Pilviškių „Santakos" gimnazistui, tiek kitiems vaistažolininkų mokykloje besimokantiems moksleiviams tenka praleisti pamokas mokyklose. Vis dėlto Laurynas tvirtino, kad tai nesukelia didelių problemų – mokytojai supratingi, visuomet leidžia vykti į sostinę.

„Vaistažolininkų mokykloje klausomės ne tik teorinių paskaitų, bet užsiimame ir praktine veikla – vaikštome po pievas, mokomės atpažinti įvairių rūšių augalus, sužinome, kur juos geriausiai panaudoti. Visa tai man labai patinka", – prisipažino vaikinas.


Atlieka mokslinius darbus

L. Mockeliūnas yra pelnęs gana aukštą įvertinimą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape. Vadovaujamas mokytojos Daivos Paškauskienės jis kartu su klasės drauge Rita Šiaučiukėnaite atliko mokslinį tiriamąjį darbą „Detergentų įtaka vikių ir kviečių augimui". Gimnazistai siekė įvertinti įvairiais sintetiniais skalbikliais ir valikliais laistomų vikių ir kviečių augimą bei vystymąsi. Tyrimo metu buvo vertinami ūgliai, darbo pabaigoje – šaknų išsivystymas. Gauti matavimų duomenys apdoroti matematiškai, nubraižytos diagramos, padarytos išvados. Už darbą, kuris truko apie 10 mėnesių, Laurynas ir jo klasės draugė R. Šiaučiukėnaitė buvo įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomais.

Kartu su ta pačia klasės drauge Rita vaikinas šiuo metu rengia kitą tiriamąjį darbą „Mikroorganizmų paplitimas Pilviškių „Santakos" gimnazijos patalpose".

Bendraklasiai tiria, kokių bakterijų, grybelių ar kitų mikroorganizmų yra mokykloje, bando nustatyti, ar oras, kuriuo kvėpuoja mokiniai ir mokytojai, yra švarus. Kol kas vyksta tiriamasis darbas, kurį apibendrinti padės mikrobiologas iš Vilniaus Algirdas Paškevičius. Tyrimo rezultatus tikimasi paskelbti mokslo metų pabaigoje.


Laimėti nesitikėjo

Laurynas nuo aštuntos klasės dalyvauja įvairiose olimpiadose bei konkursuose, ne kartą yra tapęs jų nugalėtoju ir prizininku. Paskutinis svarus vaikino laimėjimas – konkurse „Lietuvos gamtininkas" iškovota pirmoji vieta. Kaip pasakojo gimnazistas, pripažinimo geriausiu jaunuoju šalies gamtininku jis nesitikėjo. Net mokytoja D. Paškauskienė prieš konkursą vaikinui siūlė į jį vykti tik pasisemti patirties.

„Užduotys buvo nepaprastai sunkios. Buvo tokių, kad visiškai nežinojau, kaip spręsti. Pasirodo, kitiems buvo dar sunkiau nei man", – prisiminė pašnekovas.

Pastaruoju metu vaikinas aktyviai ruošėsi dar vienam išbandymui – rajoninei dailės olimpiadai, kuri vyksta šiandien. Piešimas – dar viena gimnazisto aistra, be kurios jis neįsivaizduoja savo gyvenimo.


Nori likti Lietuvoje

Laurynas visuomet garsėjo kruopštumu bei atsakingumu. Seniau jis itin mėgo lankstyti popierinius paukščius – povus, gulbes. Vaikino dirbiniais džiaugiasi beveik visi jo giminaičiai, kai kurie draugai.

Dabar jaunuolis popieriaus lankstinių imasi rečiau. Laisvalaikiu jis mieliau renkasi knygą ar pasivaikščiojimą lauke. L. Mockeliūnas dažniausiai skaito rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio bei amerikiečių rašytojo Stephen’o Kingo kūrinius.

Kalbėdamas apie savo ateitį gimnazistas tvirtino, jog baigęs mokyklą tikisi studijuoti farmaciją. Jei įstoti nepavyktų, vaikinas rinktųsi chemijos arba biologijos studijas.

„Negalvoju apie mokslus užsienyje. Manau, jog geriausi specialistai yra paruošiami būtent Lietuvoje.

Baigęs studijas taip pat norėčiau gyventi Lietuvoje. Tiesa, didmiestyje savęs neįsivaizduoju – man reikia žalumos, didelių erdvių. Tarp daugiaaukščių aš paskęsčiau. Dėl šios priežasties neatsisakau minties baigęs studijas grįžti gyventi į savo kraštą", – planais dalijosi Pilviškių „Santakos" gimnazijos III gimnazijos klasės mokinys.

Gamtos mokslais besidomintis Laurynas Mockeliūnas šiandien dalyvauja rajoninėje dailės olimpiadoje.
Autoriaus nuotr.
Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=26806
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1155 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 1
2014-01-03 Spam
1. Roseanna
A wonderful job. Super helpful inonrmatiof.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License