Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Jauni pareigūnai savo didvyriško poelgio nesureikšmina

2013-03-07

Policininkės karjerą dar tik pradedanti Judita Bendoravičiūtė jau turi svarų apdovanojimą. Mergina su draugu, rajono Policijos komisariato patruliu Aidu Krapaičiu, išgelbėjo žmogaus gyvybę.


Geras krikštas

Dar tik pirma savaitė priesaiką davusi ir rajono Policijos komisariate patrule dirbti pradėjusi J. Bendoravičiūtė prieš kurį laiką jai kliuvusį sunkų išbandymą vadina geru „krikštu". Nuo mažų dienų policininke tapti norėjusi mergina pirmą kartą susidūrė su tikra, ne pratyboms surežisuota situacija, kai reikėjo gelbėti žmogaus gyvybę.

Tuo tarpu jau penktus metus policijoje tarnaujančiam jos draugui Aidui panašių išgyvenimų tekę patirti ir anksčiau. Patruliu dirbantis vyras dažnai vyksta į skaudžius eismo įvykius, kur sunkių emocijų neišvengiama. Aidas puikiai prisimena, kai jam su kolega teko vykti į septynių žmonių gyvybes nusinešusį eismo įvykį, motociklo avariją, kurioje buvo mirtinai sutraiškyta mergina, gabenti į ligoninę eismo įvykio metu sužalotą mažą kolegės mergaitę.

Pareigūnas pripažino, kad ypač skaudūs atvejai vis dėlto nusėda pasąmonėje, o matyti vaizdai kartais iškyla prieš akis.


Viešėjo gimtinėje

Vis dėlto prieš kelias savaites jaunų pareigūnų išgyventas įvykis kelia ne tik slogių prisiminimų, bet ir malonių emocijų. Vieną sausio savaitgalį pora viešėjo pas pažįstamus Baltrušių kaime, Šakių rajone. Iš šio rajono kilusiam Aidui aplinkiniai kaimai ir jų gyventojai gerai pažįstami, tad jis su drauge Judita ten vyksta dažnai.

Aidui besišnekučiuojant su draugu Edmundu suskambo pastarojo telefonas. Seniūnas anksčiau priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbusiam, o panaikinus punktą Barzdų bendruomenės gaisrininku savanoriu likusiam E. Grajauskui pranešė apie nelaimę gretimame Ambrasų kaime – 36-erių Evaldo R. name kilusį gaisrą. Vyrai susiruošė per tris minutes. Į nelaimės vietą savo automobiliu paskui savanorius išskubėjo ir Aidas su Judita.


Gelbėti nesiryžo

– Kai atskubėjome, aplink degantį namą būriavosi žmonės, tačiau niekas artyn nėjo, – pasakojo A. Krapaitis. – Šiferiu apkaltas medinis namas degė kaip fakelas, sproginėjo. Tarpduryje pamatėme gulintį žmogų, kurio drabužiai degė. Iškart nubėgome artyn.

Aidas prisimena, kad artinantis prie namo karštis vis stiprėjo, todėl prie susmukusio žmogaus jie prišliaužė pažeme, tiesiog sniegu. Specialios aprangos nevilkėję jauni pareigūnai rizikavo patys, nes netoli durų, namo viduje, atvira liepsna degė dujų balionas, kuris bet kuriuo momentu galėjo sprogti. Aidas tvirtino, kad tuomet jokių minčių apie grėsmę jam pačiam nekilo. Situacija buvo tokia įtempta, kad laiko galvoti nebuvo – reikėjo gelbėti žmogų.


Smarkiai apdegė

Iš degančio namo ištraukę leisgyvį žmogų pareigūnai puolė jį gesinti. Vyras buvo sąmoningas, tačiau ant kūno matėsi gilūs nudegimai, atviros žaizdos. Nors Aidas su Judita apkasė nelaimėlį sniegu, jo drabužiai vis dar rūko. Iš kaimo subėgę žmonės prinešė apklotų, drabužių, kad apdegęs vyras nesušaltų. Aidas su Judita vis kalbino leisgyvį Evaldą, kad jis neprarastų sąmonės, kol iš Šakių atvyks medikai. Pareigūnė nulėkė prie pagrindinio kelio pasitikti greitosios pagalbos automobilio.

Savanoriai jau buvo pradėję lieti antrą cisterną vandens, kai gesinti gaisro atskubėjo Pilviškių ugniagesių komanda. Medikų atokiame kaime sulaukta tik beveik po valandos. Jei ne profesionali jaunų pareigūnų pagalba, šiandien 36-erių Evaldo tarp gyvųjų nebebūtų. 70 proc. kūno apdegęs vyras dar ilgai gydysis Kauno klinikose, jam teks iškęsti ne vieną operaciją.


Įvertino medaliu

Aidas ir Judita pripažįsta, kad tai buvo neeilinis įvykis jų gyvenime. Vis dėlto labai malonu žinoti, jog padarė didelį ir svarbų darbą – išgelbėjo žmogaus gyvybę. Didvyrišką A. Krapaičio poelgį Policijos departamentas įvertino medaliu – III laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus". Tai pirmas toks aukštas jauno pareigūno apdovanojimas.

Judita per lemtingą įvykį dar nebuvo tikra pareigūnė, o tik Policijos mokyklos kursantė. Mergina apdovanota Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio padėkos raštu „Už operatyvius ir profesionalius veiksmus gelbėjant gaisre nukentėjusį asmenį". Tarp savo bendramokslių Judita kol kas vienintelė, jau spėjusi taip pasižymėti ir gauti Policijos departamento vadovo padėką.

Beje, padėką į Klaipėdos policijos mokyklą atvykęs įteikti departamento atstovas pasakė daug merginos ausiai malonių žodžių. Aukštas pareigūnas stebėjosi, kad dar kasdienės policininko duonos nekrimtusi kursantė jau daro žygdarbius ir klausė, ko iš jos tikėtis ateityje.


Puikus pavyzdys

Girtis nemėgstantys Judita ir Aidas nuo kovo 1 d. yra jau ne tik pora gyvenime, bet ir kolegos darbe.

Ko gero, jiems dar ne kartą teks atsidurti sudėtingose situacijose, kai reikės staigiai priimti atsakingus sprendimus.

Kuklūs jauni žmonės savo racionalų elgesį ekstremalioje situacijoje aiškina ne ryžtu, o geru profesiniu parengimu.

– Jei nebūtume išmokyti, kaip suteikti pirmąją pagalbą gaisre nukentėjusiam žmogui, Evaldas nebūtų išgyvenęs, – sakė A. Krapaitis. – Tokius nudegimus patyręs vyras iki atvykstant medikams būtų miręs nuo trauminio šoko. Šiuo atveju didelės įtakos turėjo ir tai, kad nukentėjusysis buvo apsvaigęs nuo alkoholio, – jis nejautė žudančio skausmo.

Rajono Policijos komisariato viršininkas Rolandas Gylys savo pavaldiniams negailėjo gerų žodžių.

Anot jo, iš Aido daug pasimokyti galėtų ir porą dešimtmečių atitarnavę pareigūnai. O į policijos mokyklą draugo paskatintai stoti Juditai šis įvykis ir Policijos departamento įvertinimas – gera darbo pradžia ir pirmas tolesnės karjeros laiptelis.

 Policijos patruliams Juditai Bendoravičiūtei ir Aidui Krapaičiui maloniausia žinoti, kad jų iš gaisro išgelbėtas žmogus išgyveno ir sveiksta.
Romo ČĖPLOS nuotr.

imageAutorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27028
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2344 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Policija, įvykiai, Pilviškių kraštas
Viso komentarų: 1
2013-04-25 Spam
1. Vidas
Sėkmės jums abiems ilgame, sunkiame darbe.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License