Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Tvinstanti gatvė – sena ir sunkiai sprendžiama problema

2013-03-07

Į redakciją (laikraščio „Santaka” - Pilviškiai.lt) kreipėsi keletas mūsų laikraščio skaitytojų, prašydami išsiaiškinti, kodėl S. Nėries gatvėje, Pilviškiuose, nuolat telkiasi vanduo.

Kaltina pieninę

„Žiemą šioje gatvėje nuolat susidaro ledo kalnai, per kuriuos važiuojant baisu sulaužyti automobilį. Eiti pėsčiomis taip pat pavojinga. Gatvėje slidžiau nei čiuožykloje", – skundėsi vienas pilviškietis (pavardė redakcijai žinoma).

Vyriškis tvirtino, jog problemų būna ne tik žiemą – pavasarį, tirpstant sniegui arba palijus, vanduo S. Nėries gatvėje teka upeliais ir eiti pėsčiomis neįmanoma.

„Gal vanduo teka iš gatvės pradžioje esančios pieninės? O gal visi šios teritorijos gyventojai leidžia vandenį ant kelio?" – svarstė vyriškis.


Kategoriškai neigia

Pieninė Pilviškiuose, S. Nėries gatvėje, yra įsikūrusi privataus namo kieme. Šios teritorijos šeimininkė Marija Ščerbienė kategoriškai paneigė nuomonę, kad vanduo į gatvę teka būtent iš jos namų.

„Pieninė mano valdose yra dar tik pusantrų metų, o aš čia gyvenu jau tris dešimtmečius ir ši problema egzistavo visą laiką. Ji nei man, nei aplinkiniams gyventojams nėra naujiena. Mes net savo gatvę juokais vadiname Venecija – čia nuolat būna vandens", – tvirtino M. Ščerbienė.

Moteris teigė, jog vanduo, kuriuo pieninėje plaunami visi įrankiai, pilamas į atskirą tarą. Jį vėliau išsiveža vietinis ūkininkas. Greta esantį kanalizacijos šulinį pieninės darbuotojai taip pat ištraukia kas savaitę.

Kad nuolat patvinusios gatvės problema kyla dėl pieninės kaltės, neigė ir Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas. Pasak jo, jei vanduo ant kelio tekėtų iš pieninės, jis būtų baltos spalvos, turėtų specifinį kvapą.


Vienintelė išeitis – tekėti į gatvę

V. Judickas sakė, kad pilviškiečiai dėl šios problemos į jį kreipėsi ne kartą, tačiau jiems padėti beveik neįmanoma.

„Gatvė yra įrengta žemiau negu visi sklypai, todėl kai tik atlydys – vanduo pradeda tekėti iš sklypų į pakalnę. O jei dar kuris nors gyventojas iš užsemto rūsio paleidžia vandenį į gatvę – visai baisu. Ir nėra ką daryti – nei ten griovį iškasi, nei kitaip problemą išspręsi, tiesiog gatvė yra per žemai", – aiškino seniūnas.

Jis teigė, jog sulaukęs skundų vyksta į vietą ir ieško priežasčių, dėl kurių vanduo tvenkiasi gatvėje. Kartais pavyksta surasti iš privataus sklypo į gatvę iškastą griovelį, kuriuo ir teka vanduo. Tuomet kaltininkas būna nubaustas. Vis dėlto seniūnas prisipažino puikiai suprantantis tuos pilviškiečius, kurie leidžia vandenį iš savo namų į gatvę.

„Niekas nenori, jog jo teritorijoje kauptųsi vanduo. Aišku, žmonės turėtų prisižiūrėti savo kanalizacijos šulinius, iš jų reguliariai traukti vandenį. Vis dėlto kartais vanduo kaupiasi soduose, pievose ir vienintelė vieta, į kurią jis gali nutekėti, – gatvė", – tikino V. Judickas.


Bandys ieškoti išeičių

Pasak M. Ščerbienės, situacija galėtų pasikeisti, jei gatvės kraštuose būtų iškasti grioviai. Tačiau tai – neįmanoma, nes būtent tose vietose po žeme yra nutiesti telefono, interneto, elektros ir kitų komunikacijų laidai.

Kaip pasakojo V. Judickas, S. Nėries gatvės gyventojams buvo siūloma griovius išsikasti nuosavų sklypų teritorijose, tačiau tam pritarė ne visi.

„Suprantama, tam jau reikėtų savų investicijų, darbo bei laiko sąnaudų. Kai kuriuos gyventojus tenkina ir esama padėtis, o be jų pritarimo darbų atlikti neįmanoma. Aišku, būtų galima seniūnijos lėšomis iškelti gatvę, tačiau tam reikėtų milžiniškų pinigų, kurių, deja, neturime", – apgailestavo seniūnas.

Jis vylėsi, jog situacija pasikeis jau artimiausiu metu. Šiemet S. Nėries gatvėje bus pradėti tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Tiesa, projekte nenumatyta lietaus kanalizacija, kuri padėtų išspręsti daugelį metų besitęsiančias problemas. Vis dėlto V. Judickas pažadėjo ieškoti galimybių, kaip tiesiant vandentiekio ir nuotekų tinklus įrengti ir lietaus kanalizaciją.

Vietiniai gyventojai nuolat patvinusią gatvę juokais praminė Venecija.
Romo ČĖPLOS nuotr.

imageAutorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27034
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1118 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai, seniūnija
Viso komentarų: 1
2013-03-08 Spam
1. Dalius (darvis)
Tai sukelkite tą gatvę. 10 metų žino problemą ir nesprendžia ir ne piniguose reikalas.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License