Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Į šventę mėgėjų teatrus suburia pilviškiečiai

2013-04-02

Pilviškiečių iniciatyva gimęs mėgėjų teatro kolektyvų sambūris leidžia šaknis. Jau trečią kartą Pilviškiuose buvo surengta Tarptautinei teatro dienai skirta šventė. Joje dalyvavo du mūsų rajono kolektyvai, vienas iš Šakių ir patys pilviškiečiai.

Renginį pradėjo svečiai iš Barzdų (Šakių r.), kurie suvaidino K. Sajos pjesės „Šventežeris" ištrauką. Nors kūrinys parašytas daugiau nei prieš keturis dešimtmečius, žiūrovai įsitikino, kad klasika nesensta. Personažų lūpomis vaidintojai iš Barzdų kalbėjo apie vartotojišką požiūrį į gamtą, apie aktualumo nepraradusias moralės problemas.

Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras į šventę atvežė parodyti „Penkias mylimas". Šio kolektyvo narė Jūratė Drunienė renginyje buvo pagerbta nominacija už aktyvumą ir vilkaviškietėms vadovaujančios Daivos Kasulaitienės padėka už įvairiapusę pagalbą.

Į „Penkiose mylimose" gvildentą moteriškos laimės temą pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis" teatro „Kertė" vaidintojos pažiūrėjo kitu aspektu. Spektakliu „Ką gali moterys" vilkaviškietės šmaikščiai parodė, kad buityje plušančių mamų triūsas – ne kiekvienam vyrui įveikiama užduotis.

Renginio šeimininkai – Pilviškių kultūros namų mėgėjų teatro žmonės – pirmą kartą žiūrovams parodė spektaklį „Pasimatymas sodo namelyje". Kolektyvo vadovė Danguolė Bendaravičienė sakė, kad pastatytus vaidinimus pilviškiečiai pirmiausia parodo savo miestelio gyventojams. Pradėję nuo scenos vaizdelių, devynis kartus suvaidinę pirmąjį savo spektaklį „Sidabrinės skyrybos", šį pavasarį Tarptautinės teatro dienos proga jie surengė K. Sajos pjesės „Pasimatymas sodo namelyje" premjerą. Pilviškiečių kolektyvas vienija du vyriškius ir devynias moteris. Kultūros namų mėgėjų teatro vadovė D. Bendaravičienė neapsiriboja tik repeticijomis su bendraminčiais. Jos pastangomis „vien iš idėjos" gimė mėgėjų teatro kolektyvų sambūris Pilviškiuose. Pasak barzdiškių vadovės Birutės Dekeraitienės, tai – galimybė vaidintojams ir patiems pasirodyti scenoje, ir kolegų spektakliais pasidžiaugti, užmegzti draugystę su bendraminčiais.

Mėgėjų teatrų žmonės turėjo už ką vieni kitiems padėkoti: vaidintojai teikė gėles savo vadovėms, šventės šeimininkė D. Bendaravičienė savo kolektyvo nariams dovanojo po knygą, o D. Kasulaitienė pilviškiečiams atvežė Melpomenės – teatrą globojančios deivės – skulptūrėlę. Dovaną kolegoms įteikė ir barzdiškiai.

Prie renginio Tarptautinei teatro dienai organizavimo prisidėjo Vilkaviškio kultūros centras, Pilviškių „Santakos" gimnazija, Pilviškių seniūnija. Pastarosios vadovas Vytautas Judickas, seniūnijos vardu padėkos raštais apdovanojęs teatro mėgėjus, buvo vienintelis valdininkas, savo dalyvavimu renginyje parodęs dėmesį ir paramą rajone beįsitvirtinančiai Tarptautinės teatro dienos minėjimo tradicijai. Visgi gera buvo patirti, kad teatro mėgėjai nestokoja entuziazmo burtis draugėn, nes, anot jų pačių, „pasėdėję ir pažiūrėję išeina šiek tiek didesne siela".

Pilviškių kultūros namų mėgėjų teatro vaidintojai ne tik šeimininkavo renginyje, bet ir surengė spektaklio „Pasimatymas sodo namelyje" premjerą.
Romo ČĖPLOS, „Santaka” nuotr.Autorius:Renata VITKAUSKIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27259
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1152 | Raktažodžiai: Santaka, renginiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License