Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Knygelėje – sugrįžimas į praeitį

2013-04-30

Neseniai Pilviškių seniūnijos salėje buvo pristatyta Paežerių bendruomenės „Gulbinėlis", vadovaujamos Albino Selmistraičio, išleista knyga „Sugrįžimas į Paežerių kaimo praeitį".

Leidinėlyje tilpo šio krašto praeitis nuo pat kaimo įsikūrimo iki šių dienų. Paminėti visi žymūs žmonės, atsitikimai, publikuoti gyventojų atsiminimai apie svarbius įvykius, datas ir laikmečius. Patogaus nedidelio formato leidinys gausiai iliustruotas nuotraukomis iš Paežerių mokyklos muziejaus, Vidos Vosylienės, Gedimino Brazausko, Alfonso Zavecko, Elvyros Klimavičienės, Broniaus Mozūraičio, bendruomenės pirmininko asmeninių albumų. Daug fotografijų rasta ir knygos sudarytojos paežerietės Justinos Kiverienės stalčiuose.

Paežeriuose gimė, mokėsi ir dirbo daug Lietuvai nusipelniusių žmonių. Čia pirmuosius žingsnius žengė atgimimo žadintojas Vincas Kudirka, mokėsi skulptorius Petras Rimša, JAV lietuvių veikėjas Antanas Petrika, knygnešys Juozas Rimša, gyveno ir dirbo šviesaus atminimo mokytojas Stasys Ankevičius, rašytojas Antanas Kriščiukaitis-Aišbė, kiti žymūs kraštiečiai. Leidinyje pasiremta žmonių atsiminimais, dokumentais, stengtasi nušviesti kaimo susikūrimo istoriją, garbingą praeitį.

Paežeriai nuo Vilkaviškio nutolę devynis kilometrus į rytus, o nuo Pilviškių – šešis kilometrus į pietvakarius. Kaimas prie Paežerių ežero ir ant Gulbino upės kranto yra tarsi nuošaly, bet kartu jis labai svarbus ne tik rajonui, bet ir visai šaliai. Tai ir norėta atskleisti paežeriečių leidinyje.

Knyga išleista projekto „Sugrįžtame į savo kaimo praeitį" lėšomis. Idėjos autorė – vietinė kaimo bendruomenė.

Į gyvenimą knygelę išleido Marijampolėje įsikūrusi leidykla „Piko valanda". Jos atstovai, esami ir buvę paežeriečiai, valdininkai, kiti žmonės, neabejingi šiam kraštui, išsakė savo sveikinimo žodžius, dalijosi į knygą neįtrauktais prisiminimais apie kolūkinės santvarkos laikus, to meto kultūrinį gyvenimą, švietimą.

Išgirsta palinkėjimų išleisti ir daugiau tokio formato ir apimties knygelių, mat daug kas dar liko nepaminėta, neįtraukta, neperduota ateities kartoms.

Kaip sakė leidinio sudarytoja J. Kiverienė, nors atrodė, kad šis darbas – neįveikiamas, ir daugiau tokių reikalų imtis nesinorėjo, galvoje jau kirba mintis apie knygos tęsinį.


Knygos sudarytoja Justina Kiverienė susirinkusiesiems pasakojo, kokius sunkumus teko įveikti, kol leidinys išvydo dienos šviesą.
K. Vaitkevičienės nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27535
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1287 | Raktažodžiai: Paežeriai, istorija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License