Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškietės – tarp novatoriškiausių

2013-05-11

Praėjusią savaitę kompanijos „Microsoft Lietuva" sukviesti pedagogai buvo pavadinti novatoriškiausiais Lietuvos mokytojais. Galime didžiuotis, jog tarp jų pateko ir Pilviškių „Santakos" gimnazijos pedagogės.


Vienintelės iš rajono

Pilviškietės pradinių klasių pedagogės Daiva Kiulkienė ir Rūta Bakūnienė niekuomet neapsiribojo vien pamokomis ir su savo moksleiviais nuolat dalyvauja įvairiuose respublikiniuose konkursuose. Apie šias mokytojas bei jų auklėtinius ir „Santakoje" jau buvo rašyta ne kartą. Tačiau šįkart jos džiaugiasi ypatingu pasiekimu.

Respublikiniame konkurse „Virtuali kelionė klasėje" R. Bakūnienė ir D. Kiulkienė dalyvavo jau aštuntą kartą (konkursas prasidėjo prieš devynerius metus). Šis projektas skirtas mokytojams novatoriams, kurie naudojasi informacinėmis technologijomis.

Pagrindinis konkurso tikslas – taikant informacinių technologijų metodiką parengti kitiems pedagogams metodinę medžiagą, skirtą dirbti su moksleiviais.

Šių metų konkursui buvo pateikti net 159 Lietuvos pedagogų darbai. Mūsų rajonui atstovavo tik pilviškietės.


Tarp trijų geriausių

Ekspertų komisija pagal visus kriterijus atrinko 147 tinkamus publikuoti pedagogų darbus, o paskui išskyrė 13 vertingiausių projektų, pretenduojančių į nugalėtojus. Iš pastarųjų išrinkti trys patys geriausi darbai. Tarp nugalėtojų, greta Palangos Senosios gimnazijos ir Šilutės rajono Vilkyškių vidurinės mokyklos mokytojų metodinės medžiagos, yra ir pilviškiečių R. Bakūnienės bei D. Kiulkienės darbas „Keliaujame IKT pagalba".

Veiklios pilviškietės į pretendentų pakopą keletą kartų jau buvo patekusios, tačiau į šio konkurso nugalėtojų gretas stojo pirmą kartą.

Geriausių darbų autorės buvo apdovanotos kompanijos „Microsoft" prizais. Tai naujausias „Xbox 360" žaidimų kompiuteris, kurį pagamino „Microsoft", ir jo „Kinect" priedas, teikiantis galimybę žaidimus valdyti kūno judesiais ar balsu be jokio pultelio.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti sostinėje vykusiame renginyje „Lietuva – konkurencinga ateitis".


Keliauti virtualiai

Pilviškiečių projektas „Keliaujame IKT pagalba" yra metodinė medžiaga pedagogams, dirbantiems su trečių klasių mokiniais.

Kaip teigė darbo autorės, ne visi kaimo vaikai turi galimybių aplankyti įvairius šalies kampelius, susipažinti su krašto kultūra. Tad patenkinti mokinių smalsumą, padėti įgyti žinių, supažindinti juos su Lietuvos kultūros paveldu siekta pasitelkiant moderniąsias technologijas. Kartu vaikai plačiau sužino apie inovatyvius informacijos rinkimo ir perdavimo metodus.

Taigi projekto esmė – vaikai savo kraštu gali domėtis keliaudami virtualiai.


Teletiltas tarp klasių

Virtuali pilviškiečių „kelionė siauruku" tęsėsi tris mėnesius, integruota veikla vyko per visas pamokas. Vaikai netiesiogiai aplankė žymiausias Aukštaitijos vietas, tuo pat metu atliko matematikos, lietuvių kalbos, dailės ir kitų dalykų užduotis.

Pradinukai piešė, rašė rašinėlius, siuntė elektroninius laiškus, fotografavo. Naudodamiesi įvairiomis kompiuterinėmis programomis trečiokai kūrė geležinkelio bilietus, ieškojo informacijos interneto svetainėse, rašė elektroninius laiškus, per vaizdo projektorių stebėjo siauruko kelionę po Anykščius.

Viena iš didžiausių naujovių projekte buvo teletiltas tarp klasių. Skirtingose klasėse vyko vaidinimai, buvo pristatomi darbai, kuriamos užduotys, o bendramoksliams viskas buvo perduodama pasitelkus programą „Skype" ir rodoma dideliuose ekranuose. „Suprantama, vaikams toks projektas labai patiko ir paliko didžiulį įspūdį. Matėme, kaip jų akys spindėjo", – džiaugėsi R. Bakūnienė.

Surinktą informaciją mokiniai įamžino pačių padarytame siauruko traukinyje, kurio vagonai nudryko per visą mokyklos koridorių.

Pilviškietės pedagogės įsitikinusios, jog vaikai įgijo pasitikėjimo savimi, pagerino žinias, išmoko kūrybingai pristatyti darbus ir užduotis. Kaip žinia, informacija, pateikta vaikams priimtinu, suprantamu bei įdomiu būdu, įsitvirtina daug geriau negu tik sausai išgirsti ir pakartoti faktai.

Pilviškių „Santakos" gimnazijos mokytojų Daivos Kiulkienės (kairėje) ir Rūtos Bakūnienės darbas iš daugiau nei pusantro šimto kitų Lietuvos pedagogų parengtų metodinių projektų pripažintas vienu geriausių.

Romo ČĖPLOS, „Santaka”, nuotr.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27673
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2237 | Komentarų: 3 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 2
2013-05-19 Spam
2. onute
manau sie nuopelnai tik RUTELES...ji tikrai gabi o kaip kas tik prisiplakele

2013-05-13 Spam
1. Aušra
Šaunuolės mokytojos, sveikinu :)

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License