Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Priduota žiedinė sankryža

2013-06-01

Valstybinė komisija neseniai priėmė pirmąją mūsų rajone įrengtą žiedinę sankryžą kelyje Vilkaviškis–Pilviškiai–Vinčai.

Keletą metų su pertraukomis ir nesusipratimais statytą kelio įrenginį prižiūrės Marijampolės regiono kelių Vilkaviškio tarnyba.

Greitai tokia sankryža bus rengiama ir prie Vilkaviškio, Vytauto gatvės pabaigoje, sankirtoje su miesto apvažiavimu. Tiesa, ji bus ovali.

Marijampolės regiono kelių Vilkaviškio tarnybos viršininkas Alfonsas Štrimaitis pasakojo, kad iš pradžių darbus sankryžoje vykdė UAB „Klaipėdos keliai". Bendrovė laimėjo konkursą dar 2011 m. pradžioje, ir tų pačių metų kovą su Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį. Tačiau jos taip ir neįvykdė. „Klaipėdos keliai" planuotus darbus turėjo užbaigti iki lapkričio 14 d., deja, prieš šalčius darbai dar net nebuvo įpusėti.

Bendrovė daug vėlavo pradėti dirbą, o paskui, pamačiusi, kad sutarties įvykdyti nesuspės, iš statybų aikštelės dingo be jokio įspėjimo ar paaiškinimo.

Dėl terminų nesilaikymo Lietuvos automobilių kelių direkcija sutartį su „Klaipėdos keliais" nutraukė.

Tačiau į Pilviškius ir iš jų važiuojantiems vairuotojams buvo visiškai nesvarbu, kas kaltas dėl duobėtos ir pavojingos kelio atkarpos. Žmonės dėl nepatogumų koneveikė rajono kelininkus.

Artėjant žiemai nebaigta sankryža negalėjo likti tokia, kokią padarė klaipėdiečiai, pradėta baimintis, kad situacija dar blogės. Tad savo jėgomis ją ėmė tvarkyti kelininkai. Laukdami, kol darbus pratęs kita bendrovė, duobėtą sankryžą jie išpylė žvyru ir skalda.

Praeitais metais pakartotinai paskelbtą konkursą laimėjo UAB „Alkesta", kuri iki metų pabaigos baigė įrengti žiedinę sankryžą. Aplinkiniai gyventojai buvo išvaduoti nuo triukšmo, vairuotojams nebeliko pavojaus sulaužyti automobilį.

Pasak A. Štrimaičio, „Alkestos" bendrovei lengva nebuvo, mat teko taisyti klaipėdiečių klaidas, nukasti dalį žvyro ir skaldos mišinio, tvirtinti silpną grunto sluoksnį. Tačiau visi vargai jau praeityje ir Pilviškiai savo svečius pasitinka europinius standartus atitinkančia žiedine sankryža.

Daugelis vairuotojų keiksnoja, kad žiede prastas matomumas, kelias per siauras, tačiau žiedinės sankryžos yra rengiamos pirmiausia tam, kad pavojingoje vietoje būtų sumažintas važiavimo greitis.

Tiesa, kol Kelių direkcija vykdė procedūras, kurios leido pakeisti sutartį pasirašiusią, bet iš objekto pasprukusią firmą kita, kelio statybai suvežtos medžiagos buvo išvogtos.

Kelininkai sako, kad „Klaipėdos keliams" sumokėta tik už atliktus darbus. Ji patyrė ne tik materialinių nuostolių. Bendrovei negrąžinta sutarties įvykdymo garantija, kurią UAB „Klaipėdos keliai" sumokėjo bankui kaip užstatą. Be to, apie bendrovės nepatikimumą buvo informuota Viešųjų pirkimų tarnyba, todėl jai užkirstas kelias laimėti kitus konkursus.

Minėta bendrovė sutarties neįvykdė ne tik mūsų rajone. Ji nebaigė įrengti dar penkių žiedinių sankryžų kitose šalies vietose.

Dėl eismo dalyvių saugumo prie Pilviškių įrengta moderni žiedinė sankryža.
Romo ČĖPLOS, „Santaka”, nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=27863
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1167 | Komentarų: 4 | Raktažodžiai: spauda, Pilviškiai
Viso komentarų: 4
2013-06-12 Spam
4. Valius (Valius)
Sunkvežimiai, dar kaip sunkvežimiai, bet netrukus prasidės javapjūtė, įdomu, kaip įsikomponuos kombainai?

2013-06-10 Spam
3. Vidas
Bėda. Lietuvoje, daugelyje tokių pat naujoviškų sankryžų - sunkiai "įsikomponuoja" ilgi sunkvežimiai. Jie "lipa" ant viduryje esnčių gražuolių ratų ir visaip juos niokoja... Neapsižiūrėta dirbant, projektuojant?

2013-06-03 Spam
2.
Mažas pastebėjimas sankryža Vilkaviškis-Pilviškiai- Gižai

2013-06-03 Spam
1. vincas (vincas)
UAB "Alkesta" iki 2005 m. generalinis direktorius buvo Vytautas Zambacevičius, Alytaus miesto Garbės pilietis, kilęs iš Antanavo seniūnijos Gaisrių kaimo. Bendrovė sėkmingai ir kokybiškai dirba visoje respublikoje.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License