Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pareigūnus nuo didelės nelaimės skyrė tik akimirka

2013-06-15

Po ketvirtadienio rytą įvykusio susidūrimo su traukiniu trys rajono Policijos komisariato pareigūnai gali save vadinti laimės kūdikiais. Abu keleiviai patyrė lengvus galvos sumušimus, o vairuotojas iš viso nenukentėjo.

Prevencijos poskyrio tyrėjui Egidijui Skamarakui, vyresniajam patruliui Rolandui Savickui ir praktiką šiuo metu komisariate atliekančiam Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentui Tadui Bindokui darbo diena ketvirtadienį prasidėjo labai anksti. Tą rytą nuo 6 val. Pilviškiuose vyko kompleksinė prevencinė priemonė, dirbo net keturi policijos ekipažai. Kompleksinės prevencinės priemonės, kokia prieš kelias savaites vyko ir Kybartuose, metu tikrinami neseniai iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys, socialinės rizikos šeimos, akcizinių prekių, „pilstuko" taškai, vertimusi kontrabanda įtariami asmenys, vairuotojų blaivumas, baudžiami eismo taisyklių pažeidėjai ir kt.

Automobiliu „Mitsubishi L200" dirbęs Prevencijos poskyrio pareigūnų ir jiems talkinusio trečiakursio studento ekipažas apie 7.30 val. stovėjo netoli geležinkelio pervažos, kai pro juos pralėkęs raudonos spalvos „VW Passat", degant raudonam signalui, kirto pervažą ir nulėkė tolyn. Toks Kelių eismo taisyklių pažeidimas laikomas grubiu, už jį numatoma ne tik nemaža bauda, bet ir teisės vairuoti atėmimas. Todėl nereaguoti į tokį įžūlų elgesį pareigūnai negalėjo – jie šoko vytis „VW Passat". Tačiau nuvažiavo vos keliasdešimt metrų – kertant geležinkelio pervažą į automobilį rėžėsi 100 km/h greičiu važiavęs šilumvežis, „nusinešdamas" visą pailgintą „Mitsubishi L200" bagažinę. Jos detalės nuskriejo į griovį, o priekinė kėbulo dalis ir salonas, kuriame sėdėjo policininkai, liko nepaliesti.

Tačiau vien žvilgtelėjus į „Mitsubishi L200" buvo akivaizdu, kad nuo tragedijos pareigūnus skyrė vos kelios sekundės dalys. Jei traukinys būtų rėžęsis tiesiai į mašinos šoną, aukų vargiai būtų pavykę išvengti.

Į nelaimės vietą atskubėjęs greitosios pagalbos ekipažas išgabeno abu automobilio keleivius, besiskundusius skausmais. Atlikę tyrimus medikai nenustatė jokių rimtesnių traumų, o tik galvos sumušimus, tad abu pareigūnus išleido gydytis ambulatoriškai. Lengvą šoką patyrė ir AB Lietuvos geležinkeliai priklausančio šilumvežio vairuotojas. Jis sakė mintyse spėjęs apkeikti prieš pat traukinį išnirusį „VW Passat", bet kai dar pamatė ir policijos mašiną, liko be žado. Šilumvežio stabdymo kelias – apie 500 metrų, tad išvydus kliūtį prieš pat transporto priemonę susidūrimo išvengti neįmanoma.

Eismo įvykio priežastimi pareigūnai įvardijo juos apakinusią rytmetinę saulę. Nors kirsdami pervažą jie apsidairė, apakinti saulės šilumvežio tiesiog nepastebėjo.

Policijos komisariato viršininkas Rolandas Gylys sakė tegalįs pasidžiaugti tokia gan laimingai pasibaigusia nelaime. Kadangi techninė automobilio dalis praktiškai nenukentėjo, „Mitsubishi L200" bus suremontuotas ir toliau tarnaus pareigūnams.

Viršininkas sakė, kad labiausiai savo angelu sargu turėtų džiaugtis jų jaunasis kolega – praktikantas T. Bindokas. Mat vaikinui teko išgyventi nebe pirmą lemtingą įvykį. Pernai, birželio 1 d., jis buvo sužalotas skaudžioje avarijoje, įvykusioje Nepriklausomybės gatvėje, Vilkaviškyje. Tąkart sunkiasvoriui kelininkų automobiliui paglemžus mažutį „Renault Clio" žuvo automobilį vairavęs Tado draugas. Greta sėdėjusį T. Bindoką iš metalo gniaužtų išvadavo ugniagesiai-gelbėtojai. Tąkart vaikinas patyrė sunkesnių sužalojimų, irgi tik per plauką išvengė skaudžios lemties.

Pareigūnai vis dėlto tikisi nubausti Kelių eismo taisykles pažeidusį vairuotoją, per kurį pateko į eismo įvykį.

Policininkai prašo žmonių, galbūt mačiusių minėtą situaciją su raudonos spalvos „VW Passat" ar turinčių vertingos informacijos, pagalbos. Galinčiųjų padėti prašoma paskambinti tel. (8 342) 20 182 arba 112.

Šilumvežis nuplėšė užpakalinę tarnybinio automobilio „Mitsubishi L200" dalį, tačiau tik per plauką salonas, kuriame sėdėjo trys pareigūnai, liko nepaliestas.
Foto: E. Kviesulaitienės.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=28003
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1396 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Policija, įvykiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2013-07-05 Spam
1. darvis
O tai kas nubaus Juos už grubų Kelįu taisyklių pažeidimą. Kirtimas pervažos degant raudonam šviesoforo signalui. Vairuotujui turi būti atimta teisė vairuoti automobilį.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License