Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiai tapo tyrėjais

2013-06-27

Pilviškių „Santakos" gimnazijoje vyko „Tyrėjų diena".

Šis mokslo populiarinimo renginys buvo skirtas stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla, skatinti juos rinktis tyrėjo kelią. Renginius organizavo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas II etapas" atstovai. Jie mūsų mokyklą pasirinko todėl, kad „Jaunojo tyrėjo" klubo veikloje su savo ugdytiniais dalyvauja mokytoja Daiva Paškauskienė.

„Tyrėjo dienoje" dalyvavo 6–8 klasių ir I bei III gimnazijos klasių mokiniai. Iš keturių pasiūlytų paskaitų jie galėjo pasirinkti norimą: „Mes ir Visata", „Kurdami robotus bandome rankomis pavyti savo vaizduotę", „Virusai ir jų įvairovė" arba „Įrangos demonstravimas". Mokiniai patys galėjo dalyvauti įvairioje veikloje: programuoti, mokytis valdyti robotus, dalyvauti jų mūšiuose. Salėje įkurtame planetariume moksleiviai susižavėję stebėjo žvaigždynus, visatas, jų atsiradimą, sužinojo apie pasaulio pabaigos galimybę, planetų tyrinėjimus. Stebėdami prietaisus, sugeriančius infraraudonuosius spindulius, suvokė, kaip buvo kuriami tokie filmai kaip „Šrekas", „Avataras", „Žiedų valdovas". Vaikai stebėjo, kaip veikia greitaeigė kamera, kurios didžiausias filmavimo greitis yra nuo 3200 iki 650 000 kadrų per sekundę. Tai teikė galimybę matyti sulėtintą vandens lašo bei teniso kamuoliuko kritimo į vandenį vaizdą. Atliekant šiuos eksperimentus nestokota geros nuotaikos, girdėjosi nuostabos šūksniai. Paskaitos mokiniams buvo puikus būdas patikrinti savo turimas žinias ir motyvas jas tobulinti.

Už šią naudingą ir įspūdžių kupiną dieną dalyviai dėkingi biologijos mokytojai D. Paškauskienei, direktoriaus pavaduotojai Danutei Valiūnienei ir, žinoma, svečiams, kurie atvyko pas mus į mokyklą bei surengė „Tyrėjo dieną".Autorius:Justina VALIŪNAITĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=28103
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 911 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 1
2013-07-30 Spam
1. Vidas
Štai taip gali būti ugdomi jaunieji kraštotyrininkai! Sveikintina!

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License