Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

„Tautiška giesmė“ skambėjo jos autoriaus gimtinėje

2013-07-09

Vilkaviškiečiai palaikė tradiciją liepos 6-ąją kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti „Tautišką giesmę" ir rinkosi unikalioje šiai giesmei skambėti vietoje – jos autoriaus V. Kudirkos gimtinės kieme. Šioje vietoje buvo fiksuojamas ir Lietuvos rekordas – matuojama netradicinių rankdarbių klubo „Lelija" nuvelta tautinė juosta.

Šeštadienio vakarą prie V. Kudirkos paminklinio akmens jo gimtojoje sodyboje, Paežeriuose, suplevėsavo valstybinė vėliava, besirenkančius žmones smagiomis melodijomis pasitiko Paežerių kaimo kapela „Gulbinėlis". V. Kudirkos klėtelės prieangyje akį traukė didžiulis trispalvės juostos kamuolys.

Originalių idėjų nestokojantis „Lelijos" klubas šį pavasarį užsibrėžė siekti Lietuvos rekordo ir nuvelti ne trumpesnę kaip 500 m tautinę juostą. Kartkartėmis padedamos talkininkų klubo moterys dirbo nuo balandžio mėnesio. Juostai išmatuoti ir Lietuvos rekordui fiksuoti buvo pasirinkta prasminga vieta – V. Kudirkos gimtinė ir data – Valstybės diena.

Padėti išmatuoti tautinę trispalvę, pajusti jos vienijančią šilumą buvo pakviesti visi susirinkusieji Kudirkynės kieme. Ir juosta lyg upelis nutekėjo per žmonių rankas. Kamuolys vyniojosi nuo klėtelės slenksčio, sodybos keleliu iki profesoriaus, rašytojo Antano Kriščiukaičio-Aišbės skulptūros ir vėl atgalios į Kudirkynės kiemą. Juostą matavo nepriklausomi ekspertai: rajono meras Algimantas Antanas Greimas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovas Artūras Blauzdžiūnas, viena šauniausių rajono audėjų, „Aukso vainiko" nominantė Marija Danilaitienė ir V. Kudirkos klėtelės savininkė Alvyra Taujinskienė. Matavimas buvo fotografuojamas ir filmuojamas.

Užfiksuotas juostos ilgis – 579 m 80 cm. Visa medžiaga apie ilgiausios tautinės juostos kūrimą bus pateikta Lietuvos rekordus fiksuojančiai agentūrai „Factum".

Išmatuotą juostą „Lelijos" klubo moterys išringavo Kudirkynės kieme, kurio veja tapo vakaro koncerto scena. Jo programą paruošė rajono folkloro kolektyvai „Šilojai", „Gražupis", „Sūduviai" ir „Lankupa" bei kaimo kapela „Gulbinėlis".

21 val. V. Kudirkos gimtojoje sodyboje suskambo „Tautiška giesmė". Į bendrą pasaulio lietuvių chorą įsiliejo ir mūsų krašto žmonių balsai. Danguje sužibo paleisti trispalviai ugnies žibintai.

V. Kudirkos gimtinėje susirinkusieji giedoti „Tautišką giesmę" išmatavo nuveltą trispalvę juostą. Ji per žmonių rankas nuvingiavo beveik 580 metrų.
Mariaus DANILAIČIO nuotrauka.Autorius:„Santaka”

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=28177
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1157 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Paežeriai
Viso komentarų: 1
2013-09-10 Spam
1. vincas (vincas)
O šios klėtelės- muziejaus atidarymo metu, vykstant kolūkio festivaliui, pažerėje susėdę vyrai ir KPI darbo stovyklos studentai išdrįso užtrauktii Tautišką giesmę.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License