Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Repeticijos „Alksnėje“ įkvepia norą gyvent

2013-11-14

Prie Alksnėnų kaimo bendruomenės kapela „Alksnė" prisiglaudė visai neseniai, prieš porą metų. Pirmą kartą Linutės ir Ramučio Skrinskų suburtas kolektyvas savo kaimui pasirodė tik per užpraeitas Užgavėnes.

– Mes visai negalvojome, kad galėtume suburti kapelą, – sakė L. ir R. Skrinskai. – Tai kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Petkevičienė, išgirdusi, jog abu grojame, vis ragino ateiti į bendruomenės namus, susikviesti žmones. Iš pradžių mes nelabai norėjome. Alksnėnuose esame „atėjūnai", čia gyvename dar tik 16 metų. Be to, turėjome sveikatos problemų, tad buvome labai užsisklendę.

Prieš penketą metų R. Skrinską buvo užklupusi rimta širdies liga, jis išgyveno klinikinę mirtį. Tad kažkada abu pagrodavę namuose sutuoktiniai savo pomėgį buvo visai pamiršę. Juolab kad ilgai Ramutis negalėjo pakelti net armonikos.

Tačiau bendruomenės pirmininkė nenuleido rankų: ėjo ir ėjo pas Skrinskus, kol šie vėl paėmė į rankas instrumentus. R. Petkevičienė sakė tuomet į kapelą prikalbinusi netgi tris bažnyčios „giedorkas". Siūlėsi padainuoti ir pati su drauge. Galiausiai Skrinskai pasiryžo ir atėję į bendruomenės namus ėmė laukti kitų meno mėgėjų. Prisirinko muzikantų iš Pilviškių, Giedrių, net Pašeimenių. Keletą mėnesių repetuodavo tik šiaip, kartais atrodė, kad nieko iš to nebus, mat visi – savamoksliai. Visiems reikėjo nugalėti pasirodymų baimę.

Ilgainiui viskas palankiai susiklostė. Nauja kapela išdrįso išeiti ir pasirodyti alksnėniškiams per Užgavėnių šventę, vėliau daugėjo muzikantų, įsigyta instrumentų ir vienodų rūbų. Dabar kartu su vadovais ir bendruomenės pirmininke į renginius koncertuoti važiuoja Dalia Jokšienė, Zina Šukšina, Vilma Navickienė, Sigitas Antanavičius, Romas Buzikas, Giedrutė Kripienė, Albinas Būbnaitis, Romas Gibas. Kapeloje – dvi armonikos, akordeonas, mušamieji ir gitara.

Praeitą šeštadienį „Alksnė" dalyvavo kapelų šventėje „Grok, armonika" Kuktiškių kultūros centre (Utenos r.). Renginys buvo skirtas tarmių metams. Mūsiškiai buvo įvertinti už geriausią lietuvių liaudies dainos atlikimą a capella (be muzikinio pritarimo).

Pasak L. Skrinskienės, tokie išvažiavimai jaunai kapelai visada pakelia ūpą. Pabuvę tarp kitų, jos nariai pamato, kad tikrai nėra prastesni ir netgi geresni už kitus.

– Mūsų būgnininkas S. Antanavičius rašo eiles. Jo šeima sako, kad namie vyras turi jų visą sąsiuvinį, – kalbėjo L. Skrinskienė. – Mums jis kol kas yra padovanojęs penkis savo eilėraščius, pagal kuriuos esame sukūrę dainas ir jas atliekame. Niekada negalvojome, jog mūsų tylusis Sigitas yra toks talentingas. Eiliuoja jis puikiai: tiesiog paimi jo eilėraštį – ir šis pats uždainuoja. Štai ir Kuktiškėse, kai atlikome pagal Sigito žodžius sukurtą dainą apie Lietuvą, kitos kapelos prašė žodžių ir leidimo ją dainuoti koncertuose. Mums buvo labai malonu. Gali būti, jog ir melodijas Sigitas jau yra sukūręs savo tekstams, betgi nepasakys... Nors žinantieji sako, kad jis turi ypač gražų ir stiprų balsą, mes jo niekada negirdėjome dainuojančio. Tačiau tikimės išgirsti, nes mes čia – kaip viena šeima, todėl kiekvieno jausmai mums yra svarbūs.

Daugelis kapelos narių – nelengvo likimo žmonės. Kai kurie turi nemenkų sveikatos problemų, kiti slaugo labai sunkiai sergančius artimuosius, tačiau laiką, kurį praleidžia kartu „Alksnėje", labai brangina ir stengiasi visada ateiti į repeticijas.

Kai mažai kūrenamuose bendruomenės namuose būna šalta, kapela renkasi pas G. Kripienę, kurios vyras buvęs geras muzikantas, tik šiuo metu labai serga. Tačiau kai jų namuose susirenka kapela, muzikantams pritaria ir jis. Kartais ir pakritikuoja, tačiau alksnėniškiai klauso jo svaraus žodžio, nes šis žmogus žino, ką sako.

Kaip tvirtino „Alksnės" kapelos nariai, muzika gydo ir jų kūno, ir sielos žaizdas. Kad ir kas atsitiktų, muzikavimas jiems pakelia nuotaiką ir kartais net grąžina norą gyventi.„Alksnės" kapelos muzikantai – po pasirodymo tradicinėje kapelų šventėje Kuktiškėse.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=29415
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1403 | Raktažodžiai: gyvenimas, kultūra, Alksnėnai, saviveikla
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License