Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Šimtametis šaulys groja cimbolais ir neatsisako padainuoti

2013-11-28

Pirmadienį Pilviškiuose gyvenantis Bronius Vasiliauskas atšventė šimto metų jubiliejų. Gyvybingas, humoro jausmo nestokojantis senolis jį pasveikinti atvykusius svečius nustebino savo spinduliuojama energija bei iškalba.


Dėkojo žmonai

Paklaustas, kur yra jo ilgaamžiškumo paslaptis, senolis teigė to nežinantis. Tiesa, už nugyventą savo amžių jis dėkojo žmonai Julijai, kurią vedė 1942 m. liepos 10 d. Gyvendami kartu Vasiliauskai susilaukė septynių vaikų, iš kurių jau trys iškeliavę į Amžinybę, 14 anūkų, 10 proanūkių bei 1 proproanūkio.

Pasak senolio, žmonos buvimas šalia padėjo ištverti didžiausius gyvenimo sunkumus. O jų būta tikrai nemažai. Antrojo pasaulinio karo metais, siekdamas išvengti tremties, vyriškis buvo priverstas slėptis bunkeriuose, vėliau teko sunkiai dirbti.

„Gyvenimas buvo nelengvas. Dėkoju Dievui, kad man tiek skyrė būti šioje žemėje", – kalbėjo B. Vasiliauskas.

Senolis juokavo visuomet tikėjęs, jog jis gyvens šimtą metų, o dabar, sulaukęs tokio amžiaus, vyriškis sau išsikėlė naujus tikslus – gyventi dar ilgiau. Į gimtadienį atvykę svečiai to jam nuoširdžiai ir linkėjo.


Į Pilviškius – atsitiktinai

Pasveikinti jubiliato atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas, Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas, „Sodros" Vilkaviškio skyriaus vedėjo pavaduotoja Palmyra Žilienė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas Antanas Plieskis, Pilviškių šaulių kuopos nariai. Šauliai pagerbti šimtamečio atvyko neatsitiktinai: B. Vasiliauskas kartu su aštuoneriais metais jaunesne žmona Julija nuo 1992 m. priklauso Pilviškių šaulių kuopai.

Ilgaamžis gimė Randiškių kaime, Lazdijų rajone. Kurį laiką vyriškis dirbo Lazdijų „Draugystės" kolūkyje, tačiau ilgainiui suprato, kad triūsdamas čia neišlaikys gausios šeimos. Tuomet B. Vasiliauskas su namiškiais patraukė laimės ieškoti į Kauną. Ten dirbo įvairius darbus: mėgino staliaus amatą, buvo statybininku. Kaip pats pasakojo, po sunkių dienos darbų nuolat tindavo rankos, tad žmona kas naktį jas gydydavo specialiu druskos tirpalu.

Gyvendamas Kaune B. Vasiliauskas svajojo tapti traukinio mašinistu, bet neįstengė susimokėti už mokslus. Ne visada būdavo pinigų net duonai nusipirkti, o kursus pabaigti kainavo nemažai lėšų. Tiesa, šiam vyro sumanymui prieštaravo ir žmona. Jai atrodė, kad vykstant įvairiems neramumams mašinisto profesija yra pavojingesnė nei statybininko.

Kurį laiką pagyvenę Kaune, Vasiliauskai grįžo atgal į Lazdijų rajoną. Tiesa, čia ilgai neužsibuvo. Užaugę vaikai pamažu pradėjo kurti savo šeimas ir palikti tėvų pastogę. Galiausiai šie taip pat nusprendė keltis kuo arčiau savo atžalų. Iš pradžių planavo nusipirkti namą Kaune, tačiau to padaryti nepavyko. Visai atsitiktinai 1970 m. užvažiavę į Pilviškius Vasiliauskai čia rado namą ir jį įsigijo. Bronius greitai gavo darbą Pilviškių statybinių medžiagų gamykloje „Sūduva". Joje vyriškis išdirbo 11 metų.


Muzikali šeima

Išėjęs į pensiją, jis nenustojo aktyviai gyventi – nuolat rasdavo kokios nors veiklos. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Bronius ir Julija Vasiliauskai tapo vieni pirmųjų Pilviškių šaulių kuopos narių. Abu jie visuomet iš aplinkinių išsiskyrė savo pozityvumu, gera nuotaika ir ypač – muzikalumu. Iki pat dabar sutuoktiniai paprašyti niekuomet neatsisako padainuoti, pagroti, o jei reikia – ir pašokti. Svečiai, atvykę sveikinti šimtamečio, taip pat išgirdo keletą dainų, vieną – netgi pačių Vasiliauskų kūrybos. Senolis pagrojo ir lūpine armonikėle.

„Visą gyvenimą mane lydėjo muzika. Pats pasigaminau smuiką, grojau akordeonu. Iki pat dabar tenka pagroti ir cimbolais, kai kuriais kitais instrumentais", – prisipažino jubiliatas.

Prieš keletą metų ilgaamžis kartu su žmona buvo pakviesti į Lietuvos radijo ir televizijos studiją įrašyti liaudies dainų. Keletą sykių jie dalyvavo ir LRT laidoje „Duokim garo". Net ir dabar šios laidos anonse galima išvysti ekrane šmėstelėjantį cimbolais grojantį pilviškietį.

Julija ir Bronius Vasiliauskai santuokoje gyvena jau daugiau nei septynis dešimtmečius.
Nuotrauka Romo ČĖPLOS, „Santaka".Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=29535
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 948 | Raktažodžiai: žmonės, pilviškiečiai, gyvenimas, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License