Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiams dalijo dūmų detektorius

2013-11-30

Praėjusią savaitę Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (VPGT) ir Vilkaviškio ugniagesių klubas surengė akciją „Kūrenkime saugiai" Pilviškių seniūnijoje. Jos metu buvo tikrinama kūrenimo įrenginių būklė ir dalijami dūmų detektoriai socialiai remtinoms šeimoms.

Statistika liudija, kad atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui padaugėja gaisrų, kurie kyla dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Dėl to Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kasmet inicijuoja akciją „Kūrenkime saugiai". Taip siekiama padėti socialiai remtinoms šeimoms apsisaugoti nuo gaisrų.

Tokias akcijas pareigūnai kasmet rengia ir mūsų rajone. Kiekvienais metais stengiamasi apsilankyti vis kitose seniūnijose.

Šiemet Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos lengvasis automobilis su detektoriais, kuriems nupirkti lėšų skyrė UAB „Vilža", pasuko į Pilviškių seniūniją. Kaip sakė Vilkaviškio priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius, ugniagesių klubo vadovas Edgaras Bereika, užsukta į tuos namus, kuriuose gyvena daugiavaikės valstybės paramą gaunančios tvarkingos šeimos. Tokias septynias šeimas atrinkti padėjo Pilviškių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Loreta Bieliukienė, į reidą vykusi drauge su E. Bereika.

Aplankytų būstų šeimininkai noriai įsileido detektorius atvežusį pareigūną ir seniūnijos atstovę. Šių žmonių namuose pareigūnas ne tik pritaisė dūmų detektorius, bet ir apžiūrėjo kūrenimo įrenginius, patarė, kaip tinkamai elgtis kūrenimo sezono metu, kur dar reikėtų pasistengti, ką padaryti, kad situacija būste būtų kuo saugesnė. Vienur inspektorius patarė prie pakuros ištiesti skardos, kad ant degių grindų išbirusios žarijos nepadegtų namų, kitur – sutvarkyti aptrupėjusį dūmtraukį ir pan.

– Galima pasidžiaugti, jog žmonės, kuriuos aplankėme, savo kūrenimo įrenginius prisižiūri gana tvarkingai. O jei jau nutiktų nelaimė, tikimės, kad ją laiku pastebėti padės mūsų atvežti dūmų detektoriai, – kalbėjo E. Bereika.

Autonominiai dūmų detektoriai – tai prietaisai, kurie turėtų būti kiekvienuose namuose. Šis įrenginys tvirtinamas ant lubų ties kambario viduriu. Atsiradus patalpoje bet kokių dūmų kvapui (degančių laidų, elektros prietaisų, svylančio maisto), detektorius ima skleisti aukšto dažnio besikartojančius pypsinčius garsus. Toks prietaisas gali išgelbėti ne tik turtą, bet ir gyvybę, o ypač – naktį, kai įmigę žmonės gali nepajusti dūmų ir nespėti išbėgti iš patalpos. Šaižus detektoriaus skleidžiamas garsas prikelia net ir iš giliausio miego.

Praėjusį 2012–2013 metų kūrenimo sezoną Vilkaviškio rajone dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 11 gaisrų, vienas iš jų – Pilviškių seniūnijoje. Nors šiemetinis kūrenimo sezonas prasidėjo dar palyginti neseniai, rajone dėl netvarkingų kūrenimo įrenginių jau kilo du gaisrai.

Pareigūnai primena: kai kūrenasi krosnis, židinys, dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams. Prieš kūrenimo sezoną būtina sutvarkyti krosnis, išvalyti dūmtraukius, įsitaisyti dūmų detektorius. Palėpėse dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti, prie krosnies pakuros privalu įrengti nedegų pagrindą. Ant krosnių arba arti jų negalima laikyti malkų ir kitų degių medžiagų.Inspektorius Edgaras Bereika į septynių pilviškiečių šeimų būstus atvežė dūmų detektorius.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=29563
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1019 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License