Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Į Bebrininkus tenka kulniuoti pėsčiomis

2013-12-10

Pilviškių seniūnijoje esančio Bebrininkų kaimo gyventojai šį rudenį buvo nudžiugę: į jų kraštą pradėjo važinėti autobusas. Deja, neilgai pasidžiaugus reisas vėl buvo panaikintas.

Į redakciją kreipęsi rajono gyventojai Romas Mačys ir Stasė Viltrakienė pasakojo, jog „senais laikais" į Bebrininkus iš Vilkaviškio per dieną važiuodavo bent keli autobusai. Deja, tie laikai jau praėjo, autobusų maršrutų įvairiomis kryptimis sumažėjo, tad iš Vilkaviškio grįžtantiems Bebrininkų kaimo gyventojams tenka išlipti Pilviškiuose, o iš ten keletą kilometrų kulniuoti pėsčiomis.

– Šį rudenį pradėjęs važinėti autobusas maršrutu Vilkaviškis–Pilviškiai keleivius veždavo per Antanavą ir Bebrininkus į Ramoniškius. Žmonės tuo labai džiaugėsi, nes maršrutas tikrai reikalingas. Man pačiam į Bebrininkus reikia nuvažiuoti bent kas antrą dieną, todėl galiu patvirtinti, kad nuo Vilkaviškio iki Bebrininkų kaimo važiuodavo iki 14 žmonių. Tiesa, daugelis iš jų – turintys invalido ar pensininko pažymėjimus. Tikriausiai todėl nuspręsta, kad reisas yra nuostolingas, ir jis buvo panaikintas. Aš pats dėl šio reikalo asmeniškai kalbėjau su autobusų stoties direktoriumi, žmonės buvo surinkę parašus, kreipėsi ir į Savivaldybę, bet nieko nelaimėjome. Jei važiuotų nors koks autobusas maršrutu Vilkaviškis–Kaunas per Antanavą, būtų galima išlipti Antanave – nuo ten iki Bebrininkų arčiau. Deja, dabar autobusai važiuoja tik iki Pilviškių, – pasakojo R. Mačys.

Žmogus tikino suprantantis, kad anksčiau, kai autobusas važinėjo po kelis kartus per dieną, jis tikrai turėjo būti nuostolingas. Tačiau bent porą kartų per savaitę atvažiuojančio transporto kaimo žmonėms reikia: juk ne kiekvienas turi savo automobilį ar gali keletą kilometrų įveikti pėsčiomis.

UAB Vilkaviškio autobusų stoties direktorius Algimantas Ankevičius sakė žinantis šią problemą. Pasirodo, toks maršrutas rudenį buvo trumpam sudarytas, bet... tik dėl Pilviškių „Santakos" gimnazijos mokytojų.

– Nuo rugsėjo 1 d. Pilviškių „Santakos" gimnazijos direktorius buvo prašęs išleisti autobusą tokiu reisu į Pilviškius, nes iš Vilkaviškio į gimnaziją važinėja dešimt pedagogų. Iš pradžių buvo kalbėta, kad mokytojai turėtų įsigyti mėnesinius bilietus. Tuomet būtų aišku, kiek jų važinės minėtu autobusu. Šis nuo Ramoniškių kaimo turėdavo grįžti per Paežerius. Taigi vairuotojas iš Vilkaviškio važiuodavo ratu: per Pilviškius, Antanavą, Bebrininkus, Ramoniškius, Paežerius ir per Opšrūtus grįždavo į Vilkaviškį. Autobusas atveždavo ir mokytojus, ir kitus žmones. Žinoma, Bebrininkų gyventojai tuo apsidžiaugė, – aiškino A. Ankevičius.

Tačiau, pasak autobusų stoties direktoriaus, eksperimentas „Kautrai" nepavyko: reisas buvo nuostolingas, keleivių buvo per mažai, nes mokytojai, dėl kurių ir buvo suplanuotas maršrutas, matyt, pradėjo važinėti lengvaisiais automobiliais. Savaime aišku, įsiskolinusiai Savivaldybei tokie maršrutai nereikalingi. Taip Bebrininkai vėl liko viešojo transporto nepasiekiamu užkampiu. Dabar esantys maršrutai tęsiasi tik iki Ramoniškių kaimo, o nuo jų iki Bebrininkų – 4 kilometrai kelio, kurį reikia įveikti pėsčiomis.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=29654
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 893 | Raktažodžiai: žmonės, gyvenimas, Bebrininkai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License