Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Žygis istorinių asmenybių takais

2014-02-27

Ankstų vasario 22 d. rytą Pilviškių miestelyje šurmuliavo žygeiviai, atvykę į mūsų rajoną iš visos Lietuvos. Jie pasiryžo dalyvauti pėsčiųjų žygyje sūduvių ir jotvingių žemių valdovo Skomanto bei Tauro apygardos partizanų takais.

Šį renginį inicijavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyrius ir Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacija.

Išlydėti žygeivius į 16 ir 36 km maršrutus atvyko Seimo narys A. Mitrulevičius, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras A. Leika ir Tauro apygardos partizanų vadas G. Dobkevičius. Žygio dalyvius pasveikino Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkas J. Vydra, Pilviškių seniūnas V. Judickas, Pėsčiųjų žygių asociacijos prezidentas V. Genys.

Marijampolės Tauro apygardos partizanų indėlį į laisvės kovas apibūdinęs istorikas J. Gustaitis pabrėžė šio Suvalkijos krašto kovotojų indėlį vienijant partizaninį judėjimą Lietuvoje.

Beveik tūkstantis įvairiaspalve atributika ir vėliavomis nešinų keliautojų žygį pradėjo Pilviškių miestelyje, vėliau pasuko į Piliūnų piliakalnį, kur laužus kūreno, senovinį midų virė XIII a. sūduvius ir jotvingius primenantys kariai.

Marijampolėje dislokuoto LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai Ramoniškiuose žygeivius vaišino kareiviška koše ir arbata.

Dr. V. Kudirkos tėviškėje žygio dalyviai galėjo ne tik atsipūsti, pasistiprinti sumuštiniais su arbata, bet ir apžiūrėti Vilkaviškio krašto muziejaus parengtą naują ekspoziciją. Įžengiančius į istorinę Lietuvos himno autoriaus tėviškę keliauninkus pasitiko pokario partizanų dainos, laužas ir klėtelė – muziejus.

Nelengvas maršrutas laukė keliaujant Opšrūtų ir Gulbiniškių kaimų takais bei keleliais. Nors pažliugusi žemė ne vieną žygeivį aptaškė purvu, o kojos neišvengė nuospaudų, įraudę, žibančiomis akimis jaunuoliai ir merginos, vyrai ir moterys džiaugėsi žygiu bei iškovotais medaliais ir diplomais.

Antanas ŽILINSKAS
Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius

Istorinio žygio dalyviai dr. Vinco Kudirkos tėviškėje.  Kęstučio INKRATOS nuotr.Autorius:Antanas ŽILINSKAS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=30355
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1004 | Raktažodžiai: renginiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License