Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Kelionė su karpiniais per gyvenimo metus

2014-04-19

Pažįstantieji vilkaviškietę, Pilviškių „Santakos‘“ gimnazijos dailės mokytoją Vaidutę Diržiuvienę gerai žino jos kūrybiškumą ir išradingumą. Ten, kur ji dalyvauja, nuobodu ir nyku tikrai nebus. Netikėtumai laukė ir atėjusiųjų į jos parodos „Metai“ pristatymą Vilkaviškio miesto sodo saloje.

Tik V. Diržiuvienė ir gali taip sumąstyti: su šeimynykščių talka nuo pernykščių kiečių ir stagarų išvaduotą senojo miesto sodo kampelį paversti savo karpinių ekspozicijos vieta, svetingai čia sutikti ir didelį, ir mažą savo bičiulį, giminaitį, kolegą ar šiaip kūryba besidomintį žmogų, upeliu išplukdyti spalvingus popierinius laivelius... O pirmiausia visą margaspalvį svečių būrį sustatyti į ratą ir jo viduryje susispietusių vyrų paprašyti lyg stipinų ašis ištiesti savo rankas.

„Ratas ant ašies braškėdamas sukasi sunkiai...“ – užteko nuskambėti pirmosioms V. Diržiuvienės skaitomos „Metų“ poemos eilutėms, kad tas gyvasis ratas imtų suktis K. Donelaičio hegzametriškuoju ritmu.

Tai buvo tarsi įvadas į kūrėjos darbus, kurių idėja gimė prieš keletą metų Pilviškių gimnazijai įsitraukus į projektą „K. Donelaičio Lietuva“. Mokytojai pasirodė įdomu pabandyti karpiniais išreikšti „Metų“ sukeltas mintis. Tuo labiau kad jau buvo, anot jos, „karpiusi ir Joną Basanavičių“.

Taigi saloje tarp medžių iškabinta paroda „Metai“ buvo pirmasis viešas 12 karpinių pristatymas. Pradėjusi nuo pavasario, autorė savitu komentaru palydėjo kiekvienam metų mėnesiui skirtą darbą. Pagrindiniai šio ciklo motyvai – saulė, augalai ir paukščiai, o visuma, pasak autorės, siejasi ir su K. Donelaičiu, ir susipina su jos pačios bei ją supančių žmonių gyvenimu. Karpinį „Liepa“ rajono literatų klubo „Seklyčia“ narys Algimantas Grakavinas pasirinko savo naujausios knygos „Kai save į šešėlį mainai“ viršeliui. Leidinį, kurio pristatymas Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyks balandžio 24 d., 17 val., puošia ir kiti V. Diržiuvienės darbai.

Paroda saloje truko gal porą valandų. Ji bus parodyta mokyklų, dalyvaujančių projekte „K. Donelaičio Lietuva“, susitikime Keturvalakiuose, vėliau eksponuojama Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre, o rudenį galbūt pasieks ir Tolminkiemį.

Kiekvieno netradiciniame parodos pristatyme dalyvavusio parodos lankytojo buvo paprašyta parašyti linkėjimus ir savo metams. V. Diržiuvienė žada tais viltingais žodžiais papildyti karpinių parodą. O su šiuo linkėjimų lapu, sako, bus atverstas ir naujas K. Donelaičio „Metų“, ir jos pačios gyvenimo metų etapas. Ši užuomina ir gėlių bei kalbų jūroje nuskambėjęs sveikinimas gimtadienio proga atskleidė ir dar vieną dingstį „Metų“ parodą surengti būtent balandį. Jos pristatymas – kartu originaliai paminėta asmeninė kūrėjos sukaktis.

Vaidutės Diržiuvienės karpinys „Liepa“ papuošė ir poezijos knygos viršelį.
Autorės nuotr.Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=30837
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1245 | Raktažodžiai: menas, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License