Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiams – Lietuvos vėliava, Prezidentei – margučiai

2014-05-08

Balandžio mėnesį Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai turėjo retą progą apsilankyti Krašto apsaugos ministerijoje ir prezidentūroje pabendrauti su Prezidente Dalia Grybauskaite. Tai buvo dovana pilviškiečiams, kurią jie laimėjo nugalėję konkurse „NATO užrašas gyvai“.

Pusšimtis mokyklų

Šį pavasarį sukako dešimt metų, kai Lietuva tapo Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) nare.

Ta proga Pilietinės gynybos centras prie Krašto apsaugos ministerijos, bendradarbiaudamas su Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijomis, surengė fotografijų konkursą „NATO užrašas gyvai“. Renginio organizatoriai ragino vaikus susikviesti savo klasės, mokyklos draugus ir sudėlioti „gyvą“ užrašą iš žmonių.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš 53 Lietuvos mokyklų, pateikti 74 originalūs darbai.
Nugalėtojai buvo atrinkti pagal tris amžiaus kategorijas. Smagu, jog 9–12 klasių kategorijoje nugalėtojais tapo Pilviškių „Santakos“ gimnazistai.

Ne taip, kaip norėjo

„Nusprendėme, kad sudėlioti patį NATO užrašą būtų per daug elementarus sprendimas. Nutarėme padaryti NATO vėliavos ženklą. Pagalbos paprašėme darbų mokytojo Sigito Rinkevičiaus. Jis su septintokais mokyklos vidiniame kiemelyje ženklą „subraižė“ iš smėlio ant žolės, o vaikai turėjo į brėžinį sustoti“, – pasakojo mokinius konkursui subūrusi Pilviškių „Santakos“ gimnazijos istorijos mokytoja Eglė Kociuvienė.

Pilviškių gimnazistų uniformos – mėlynos spalvos, tad vaikams beliko apsirengti baltus marškinėlius ir sudėlioti baltos bei mėlynos spalvų vėliavos piešinį.

Numatyta fotografuotis diena kaip tyčia pasitaikė labai šalta ir darganota, tad vienmarškiniai vaikai į piešinį buvo surikiuoti paskubomis ir nuo mokyklos stogo padarius nuotrauką tuoj pat paleisti į klases.

Pamačiusi fotografiją mokytoja suprato, jog „gyvas“ piešinys šiek tiek nesutampa su nubraižytomis linijomis. Tačiau istorikė juokėsi, kad iš naujo „kankinti“ ir šaldyti vaikų nenorėjo, tad išsiuntė nuotrauką tokią, kokia buvo.

Dovanos – įvairios

„Kai išgirdome, kad gavome pagrindinį prizą, negalėjome patikėti“, – šypsojosi E. Kociuvienė.

Pilviškiečiai kartu su kitų amžiaus grupių nugalėtojais buvo pakviesti į Krašto apsaugos ministeriją atsiimti apdovanojimo. Čia vaikams buvo įteikta po didžiulį šakotį, mokykloms ir pedagogams už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje – po padėkos raštą, taip pat po du tomus knygos „Lietuvos krašto apsaugos ministrai ir kariuomenės vadai“.

Po to visi konkurso nugalėtojai patraukė į prezidentūrą, kur juos priėmė Prezidentė D. Grybauskaitė. Iš jos kiekviena dalyvių grupė gavo dovanų po Lietuvos trispalvę, krepšį saldainių su prezidentūros vaizdu ir NATO žemėlapį.

Dar viena puiki dovana buvo ekskursija po visą prezidentūrą. Moksleiviams didžiulį įspūdį paliko vaizdai, iki to laiko matyti tik per televizorių: Prezidentės darbo kabinetas, salės, kuriose vyksta derybos, diplomatai pasirašo sutartis, kur įteikiami valstybės apdovanojimai.

Patys pilviškiečiai į sostinę taip pat nevažiavo tuščiomis. Kadangi į Vilnių vyko iškart po Velykų, jie Prezidentei įteikė pintinę savo margintų margučių.

Pilviškių gimnazistai ir mokytoja Eglė Kociuvienė džiaugėsi gavę dovanų susitikimą su Prezidente Dalia Grybauskaite.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=31024
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1372 | Raktažodžiai: Prezidentė, Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License