Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Įvertintas garbės ženklu

2014-05-20

Veiklos dešimtmetį šiais metais švenčianti Gintauto ir Aldonos Šeškų įkurta smulkiųjų gyvūnų klinika gali didžiuotis savo pasiekimais. Baltrušių kaime (Šakių r.), iškart už Pilviškių, įsikūrusi IĮ „Veterinarijos pagalba“ turi būrį lojalių klientų, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet G. Šešką apdovanojo antrojo laipsnio garbės ženklu.

Gintautas yra aukštaitis. Žmona Aldona kilusi iš mūsų rajono. Abu jie baigę Veterinarijos akademiją. Ten ir susipažino. Steigdama kliniką, šeima susikūrė darbo vietas sau. Pagal profesionalių projektuotojų parengtą projektą Šeškai perstatė, rekonstravo ūkinį pastatą. Jis virto šiuolaikine, europinius standartus atitinkančia klinika. Prieš 10 metų čia įrengti apžiūrų-procedūrų, gydytojo kabinetai, priimamasis, operacinė, medikamentų apsaugos spintos, užkrečiamųjų ligų blokas.

Teko paklusti įvairiausiems reikalavimams: ištirti vandenį, laikytis patalpų apšvietimo normų. Prieš keletą metų įsigytas ultragarso aparatas.

G. Šeškas sakė, jog tuomet tai buvo pirmoji tokia moderni smulkiems gyvūnams veterinarinę pagalbą teikianti klinika Marijampolės regione, o gal ir visoje Lietuvoje.

Iš pradžių šeima planavo pasinaudoti Europos fondų parama, bet vėliau nutarė investuoti tik savo lėšas. Dalį jų pasiskolino iš giminaičių. Statybos buvo pradėtos 2003 m. gruodį, o įkurtuvės atšvęstos 2004 m. gegužės 1 dieną. Per dešimtmetį ši klinika tapo modernia ne tik gyvūnus gydančia, bet ir juos apgyvendinančia įstaiga. Čia įrengtas gyvūnų viešbutis, kuriame šeimininkai gali palikti ne tik kates ir šunis. Jame yra gyvenęs vėžlys, kitokie egzotiniai gyvūnai.

Savo pozicijų klinika neužleidžia ir dabar. Reta veterinarinė klinika naudojasi ultragarso aparatu, o gydymą dėlėmis gyvūnams G. ir A. Šeškai pradėjo taikyti patys pirmieji.

– Kūrėmės pamažu, bet visada tikėjome tuo, ką darome, – kalbėjo veterinarijos gydytojas G. Šeškas. – Aš visada vadovavausi žymaus chirurgo Jurgio Brėdikio žodžiais, kad gyvybių – nesvarbu, žmogaus ar gyvūno – gelbėti neturėtų tie, kuriems tai yra tik pragyvenimo šaltinis. Mūsų klientai – žmonės, kurie supranta, jog gyvūnas yra ne žaislas ir turi savus poreikius.

Pasak G. Šeško, jam visada liūdna matyti, kaip kenčia daugiabučiuose laikomi didžiuliai keturkojai, kurie išvedami pasivaikščioti į lauką kelioms minutėms dukart per dieną. Veterinaras sakė neįsivaizduojantis, kaip nedideliame bute gali gyventi, pavyzdžiui, vokiečių aviganis, nes jam vietos reikia beveik tiek pat, kiek dviem žmonėms.

Ypač sunku aktyvių veislių šunims. Juos šeimininkai išveda pasivaikščioti 2–3 kartus per parą, o tokiems augintiniams reikia kasdien nubėgti po kelias dešimtis kilometrų. Nuo tokio gyvenimo gyvūnus užklumpa plaučių ir sąnarių ligos. Kaimuose laikomi šunys daug sveikesni, nes gyvena aplinkoje, labiau atitinkančioje jų poreikius.

G. Šeškas teigė, jog dažniausia gyvūnų ligų priežastis – nuolatinis šėrimas sausu maistu. Todėl pas veterinarą atvežamų pacientų tyrimai daugiausia rodo inkstų ir kepenų ligas. Gydytojas patarė pasidomėti ėdalo sudėtimi.

– Šiuo metu į sausus ėdalus uždrausta dėti organinių medžiagų. Ypač pavojinga gyvūnams duoti pašarų, į kurių sudėtį įeina kviečiai. Jų aminorūgščių sudėtis yra tokia, kad gyvūno organizme gaminami netikrieji riebalai – lipoidai. Jie „apkrauna“ kepenis ir vystosi riebalinė kepenų distrofija. Štai iš kur kepenų ligos, – sakė veterinarijos gydytojas.

– Dabar jau ir reklamuojant šunų bei kačių ėdalus stengiamasi pabrėžti, kad jie yra be kviečių. O kiek metų mūsų augintiniai buvo šeriami kviečių pagrindu pagamintais ėdalais? Be to, į visą šunims skirtą ėdalą dedama riebalų, tad būtina jį laikyti vėsiai ir tamsiai. O ar kas nors apie tai žino ir taip daro? Netinkamai laikomi riebalai skyla į nuodingas medžiagas ir gadina gyvūno inkstus. Štai ir atsakymas į klausimą, kodėl „pas Šešką“ ištisai nustatomos kepenų ir inkstų ligos.

G. Šeško klinikoje yra ultragarso aparatas, kuriuo nuodugniai galima ištirti organų pakitimus. Nepakanka vien pasakyti, kad augintinis negaluoja, nes galbūt „kažką suėdė“. Norint nustatyti ligą, būtina atlikti tyrimus, o ne eksperimentuoti skiriant vaistus iš akies.

Veterinarijos gydytojas Gintautas Šeškas už nuopelnus apdovanotas VMVT antrojo laipsnio garbės ženklu.
Autorės nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=31128
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1980 | Raktažodžiai: Baltrušiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License