Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Ramybės neduoda žmogaus netektis

2014-07-15

Gabriškės kaime (Pilviškių sen.) gyvenanti Irina Orentienė neseniai tapo našle.

Į „Santakos“ redakciją užsukusi moteris guodėsi, kad iki šiol negali rasti sau vietos – esą jos vyrą dar buvo galima išgelbėti, bet per vėlai atvyko medikai.

– Birželio 25 d. ryte mano vyrui, I grupės invalidui Jonui Orentui sušlubavo sveikata. Tuoj pat iškviečiau greitąją medicinos pagalbą. Vyras duso, bet dar kvėpavo, pulsas buvo, tačiau medikų negalėjome sulaukti. Skambinau daug kartų, bet man vis kartojo, kad pagalba pas mus jau išvykusi. Greitoji atvažiavo po 9 val., tai yra beveik už pusantros valandos. Skaudu, bet vyrui pagelbėti jau niekas negalėjo – jis buvo miręs. Jei medikai nebūtų tokie abejingi, tai J. Orentas šiandien būtų gyvas. Kaltinu ne tik medikų abejingumą, bet ir pačią sistemą, kurioje mes gyvename. Šiandien eilinis žmogus niekam nereikalingas, pagalbos gali sulaukti tik Seimo nariai ir jų artimieji, – buvo įsitikinusi su artimo žmogaus mirtimi susitaikyti niekaip negalinti moteris.

Nemalonią situaciją paprašėme pakomentuoti Vilkaviškio PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistės Natalijos Anisimavičienės.

Medikė paneigė, kad greitoji užtruko pusantros valandos. Vilkaviškio greitosios pagalbos medikams žinia apie iškvietimą iš Kaune esančio centro buvo perduota 8.10 val., o 8.11 val., t. y. jau po minutės, sustiprinta brigada išskubėjo pas ligonį. 9.04 val. medikai jau buvo apžiūrėję J. Orentą ir konstatavo, jog žmogus miręs.

Anot N. Anisimavičienės, kelionę iki ligonio sutrukdė kelio Vilkaviškis–Pilviškiai remontas. Į iškvietimą vykę darbuotojai sakė, kad lyg tyčia degė visi raudoni šviesoforo signalai. Negana to, dar buvo uždaryta geležinkelio pervaža netoli ligonio namų.

Medikė atkreipė dėmesį, kad kauniečių užfiksuotas iškvietimas jau rodė akivaizdžią mirtį: „Žmogus nesąmoningas, nekvėpuoja, atšalęs ir sustingęs šiltoje vietoje.“ Vilkaviškio medikai atvykę taip pat konstatavo tikrosios mirties požymius.

N. Anisimavičienei net mintis nekilo, kad galima gelbėti tik parlamentarus ar kitus išrinktuosius – juk ir pas Orentų šeimos narius greitosios pagalbos medikai skubėjo daug kartų, ne kartą išgelbėjo ir J. Orento gyvybę (tai pripažino ir mirusiojo žmona).
Medicinos darbuotoja labai apgailestavo dėl liūdnos situacijos, tačiau sakė, kad greitosios pagalbos brigada visuomet stengiasi atvykti kaip įmanoma greičiau.

– Tačiau nuvažiuoti į Pilviškių seniūniją dabar tikrai labai sunku. Kartais bandome važiuoti aplinkui, visais įmanomais keliais. Bet visur arba žvyrkelis, arba nepatogus kelias, arba kilometrų daugiau – ir sugaištama ilgiau. O pagrindinis kelias remontuojamas. Ir kai pusė kelio užtverta, o kita puse atvažiuoja automobilių srautas – vis tiek reikia sustoti ir palaukti, kol priešingoje pusėje sustos mašinos. Tik tuomet naudojamės pirmumo teise ir lenkiame kolonoje esančius automobilius. Būna, skubame pas tikrai sunkų ligonį, o skersai kelio stovi sunkvežimis ir pila žvyrą... Ir ką daryti? Sustoję stovime ir bijome, kad tik suspėtume. Turime pirmumo teisę, bet tai neatleidžia mūsų nuo atsakomybės, turime užtikrinti saugumą kelyje – ir savo personalo, ir kitų eismo dalyvių, – kalbėjo N. Anisimavičienė.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=31587
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1234 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Gabriškė
Viso komentarų: 1
2014-08-18 Spam
1. Karolis (darvis)
Poniai N. Asimavičienei turbųt kas tai su galva negerai. šviesoforai jai matai geltoni kelininkų trukdė. Greitoji pagalba su garsiniai ir šviesos signalais  Auuu. Gerb . Mičiulenė truputį ne tą asmenį kalbino.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License