Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Problemų nemąžta, aistros netyla

2014-09-09

Uždarytas Pilviškių tiltas sukėlė daugiau problemų, nei tikėtasi. Ilgas apvažiavimo kelias ne tik didina išlaidas degalams, bet ir verčia vėluoti greitosios pagalbos medikus, ugniagesius gelbėtojus, ardo pamokų tvarkaraščius.

Sugaišta dvigubai
Nors turėtume džiaugtis, kad restauruotas tiltas per Šešupę taps patogesnis ir saugesnis, dėl uždaryto kelio kylančios problemos užgožia ateities vizijas. Pilviškiečiai jaučiasi atkirsti nuo pasaulio, nes vykdami įprastu maršrutu į rajono centrą sugaišta dvigubai daugiau laiko, o išsikvietę pagalbą iš Vilkaviškio jos sulaukia pavėluotai.

Kol nenutiko didelė nelaimė, greitosios pagalbos medikai ir ugniagesiai gelbėtojai tik daro prielaidas, „kas būtų, jeigu būtų“. Tačiau galimas scenarijus tikrai nedžiuginantis. Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius sakė, kad ugniagesiai turi numatytus planus, per kiek laiko privalo sureaguoti ir atvykti į vietovę, iš kurios šaukiamasi pagalbos. Pagal nelaimės pobūdį skiriamas ir pajėgų kiekis. Dabar nuvykti į Pilviškius ar anapus tilto esančius kaimus užtrunka dvigubai ilgiau.

Namas sudegtų
— Iki Pilviškių mūsų ekipažas nuvykdavo per 15 minučių, dabar užtrunkame dvigubai ilgiau, — sakė E. Armanavičius. — Kol kas galime tik pasidžiaugti, jog per šį laiką, kai uždarytas tiltas, dar nebuvo didelių nelaimių ar gaisrų. Pabandykite įsivaizduoti, ką gaisro atveju reiškia papildomos 15 minučių. Per tiek laiko pastatas gali visiškai supleškėti, o jame esantys žmonės žūti.

Ugniagesiai gelbėtojai bando įvairiai spręsti susidariusią problemą. Dažnai pagalbos kreipiasi į marijampoliečius ar šakiečius, kuriems atvykti į kai kurias anapus tilto esančias vietoves užtrunka mažiau laiko. Kaip nukreipti pajėgas, yra informuoti ir Bendrojo pagalbos centro operatoriai.

Medikai gali nespėti
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Larisa Jelisejeva nerimavo, kad dėl pailgėjusios kelionės labai nukenčia greitosios pagalbos operatyvumas, blogėja darbo rezultatai. Medikų darbe labai svarbu suspėti laiku, o dėl ilgo apvažiavimo kelio tai vargiai įmanoma.

Greitosios pagalbos medikė Natalija Anisimavičienė sakė, jog apvažiavimo žvyrkelis, vedantis link Ramoniškių, iš pradžių buvo toks duobėtas, kad juo greitosios pagalbos automobilis galėjo važiuoti tik minimaliu greičiu. Be to, tokiu keliu kratyti sunkų ligonį būtų išvis pragaištinga. Medikai kreipėsi į seniūniją, ir žvyrkelis buvo nugreideriuotas. N. Anisimavičienė viliasi, jog seniūnija ir toliau tinkamai prižiūrės šią kelio atkarpą, nes kitaip kentės ir medikai, ir ligoniai.

Greitosios pagalbos medikai prašė pilviškiečių tinkamai įvertinti dėl kelio remonto susidariusią sudėtingą situaciją. Sunegalavus geriau laiku kreiptis į ambulatorijos gydytojus, o savaitgaliais ir nedarbo valandomis nelaukti paskutinio momento, kol ligonio būklė visai pablogės. Mat sugaišę kelyje medikai gali laiku nesuspėti suteikti pagalbos.

Įsteigė filialą
Į keblią situaciją tilto remontas įstūmė ir Vilkaviškio muzikos mokyklos pedagogus. Direktorius Artūras Pečkaitis puolė skubiai spręsti problemą, kai išgirdo, kad 24 pilviškiečiai vaikai žada mesti mokyklą. Nors kelionės išlaidos į ugdymo įstaigas vykstantiems moksleiviams apmokamos iš Savivaldybės biudžeto, didžiausia problema vaikams – laiko sąnaudos, nes vėlai grįžus namo dar reikia paruošti pamokas.

A. Pečkaitis sakė nematęs kitos išeities, kaip steigti Pilviškiuose muzikos mokyklos filialą. Mokyklos bendruomenė apsvarstė šią problemą ir vykti į Pilviškius sutiko trys pedagogės: 10 jaunųjų akordeonistų mokys Jūratė Stankevičienė, 9 pianistus rengs Lina Vaitkuvienė, o solfedžio ir muzikos istorijos pagrindus bei antrojo instrumento pamokas ves Žaneta Alkevičienė. Vargti kelionėse teks tik keliems muzikantams, kurie pasirinkę fleitos, gitaros ir dainavimo specialybes. Kad jiems būtų sudarytas kuo palankesnis tvarkaraštis, teko keisti užsėmimų grafikus jau sudariusiems pedagogams, prisitaikyti kitiems moksleiviams, kurie nesusiduria su važinėjimo problema.

Direktorius tikisi, jog tokį sprendimą geranoriškai „palaimins“ ir rajono Taryba, mat taip bus sutaupyta rajono biudžeto pinigų moksleivių kelionėms apmokėti. Muzikos mokyklą geranoriškai įsileisti į savo patalpas ir sudaryti tinkamas sąlygas sutiko Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pedagogai.

A. Pečkaitis pripažino, kad idėja steigti Pilviškiuose filialą, koks yra įkurtas Kybartuose, kilo jau prieš porą metų. Tačiau ji įgyvendinta tik dabar, kai privertė neatidėliotina būtinybė.

Niekas neklausė
Skaičiuojant visus dėl apvažiavimų kilusius rūpesčius ir kelionių išlaidas peršasi mintis, jog statyti laikiną pontoninį tiltą būtų geresnė ir gal net pigesnė išeitis. Kaip vieną iš priežasčių, dėl ko buvo pasirinktas apvažiavimo variantas, Savivaldybės vadovai įvardijo privačios žemės savininkų interesus. Neva greta tilto privačią valdą turintys pilviškiečiai nesutiko, kad per ją važiuotų automobiliai.

Perskaičiusi „Santakoje“ tokią įvardytą priežastį, į redakciją kreipėsi pilviškietė Danutė Gustainienė. Moteris sakė, jog tik jos vienintelės žemė ribojasi su tiltu, todėl dabar patirianti daug nemalonumų. Žmonės priekaištauja, kad dėl jos „užmačių“ kenčiąs visas miestelis.

– Į mane niekas nesikreipė ir jokio leidimo neprašė, – sakė D. Gustainienė. – Vienintelį kartą paklausė, kur baigiasi mūsų žemės riba, ir informavo, jog bus pėsčiųjų tiltas. Ar leisiu vaikščioti, važiuoti kelininkų technikai ir pan., nebuvo nė kalbos. Dabar mūsų žeme važinėja sunkiasvorė technika, išmalė pievą, tačiau leidimo niekas neklausia. O aš jau pavargau žmonėms aiškintis, kad pati čia esu niekuo dėta.

Pilviškietė įsitikinusi, jog kažkas pabūgo prisiimti atsakomybę, kad pridarė žmonėms tiek problemų, o bėdą suvertė jai.

Tilto remontas motociklais keliaujantiems turistams iš Lenkijos pasirodė menka kliūtis.
Eglės Kviesulaitienės foto.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=32085
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1996 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: problemos, Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2014-09-29 Spam
1. Karolis (darvis)
Teisybė kad vis dėl to statys laikiną tiltą leng. automobiliams

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License