Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Eurobusas atvežė žinių apie eurą

2014-10-28

Informacinę kampaniją apie euro įvedimą per Lietuvą „vežantis“ eurobusas praeitą savaitę lankėsi mūsų savivaldybėje. Jo stotelės buvo iš anksto numatytos trijose vietose: Pilviškiuose, Vilkaviškyje ir Kybartuose.

Žinių apie eurą į Vilkaviškio rajoną atvežusi jauna specialistų komanda bendravo su įvairaus amžiaus gyventojais: ir su mokiniais, ir su darbingo amžiaus žmonėmis, ir su senjorais.

Pasak šio mobilaus projekto koordinatorės Simonos Maknickaitės, visiems žmonėms bendras rūpestis yra vienas: kaip atpažinti, ar gauni tikrus, o ne padirbtus eurus. Šito buvo galima pasimokyti atėjus pas eurobuso komandą.

Įvairaus amžiaus gyventojams dėl euro įvedimo kilo skirtingų klausimų. Pavyzdžiui, daugiau keliaujantys jauni žmonės tikslinosi, ar kitose šalyse galios Lietuvoje išleistos euro monetos, kurių nacionalinė pusė bus pažymėta Vyčiu. „Svetur tikrai galėsime atsiskaityti Lietuvoje išleistomis euro monetomis ir patys, pavyzdžiui, iš Latvijos ar Estijos parsivešime monetų su kaimynų nacionaline simbolika. Be abejo, tokios monetos irgi galios Lietuvoje“, – paaiškino S. Maknickaitė.

Vyresnio amžiaus gyventojai norėjo pamatyti, kaip atrodo euro banknotai. Žmonės išgirdo patvirtinimą, kad pensijos, socialinės išmokos už gruodžio mėnesį sausį juos pasieks jau eurais. Pilviškiečiams, kybartiečiams rūpėjo, kur jie galės išsikeisti grynuosius pinigus. „Vietovių, kuriose nėra banko skyrių, gyventojams specialiai dėl to niekur vykti nereikės: po sausio 1 d. pinigai nemokamai bus keičiami Lietuvos pašto skyriuose, kai kuriose kredito unijose. Tiesa, pašto skyriai ir kredito unijos galės nusistatyti maksimalią vienu kartu keistiną litų į eurus sumą, kuri turės būti paskelbta aiškiai matomose vietose“, – sakė S. Maknickaitė. Ji pridūrė, kad iš žmogaus, atsinešusio išsikeisti daugiau kaip 10 000 Lt, dėl saugumo gali būti paprašyta asmens dokumento.

Gyventojams aktualu ir tai, jog per dviejų valiutų apyvartos laikotarpį, tai yra iki kitų metų sausio 15-osios (imtinai), paslaugų teikėjai vieno atsiskaitymo metu turėtų priimti iki 50 vienetų galiojančių litų monetų, nepaisant jų vertės, ir neribotą kiekį litų banknotų, o grąžą atiduoti tik eurais. Jau sausio 1-ąją automatinėse prekybos vietose, kuriose atsiskaitoma be kasininko, bus atsiskaitoma tik eurais.

S. Maknickaitė pasakojo, kad ūkininkas Romas iš Pilviškių nuogąstavo, jog prie naujų kainų bus sunku priprasti. Pasitikrinti duonos, pieno, dešros, sviesto, aliejaus kainų perskaičiavimo įgūdžius žmonės galėjo žaidime „Euro pirkiniai“.

Interaktyvus žaidimas „Euro ekspertas“ buvo ir nuotaikingas, ir informatyvus. Kas dar nežinojo, turėjo progos įsitikinti, kad skambučiai telefonu 8 800 34 528, kuriuo konsultuojama dėl euro įvedimo, nieko nekainuoja.

Priminta, jog bankuose litai į eurus bus keičiami išsaugant sąskaitos, kurioje yra pinigai, unikalų numerį.

Informacijos apie eurą gavusios kybartietės džiaugėsi, kad ne be reikalo žvarbiu oru išsiruošė į miestą.
Renatos Vitkauskienės nuotrauka.

image



Autorius:Renata VITKAUSKIENĖ

Šaltinis: http://www.santaka.info/?sid=32360
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 825 | Raktažodžiai: Pilviškiai, eurobusas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

image



Creative Commons License