Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Šeima – sudėtinga, bet maloni veikla

2015-04-14

Į Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje surengtą konferenciją „Šeima – tik*ėjimas“ rinkosi gimnazistų tėvai bei pedagogai. Visus vienijo bendras siekis – sustiprinti mokyklos ir šeimos ryšį, išmokti suteikti vaikams pasitikėjimo savo jėgomis, atskleisti jų kūrybiškumą.

Ne vien rožėmis klota

Gausiai susirinkusius pilviškiečius sveikino gimnazijos direktorius Arūnas Kiulkis, miestelio klebonas Algirdas Žukauskas, bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė.

Visi jie sutartinai kartojo, kad šeima – svarbiausia visuomenės ląstelė ir būtent čia prasideda žmogaus gyvenimas. Pasak L. Bieliukienės, dabartiniame pasaulyje žmonės linkę labiau spręsti globalines problemas, o į nesėkmes šeimoje numoja ranka. Dėl to yra perpildyti vaikų globos namai, itin aktualios skirtingų kartų problemos.

„Meluotume sau, jei sakytume, jog šeimoje viskas vien tik rožėmis klota. Čia kyla daug problemų, kurios kartais atrodo neišsprendžiamos. Negalima prieš jas užmerkti akių. Juk kai sugenda automobilis, mes jį remontuojame arba ieškome specialistų, kurie tai padarytų už mus. Taip reikia elgtis ir šeimoje“, – patarė saviugdos programos „Šeimų universitetas“ vadovė Jovita Grakavinienė.

Konferencijos metu pranešimą skaičiusi Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Aušrelė Kruglevičiūtė tvirtino, kad šeimoje svarbiausia yra laisvė. Tiesa, tą laisvę kiekvienas žmogus supranta skirtingai, todėl būtina nusibrėžti tam tikras ribas.

„Kas vienam yra laisvė, kitą gali įskaudinti. Žmogus pats turi pasirinkti, kada sustoti. Mes dažnai skundžiamės, jog mums nemalonu eiti į darbą, trūksta miego ir pan. Bet juk mamoms ir tėčiams taip pat nėra smagu keltis naktimis ir raminti verkiančius vaikus. Tačiau tai yra jų pasirinkimas, jų laisvė. Jie tikrai dėl to nesiskundžia, o džiaugiasi galėdami kuo nors rūpintis kartu kaip vyras ir žmona“, – sakė A. Kruglevičiūtė.

Anot jos, tiems, kam trūksta malonumų, niekada netrūks garbės.

Šeima – ne pasaka

Konferencijos metu saviugdos programą „Šeimų universitetas“ pristatė iš sostinės atvykęs Aivaras Laukaitis. Su žmona Asta du vaikus užauginęs vilnietis pasakojo, kad abi jo atžalos yra labai skirtingos. Vyriškis ilgai nesuprato, kodėl tų pačių tėvų vaikai yra tokie nepanašūs vienas į kitą. Viskas paaiškėjo, kai jis kartu su žmona pradėjo lankyti „Šeimų universitetą“.

„Iš pradžių buvau labai skeptiškas. Nesupratau, ko dar gali mane išmokyti „Šeimų universitetas“. Galvojau, jog man to visai nereikia. Vis dėlto pasirodė, jog smarkiai klydau. Ši saviugdos programa yra reikalinga ne vien išmokti auklėti vaikus, bet ir sutvirtinti poros santykius. Kas atsitinka, kai vyras ir žmona pradeda lankyti „Šeimų universitetą“? Jie pradeda susikalbėti, pradeda suprasti vienas kitą“, – pasakojo A. Laukaitis.

Anot jo, šeima – ne pasaka, kurioje po vestuvių jaunieji ilgai ir laimingai gyvena. Šeimoje viskas po santuokos tik prasideda, o „Šeimų universitetas“ padeda palengvinti poros santykių kelią.

Mūsų rajone ši saviugdos programa taip pat veikia jau keletą metų. Iš pradžių šeimos kartą per mėnesį rinkdavosi Vilkaviškio pradinėje mokykloje, vėliau – vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Nuo šių mokslo metų „Šeimų universitetas“ jau kvietė Pilviškių „Santakos“ gimnazistų tėvus. Tiesa, pilviškiečiai į kas mėnesį vykstančius susitikimus kol kas rinkosi vangiai, o į paskutinį iš jų atvyko vos trys suaugusieji.

J. Grakavinienė vylėsi, jog kitais metais situacija pasikeis ir į tėvams skirtą saviugdos programą užsiregistruos daugiau nei 5 poros. Registruotis į kitų metų susitikimus galima jau dabar internete www.seimu.lt.

Rekomendacijos tėvams

Pagrindinis konferencijos tikslas buvo sustiprinti mokyklos bei šeimos ryšį, išmokti suteikti vaikams pasitikėjimo savo jėgomis, atskleisti jų kūrybiškumą. Po teorinės dalies įvyko ir praktinė, kurios metu į grupes pasiskirstę renginio dalyviai ilgai diskutavo įvairiomis tėvystės bei ugdymo temomis, parengė tėvams tam tikras rekomendacijas.

Norėdami tinkamai auklėti savo vaikus, tėvai turėtų skirti pakankamai dėmesio ne tik jiems, bet ir vienas kitam. Būtina atvirai kalbėti apie tarpusavio ir visos šeimos sunkumus, kartu ieškoti išeičių. Patariama kartu su vaikais, kartais – drauge ir su jų draugais leisti laisvalaikį, padėti savo atžaloms atskirti draugus, pažįstamus, kolegas ir suvokti, kas yra tikroji laisvė, išmokyti vaikus išsikelti tikslą, nusibrėžti elgesio ribas ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

Rekomenduojama kartu su pedagogais išsiaiškinti vaiko mokymosi sunkumus, surasti tinkamus mokymosi metodus, stiprinti vaikų valią, kad jie įprastų laiku ir kokybiškai atlikti tai, ką privalo padaryti. Geriausia savo atžalas auklėti asmeniniu pavyzdžiu, nes žodžiai ne visada pasiekia jų ausis. Reikia pasistengti suprasti vaiko būseną, skatinti jį, akcentuojant net ir nedideles sėkmes, vertinant parodytą iniciatyvą. Vis dėlto bene svarbiausia – mylėti vienam kitą ir vaikus taip, kad jie gebėtų tinkamai parodyti savo meilę.

Iš sostinės atvykęs Aivaras Laukaitis ragino rajono gyventojus jungtis prie saviugdos programos „Šeimų universitetas“.
Andriaus Grygelaičio nuotrauka.

imageAutorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://www.santaka.info/?sid=33442
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1686 | Raktažodžiai: renginiai, bendruomenė, Pilviškiai, šeima, gimnazija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License