Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiai renovacija nenusivylė

2015-05-15

Pilviškiečiai kol kas santūriai žvelgia į kelią rajone besiskinančią daugiabučių renovaciją. Tačiau vienintelio šiame miestelyje renovuojamo namo gyventojai jau spėjo pajusti akivaizdžią naudą.

Pritarė vieningai

Kai tik rajone sušnekta apie daugiabučių renovaciją, Pilviškių miestelio Mokyklos gatvės Nr. 3 daugiabučio gyventojai vieni pirmųjų išreiškė pageidavimą atnaujinti savo būstą. Mat didžiulius pinigus už šildymą žiemos sezonais mokėję pilviškiečiai matė vienintelę galimybę sumažinti šias išlaidas. Šaltesniais mėnesiais už 60 kvadratinių metrų butą šeimininkams tekdavo pakloti po 700 litų (apie 200 eurų). Be to, net ir mokant tokias dideles sumas namuose nebuvo šilta. Ypač kentėdavo kampinių butų gyventojai, mat per stogą ir išorines sienas skverbdavosi šaltis.

Tokia mokesčių našta buvo nepakeliama daugiabučio gyventojams, kurių didžioji dalis – pensininkai ir socialiai pažeidžiamos šeimos. Tad jau pirmojo namo savininkų susirinkimo metu iš visų dvylikos butų gyventojų kone absoliuti dauguma pritarė būsto atnaujinimui.

Gyveno šilčiau

Nors minėtas daugiabutis dar nebaigtas renovuoti, pilviškiečiai jau turi ką lyginti. Mat iki praėjusios žiemos name spėta pakeisti langus, apšiltinti didžiąją dalį išorinių sienų. Viršutiniame namo aukšte, kampiniame bute, gyvenanti pensininkė Ramutė Kukienė tvirtino nė vieną dieną nepasigailėjusi dėl to, kad sutiko renovuoti būstą. Išlaidas buto išlaikymui kruopščiai sąsiuvinyje registruojanti moteris parodė, jog šiemet šalčiausią mėnesį už beveik 60 kvadratinių metrų būsto šildymą ji mokėjo 109 eurus, o pernai tuo pačiu metu šildymas kainavo kone dvigubai brangiau – beveik 200 eurų.

Moteris vertina ir tai, kad sumokėjusi mažiau pinigų gyveno daug šilčiau.

– Šiemet termometro stulpelis bute nebuvo nukritęs žemiau 20 laipsnių. Dažniausiai rodydavo net 22 laipsnius. O ankstesniais metais temperatūra buvo gerokai žemesnė, – pasakojo R. Kukienė.

Nekošia vėjai

Kaimynei pritarė ir Danutė Jefremovienė. Moteris sakė, kad anksčiau žiemą bute galėdavo tverti tik apsirengusi du megztinius, o šiemet galėjo vaikščioti trumpomis rankovėmis. Iki renovacijos bute ypač atvėsdavo, kai pakildavo didelis vėjas.

– Kai kildavo vėtra, tai namuose jausdavaisi tarsi lauke: pūsdavo ir pro langus, ir pro sienas, užuolaidos kilnodavosi, – prisiminė D. Jefremovienė. – Šiemet, kai kilo vėtra, nieko nejautėme. Tik per langą matėme, jog medžiai linksta, o namuose buvo jauku, šilta, lyg jokio vėjo lauke nebūtų.

Nors šildymo sezonas baigėsi prieš kelias savaites, moterys negalėjo atsistebėti namuose tvyrančia šiluma. R. Kukienė sakė, kad ankstesniais metais pasibaigus šildymo sezonui, jei būdavo mažai saulėtų dienų kaip šiemet, daugiabučio sienos greitai atvėsdavo, o bute temperatūra iškart nukrisdavo iki 13–15 laipsnių.

Turi paklausą

Mokyklos g. 3-iame daugiabutyje jau pakeisti langai, atlikti stogo, pamatų, dalies sienų šiltinimo darbai. Šiuo metu rangovai ruošiasi stiklinti balkonus. Iki šiol nė vienas namo gyventojas nebuvo įsistiklinęs balkono, tad nei jiems patiems, nei rangovams ardyti savavališkos konstrukcijos neteks. Gyventojai neabejoja, kad įstiklinti balkonai padės sutaupyti dar daugiau šilumos energijos.

Dabar statybininkai jau dirba butuose ir keičia šildymo bei kanalizacijos vamzdynus.

Kaimynai vieningai sutarė, jog radiatoriai bus keičiami tik tuose butuose, kurių šeimininkai to pageidauja. Mat yra šeimų, kurios radiatorius pasikeitė anksčiau. Tačiau prie visų šildymo priemonių bus sumontuoti davikliai, tad kiekvienas butas individualiai galės reguliuoti šilumos kiekį ir mokės tik už tą dalį šilumos, kuri buvo sunaudota.

Pilviškiečiai akivaizdžiu pavyzdžiu paneigia dar vieną mitą, esą renovuotame name butą parduoti bus sunkiau dėl prie turto „prikabintos“ banko paskolos. Pora butų dar nebaigtame renovuoti Mokyklos g. 3-iame name parduoti akimirksniu. Abu butus noriai nupirko jaunos šeimos. Nors Pilviškiuose nekilnojamojo turto kaina nėra didelė, būstai renovuojamame name turi paklausą.

Didžiausia rajone

Dėl mažėjančių sąskaitų už šildymą renovuojamame name džiaugiasi ne tik jo gyventojai, bet ir centralizuotos šilumos tiekėjai. Vilkaviškiečiams šilumą tiekiančios bendrovės komercijos direktorė Renolda Kubilienė patvirtino, jog nedideliuose Pilviškių daugiabučiuose šildymo kaina – pati didžiausia rajone. Dėl to nuolat kyla socialinė įtampa, žmonės laiku nesumoka už paslaugas, juos slegia skolos.

– Mes labai džiaugiamės, kad Mokyklos g. 3-io namo gyventojai ryžosi renovacijai ir jau pajuto jos privalumus, – sakė R. Kubilienė. – Tikiuosi, jog jų pavyzdžiu paseks ir kiti daugiabučiuose gyvenantys pilviškiečiai. Juk geras, apčiuopiamų finansinių rezultatų duodantis pavyzdys visuomet užkrečia. O suvalkiečiai ypač moka skaičiuoti.

Renovuojamas namas Pilviškiuose išsiskiria iš visų miestelio daugiabučių.
Eglės KVIESULAITIENĖS nuotr.

 

image

 Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.santaka.info/?sid=33670
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1663 | Raktažodžiai: renovacija, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License