Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Lietuviški kraštovaizdžiai sužaliavo plenero drobėse

2015-07-20

Liepos 10–13 dienomis Paežerių kaime vyko tarptautinis pleneras „Šnabždesiai“.

Grupė dailininkų svečiavosi Albino Selmistraičio sodyboje, kurios aplinka įkvėpė menininkus. Jų nutapyti paveikslai džiugino svečių akis per plenero uždarymą.

Projektas „Šnabždesiai“ gyvuoja nuo 2012 m., kai grupei keliaujančių lietuvių dailininkų kilo idėja kurti objektų iš medžio ir garsų derinius.

Naujos idėjos menininkus šįmet atvedė į Paežeriuose esančią A. Selmistraičio sodybą, kur buvo surengtas pirmasis grupės pleneras, skirtas Lietuvos istorijai ir Žalgirio mūšiui paminėti.

Pilviškių kultūros namuose vyko renginio atidarymas, per jį prisistatė penki projekto dalyviai: plenero kuratorius, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys, tapytojos Aušra Andziulytė, Milda Gailiūtė, Jolanta Galdikaitė ir Eva Pohlke. Projekto nariai atskleidė, jog šis pleneras – tai pasiruošimas didelei tarptautinei parodai.

Menininkus tapyti į savo sodybą priėmęs A. Selmistraitis teigė, kad jau seniai svajojo prisidėti prie plenero kūrimo ir džiaugiasi galėjęs stebėti kūrybinį procesą, bendrauti su projekto dalyviais.

Į sodyboje surengtą plenero uždarymą atvyko gausus būrys svečių, kurių susidomėjimo neišblaškė net pradėjęs pliaupti lietus. Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas dailininkams įteikė padėkos raštus, džiaugėsi projekto dalyvių darbais ir kvietė kūrėjus sugrįžti su naujomis idėjomis.

„Įgyvendinant šią idėją nebuvo abejonių, jog kažkas gali nepavykti. Šį savaitgalį visi kartu siekėme savo tikslo – ir štai tarsi iš nieko atsirado paveikslai“, – įspūdžiais su renginio svečiais dalijosi plenero kuratorius.

Menininkų darbuose dominavo mėlyna ir žalia spalvos. Apie kūrybinį procesą pasakojo tapytoja M. Gailiūtė: „Kiekvienoje erdvėje ieškau spalvų. Šiame krašte atradau žalią spalvą, todėl mano pirmasis plenere nutapytas paveikslas – visas žalias.“

A. Andziulytė tapydama ieškojo ryšio ir giminystės su nepažįstamu kraštu, o J. Galdikaitė – asociacijų. Jai žolynai priminė rankas, bandančias kažką sugauti, o prie ežero esančius švendrus tapytoja pavaizdavo kaip paukščių snapus.

Tapytojai E. Pohlke didžiausią įspūdį Paežeriuose paliko tušti namai: „Esu pradėjusi savo tapybos darbų seriją „Nemylimi namai“ – taip noriu atiduoti pagarbą namams, kuriuos kadaise kažkas statė su meile, bet laikui bėgant apleido. Tokių namų radau ir šiame krašte: apleistas namelis su langinėmis, suniokota koplytėlė, tuščia mokykla... Man atrodo, jog tie namai verkia ir kažko laukia, o šalia tų namų yra medžiai, auginantys vaisius, kurių niekas nenori.“ Plenero kuratorius G. Vaičys nutapė du spalvingus paveikslus, kuriuose pavaizdavo ežerą vakare ir naktį. Svečiai juose galėjo atpažinti ir sodybos šeimininkus.

Paveikslai buvo iškabinti ant sodybos sienų, o vienas iš jų matomas iš šuns būdos – tai nustebino ir prajuokino plenero uždarymo svečius.

„Manome, kad parodą būtų galima parodyti daugybėje kitų vietų. Puikiai praleidome laiką ir tikimės, jog šis pleneras – ne paskutinis“, – renginio pabaigoje kalbėjo G. Vaičys.

Kiekvienas plenero dalyvis sodyboje išsirinko jaukiausią tapymo kampelį. Nuotraukoje – Aušra Andziulytė.  Gintauto VAIČIO nuotrauka.

„Santaka“

Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1654 | Raktažodžiai: pleneras, menas, Paežeriai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License