Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Ginčas dėl reklamos stovo tęsiasi ne pirmus metus

2015-08-19

Į redakciją kreipėsi Pilviškių miestelio gyventojas Darius Vasiliauskas, tvirtindamas, jog niekaip nepavyksta draugiškai susitarti su UAB „Underhill Baltic“ atstovais dėl jo žemėse esančio reklaminio stovo.

Įsigijo žemės sklypą

D. Vasiliauskas žemės sklypą, kuriame jau stovėjo minėtos įmonės reklaminis stovas, įsigijo prieš trejus metus. Iki tol ši žemė buvo Savivaldybės nuosavybė. Pats ženklas pastatytas dar 2006 m., tačiau jokių leidimų jam nebuvo išduota. Tą patvirtino Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žilinskienė. Tiesa, UAB „Underhill Baltic“ vadovas Kęstutis Pakalnis tvirtino kitaip. Pasak jo, įmonė turinti Savivaldybės vadovų pasirašytą neterminuotą leidimą statyti reklaminį ženklą.

„Pagal nustatytą tvarką jie turėjo mokėti mokesčius į valstybės biudžetą, tačiau to niekada nedarė. Pagal senus įkainius už vieną kvadratinį metrą reklaminio ženklo prie pagrindinių kelių reikėdavo mokėti 1 litą už parą, prie antraeilės reikšmės kelių – 50 centų, o visur kitur – 30 centų. Įmonės vadovams tai buvo pranešta ir šie pažadėjo pagalvoti, ar jiems tai apsimoka. Jei ne, tvirtino nugriausiantys savo ženklą. Kol vyko šis procesas, žemę iš Savivaldybės perpirko Darius Vasiliauskas. Dabar mes negalime nei jokių baudų išrašyti, nei susigrąžinti kažkada nesumokėtų mokesčių. Šiuo metu – tai pačios įmonės ir privataus asmens reikalas“, – paaiškino R. Žilinskienė.

Nepavyksta susitarti

Pats D. Vasiliauskas pasakojo, kad dėl šio konflikto jis kreipėsi ir į Pilviškių seniūniją, ir į rajono Savivaldybę, tačiau visur jam buvo atsakyta, jog padėti neįmanoma. Žmogui pasiūlyta savo teises ginti teisme. Pilviškietis bandė įvairiais būdais susisiekti ir su UAB „Underhill Baltic“ vadovais, tačiau iš šių gavo tik atsakymą, jog stovas pastatytas turint visus leidimus.

Vyriškio žemėje stovi ir kitos įmonės stovas, tačiau su jos vadovais jokių konfliktų nekilo.

„Jie patys susisiekė su manimi, pasiūlė mokėti už nuomą ir aš sutikau. Su UAB „Underhill Baltic“ vadovais nepavyksta užmegzti kontaktų jau porą metų“, – apmaudo neslėpė pašnekovas.

Jis pats nugriautų reklaminį stovą, tačiau bijo, jog įmonės atstovai gali paduoti į teismą už privataus turto suniokojimą.

Žada bylinėtis teisme

D. Vasiliauskas tikino, kad jeigu ir toliau nepavyks susitarti su UAB „Underhill Baltic“ vadovais, jis neturės kito pasirinkimo, kaip kreiptis į teismą ir ten ginti savo teises. Tiesa, įmonės vadovas K. Pakalnis tvirtino to nebijantis.

„Jeigu kažko bijai, turi būti padaręs kokį nors nusižengimą, o mes nieko blogo nepadarėme. Su ponu Dariumi esame linkę susitarti gražiuoju, bet norint susitarti reikia bendrauti. Tačiau kol kas tarp mūsų jokio bendravimo nėra. Jis parašė kelis laiškus – ir tiek. Į juos mes atsakėme. Susitikę tiesiogiai, manau, šį konfliktą tikrai išspręstume. Šio asmens žemėse stovintis reklaminis ženklas mums yra reikalingas, turime minčių Pilviškiuose pastatyti dar vieną panašaus pobūdžio stovą“, – sakė K. Pakalnis.

Vienintelis konfliktas

Savivaldybės vyriausioji specialistė R. Žilinskienė teigė, jog tokio pobūdžio konfliktas – vienintelis. Panašių atvejų ji tikino neatsimenanti.

„Paprastai abi pusės sutaria gražiuoju, juk nauda čia – abipusė. Aišku, šiuo atveju D. Vasiliauskas gali kreiptis į teismą, kur turėtų įrodyti savo tiesą. Iš patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai, vienai pusei pateikus ieškinį, o kitai – gavus jo pareiškimo nuorašą, viskas išsprendžiama dar iki teismo proceso. Kartais tai suveikia kaip geras įspėjimas“, – sakė R. Žilinskienė.

Pilviškių seniūno pavaduotoja Nijolė Juraitienė patvirtino, jog šis dviejų pusių konfliktas labai senas, tačiau ji nebuvo linkusi kaltinti tik vienos pusės.

„Reklaminis stovas yra nedirbamoje žemėje ir tikrai niekam netrukdo. Aišku, suprantu D. Vasiliauską, jis greičiausiai nori pasipelnyti iš šios situacijos ir tokią teisę turi“, – kalbėjo N. Juraitienė.

Pilviškietis Darius Vasiliauskas dėl jo žemėse stovinčio reklaminio ženklo ketina kreiptis į teismą. Andriaus Grigelaičio nuotrauka.Autorius:Andrius GRIGELAITIS

Šaltinis: http://www.santaka.info/
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1933 | Raktažodžiai: konfliktas, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License