Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 3
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Straipsnių kategorijoje: 160
Rodoma straipsnių: 101-110
Puslapiai: « 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 15 16 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-03-01

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pilviškietis verslininkas Edmundas Gadišauskas, norėdamas atnaujinti pagrindiniu šeimos pajamų šaltiniu tapusią hidroelektrinę, kreipėsi paramos atsinaujinančios energijos gamybos projektams. Ji buvo numatyta skirti pagal 2007–2013 metų Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) III krypties priemones „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos" ir „Parama verslo kūrimui ir plėtrai". 

Tačiau šalies mastu visi 180 Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikti projektai, kuriems buvo prašoma apie 300 mln. litų ES ir 100 mln. valstybės biudžeto paramos, buvo atmesti kaip ekonomiškai negyvybingi. Kartu su keliasdešimčia šalies pareiškėjų pilviškietis įsisuko į teismų karuselę.

Peržiūrų: 1882 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-02-14

Eglė KVIESULAITIENĖ

Prieš porą savaičių į Amžinybę iškeliavusios senolės artimieji dėl jos mirties kaltina gydytojus. Su kaltinimais nenorintys sutikti medikai įsitikinę, jog padarė viską, kad močiutė nugyventų ilgą ir gražų amžių.

Dar netekties nuotaikomis gyvenanti pilviškietė Daiva Deltuvienė įsitikinusi, jog pas ją namuose gyvenusi 97-erių vyro močiutė Albina mirė nesulaukusi tinkamos medikų pagalbos.


Peržiūrų: 2261 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-02-17

Į „Santakos" redakciją paskambinęs Pilviškių miestelio gyventojas Jonas Levickas pasigedo viešumo apie rajone vykdomas apklausas. 

– Atėjo aną dieną į namus moteris, kuri sakė vykdanti apklausą ir renkanti duomenis europiniam tyrimui. Prašė, kad atsakyčiau į pateiktus klausimus. Moteris prisistatė, pateikė UAB „Europos tyrimai" išduotą pažymėjimą, tačiau aš nesutikau su ja bendrauti, – kalbėjo pilviškietis.

Peržiūrų: 1176 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-02-05

Į „Santakos" redakciją užsukusi Pilviškių seniūnijos gyventoja norėjo sužinoti, kam trukdė pakelėje augę medžiai. 

Moteris sielvartavo, jog šalia Pilviškių miestelio esančiame Gabriškės kaime kelininkai išrėžė šešis už geležinkelio žaliavusius didelius medžius.

„Tokie gražūs beržai augo daugybę metų. Senų žmonių galite paklausti, jie prisimins. Taip skaudu, kad papasakoti negali, visas kaimas jų gaili.

Aš pati prie tų beržų užaugau, pro juos į mokyklą eidavau. Pavasarį džiaugdavomės, kai šakos sprogdavo, vasarą pavėsis buvo, žiemą taip gražiai apšerkšnydavo... O dabar liko tik šakos ir kelmai. Nieko nesuprantame: ana valdžia sodino medžius, o šita – viską pjauna..." – stebėjosi moteriškė.

Peržiūrų: 1334 | | Komentarai (1)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-02-05

Andrius GRYGELAITIS

Marijampolės profesinio rengimo centre (MPRC) įvyko devintasis Suvalkijos regiono moksleivių dr. Juozo Kazicko jaunųjų informatikų konkursas, kuriame dalyvavo visas būrys Vilkaviškio rajono moksleivių.

Tradiciniame konkurse buvo išaiškinti geriausi regiono jaunieji informacinių technologijų taikymo specialistai bei programuotojai. IT taikymo konkurse dalyvavo 9 moksleiviai, tarp jų – net 6 iš Vilkaviškio rajono.

Peržiūrų: 2314 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2011-01-25

Eglė KVIESULAITIENĖ

Namą sūnaus vardu perrašę pilviškiečiai netrukus atsidūrė gatvėje. Didžiulį būstą turėjusi šeima įklimpo į skolas ir dabar dokumentuose sutuoktiniai traktuojami kaip benamiai.

Kučinskai nepraranda vilties atgauti bent porą kambarių savo name ir sulaukti jame senatvės, tačiau akivaizdu, kad įstatymai – ne jų pusėje, o geranoriškumo iš savo sūnaus vargu ar sulauks.


Peržiūrų: 2281 | | Komentarai (10)

Spauda rašo.

©„lrytas.lt" 2011-01-24

Arūnas DUMALAKAS, LR korespondentas

Istorinė Parausių kaimo (Vilkaviškio r.) koplyčia – valstybės saugomas objektas – baugiausias statinys šiose apylinkėse. Žmonės ratu apeina šį pastatą, nes viduje esą siaučia ruso dvasia.

Parausių kaimo kapinių viduryje stūksantis pastatas – atlapotomis durimis, tačiau įžengti pro jas retas ryžtasi. Mat šalia pelkių ir užakusio ežero esanti koplyčia apipinta šiurpiais pasakojimais.

Koplyčią paliko tikintieji, čia nebevyksta pamaldos, nešarvojami mirusieji, nors šalia esančios kapinės – veikiančios.

Vilkaviškio rajono savivaldybė nebeišmano, ką daryti su šiuo pastatu.


Peržiūrų: 22126 | | Komentarai (14)

Spauda rašo.

©„Šeimininkė"

Laima GRIGAITYTĖ

Šventvietė, virtusi orgijų vieta, arba – nelabojo namais? Taip trumpai galima būtų pristatyti Parausių kaime (Pilviškių sen., Vilkaviškio r.) esančią koplytėlę, kuri, puikiai išsilaikiusi po karo, pokario neramumų, neatgimė (taip kaip atgimė daugybė koplytėlių Lietuvoje) atgavus Nepriklausomybę naujam dvasiniam gyvenimui, priešingai – visiškai išsigimė...

Peržiūrų: 4397 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-10-23

Daiva RIKLIENĖ 
Vilkaviškio turizmo ir verslo 
informacijos centro direktorė

null

Lietuvoje populiarėjant vietiniam turizmui, nemažą turistų srautą pri­traukia ežerų ir upių vandens turizmas. Siekiant sukurti naujus pasie­nio turizmo produktus, buvo parengtas projektas „Vandens turizmo plėtra pasienio regione". Projekto partneriai – Bebros (Biebrzanski) na­cionalinis parkas Lenkijoje, Kalvarijos savivaldybės administracija, Su­valkijos bei Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrai. 

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų buvo surengti seminarą ir konfe­renciją bei organizuoti plaukimą didžiausia Sūduvos upe – Šešupe.


Peržiūrų: 2593 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-10-12

Sigutė TRIMAKAITĖ

Vasaros pabaigoje pirmą kartą lankiausi Pilviškių miestelio šventėje. Susipažinau su puikiais žmonėmis, kurie kilę iš šio krašto, dažnai grįžta į miestelį, puoselėja kultūrą, dalyvauja įvairiose šventėse. 

Į Pilviškius teko vykti po koncerto Veiverių bažnyčioje. Nuvežti sutiko Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas. Jam esu labai dėkinga už parodytą dėmesį ir pagalbą, nes į traukinį būčiau nespėjusi, o autobusai tuo metu nebevažiavo. Po šventės Pilviškiuose vėl teko kreiptis į muziką, kilusį iš šio krašto, Vytautą Janušaitį, kad nuvežtų į Kauną. Tad kartu su linksma kompanija – Rūta Morozovaite, Juozu ir Vytautu Janušaičiais, apdovanota gėlėmis ir medumi, aš trečią valandą nakties grįžau į Kauną. Turbūt ilgai prisiminsiu šią šventę. Supratau, kad visada norėsiu grįžti į šį svetingą kraštą, kuriame gyvena puikūs, meną puoselėjantys ir mylintys žmonės.


Peržiūrų: 1255 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-05-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License