Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 5
Vartotojų: 3
robertfj60 , rubyjd1 , ineseu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Straipsnių kategorijoje: 160
Rodoma straipsnių: 111-120
Puslapiai: « 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-09-11

Eglė KVIESULAITIENĖ

null

Pilviškių seniūnijos gyventojus sukiršino miestelio gatvių ir kelių prie­žiūra. Į redakciją skambinę žmonės piktinosi, kad vienose gatvėse klo­jamas brangus asfaltas, o kitur nerandama pinigų net neišvažiuoja­mam keliukui nugreideriuoti. 

Su skundu į redakciją kreipusis pilviškietė sakė kalbanti ne vien savo, bet ir kelių kaimynų vardu. Moteris piktinosi, jog naujas asfaltas paklo­tas gan ilgoje, kelių šimtų metrų atkarpoje, vedančioje nuo geležinke­lio. Laukais vingiuojančiame Geležinkelio gatvės gale stovi tik trys na­mai, kuriems ir suteiktas išskirtinis patogumas. 

Peržiūrų: 2146 | | Komentarai (12)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-09-09

Andrius GRYGELAITIS

null

Paskutinę šių metų vasaros dieną Vilkaviškio centre, J. Basanavičiaus aikštėje, įvyko smagi dviejų moksleivių – Beatos Vekeriotaitės bei Gin­tarės Aranauskaitės – surengta muilo burbulų pūtimo akcija „Burbulia­dienis". 

Kaip pasakojo G. Aranauskaitė, idėja surengti tokią popietę kilo apsi­lankius Vilniuje, kur teko dalyvauti panašioje akcijoje. „Pasirodo, ne tik sostinėje, bet ir daugumoje kitų Lietuvos miestų jau seniai organi­zuojamos burbulų pūtimo šventės. Pamanėme, kodėl jų nepradėti reng­ti mūsų mieste?" – samprotavo moksleivė. Mergina tikino, jog svar­biausia – gera žmonių nuotaika bei linksmai praleista popietė.

Peržiūrų: 1800 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-08-24

Birutė NENĖNIENĖ

null

Minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Prezi­dentės dekretu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi buvo apdovanota Pilviškių seniūnijos gyventoja Marija Montvi­laitė. 

Šis garbingas ir svarbus apdovanojimas moteriai buvo paskirtas kaip pogrindinių leidinių „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika", „Aušra" ir „Rūpintojėlis" daugintojai bei platintojai, nelegalios kunigų seminari­jos rėmėjai.

Peržiūrų: 1982 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-08-10

Andrius GRYGELAITIS

null

Nedaugelis įmonių ar bendrovių ryžtasi savo veiklą plėsti nuo pieno su­pirkimo ar žemės ūkio darbų iki medinių žaislų ar nerūdijančio plieno dirbinių gamybos. Viena iš tokių bendrovių yra Vilkaviškio rajone, Alks­nėnų kaime, įsikūręs ŽŪK „Senoji kryžkelė". 

Daugiau nei dešimtmetį gyvuojanti bendrovė bėgant metams imasi vis naujos veiklos. „Stengiamės lanksčiai reaguoti į laikmečio pokyčius ir prisitaikome prie įvairių situacijų", – teigė ŽŪK „Senoji kryžkelė" vado­vas Arvydas Jurgelaitis.


Peržiūrų: 2551 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-08-07

„Santakos" inf.

Laikraščio skaitytojai teiraujasi, ar bus pastatytas paminklas Opšrūtuo­se, ir klausia dėl galimybės prisidėti savo auka. 

Paminklo Opšrūtuose 1947 metais vykusiam mūšiui atminti organizaci­nio komiteto narys, Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos Vinco Kudir­kos Marijampolės skyriaus vadovas Algimas Samuolis paaiškino, jog šiuo metu jau atlikti kai kurie pasirengimo darbai. Paminklo pastatymo vieta suderinta su žemės savininke Regina Vilkaitiene, jau duotas užsa­kymas UAB „Vito akmenys" meistrams. 

Organizatoriai paruošė ir išplatino lankstinuką „Opšrūtai – tai išsivada­vimas". Jis iliustruotas vietos, kurioje iškils paminklas, nuotrauka bei Opšrūtų operacijai vadovavusio „Tauro" apygardos Žalgirio rinktinės vado Vinco Štrimo-Šturmo nuotrauka. 


Peržiūrų: 1406 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-06-29

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nuo tos dienos, visiškai pakeitusios Auksės gyvenimą, praėjo beveik septyni mėnesiai. Per neilgą, bet labai įtemptą pusmetį moteris patyrė tiek, kiek nebuvo spėjusi per daugiau nei keturis savo gyvenimo dešimtmečius. Buvo akimirkų, kai rodėsi, kad nebeištvers, tačiau šalia buvę geri žmonės – artimi draugai ir visai mažai pažįstami – padėjo išgyventi ir suteikė tvirtybės. 

Garsius šalies objektus statęs ir gamybos darbams vadovavęs Auksės vyras Rimas lemtingą gruodžio 5-ąją išvyko į Kauną. Šiame mieste jis turėjo įvertinti naują objektą ir sudaryti sąmatą, kiek kainuotų uždengti namo stogą. Vyras dėl traumos dabar net neprisimena, kaip įvyko nelaimė. Žino tik tiek, kad buvo užlipęs ant namo stogo ir nukrito iš 4–5 metrų aukščio.


Peržiūrų: 2344 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

© „Santaka"  2010-06-08

Eglė MIČIULIENĖ

null

Vis daugiau žmonių iš Lietuvos išvyksta dirbti į užsienį. Ne visi kartu su savimi pasiima ir atžalas. Be tėvų globos likę vaikai kartais įvardijami skaudžiu „euro našlaičių" ar „emigrantų našlaičių" terminu. 

Šį pavasarį Pilviškiuose vienas po kito nutiko du skaudūs įvykiai. Vienas jaunas, dar gimnaziją lankęs vaikinukas žuvo avarijoje, kitas – įsivėlė į muštynes, kurių atgarsiai pasiekė net prokuratūrą. Šie du atsitikimai siejasi tuo, jog abiejų vaikų tėvai gyvena užsienyje. 

Be abejo, ir tose šeimose, kurių visi nariai gyvena kartu, nutinka įvairių bėdų. Tačiau tėvus, kuriuos žinia apie sūnų ar dukrą ištikusią nelaimę pasiekia už tūkstančių kilometrų, tikriausiai persmelkia mintis, jog per mažai laiko praleista su savo vaiku, jog tą lemtingą minutę reikėjo būti kartu. 

Apie tai, kaip jaučiasi tėvų palikti vaikai, ir ką daryti, kad ši problema būtų kuo mažiau skaudi, kalbėjomės su Pilviškių „Santakos" gimnazijos psichologe Vita KUDIRKAITE.

Peržiūrų: 1800 | | Komentarai (2)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-05-18

Eglė MIČIULIENĖ

Norite patikrinti vaiko pažymius, bet jis ir vėl pamiršo juos susirašyti į knygelę? Arba mėgina išsisukinėti, kad knygeles surinko mokytoja? Sūnus nebuvo anglų kalbos pamokoje, bet apie tai sužinojote tik per tėvų susirinkimą? Dukra neprisimena, kas šiandien užduota chemijos? 

Tokių problemų neturėtų kilti Pilviškių gimnazijos mokiniams ir jų tėvams. 

Jau daugiau nei pusę metų šioje mokslo įstaigoje veikia elektroninio dienyno sistema.

Peržiūrų: 2821 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-04-27

Raimundas DAMIDAVIČIUS 
„Damselfly" klubo narys

Pernai rudenį įsikūrusio Vilkaviškio rajono motociklininkų klubo „Damselfly" nariai nutarė aptvarkyti aplinką Mažučių šaltinėlio teritorijoje, Pilviškių seniūnijoje. Taip įsitraukėme į akciją „Darom 2010". 

Talkai buvo ruošiamasi iš anksto: visi darbai buvo derinami su žemės savininkais bei Alksnėnų parapijos klebonu. Jo teigimu, apsiėmėme padaryti didelį darbą – Mažučių šaltinėlio teritorija seniai buvo jautusi žmogaus rankų prisilietimą. Į šią dvasinės ramybės oazę žmonės atvykdavo tik numalšinti troškulio, parsivežti vandens sau ar aplinkiniams. Bet...


Peržiūrų: 1430 | | Komentarai (1)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-04-16

Lina SKAISGIRIENĖ 
Paežerių pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja

Vilkaviškio pagrindinėje mokykloje vyko susitikimas-popietė „Pasikalbėkime iš širdies", skirta specialiųjų poreikių mokinių aktyvumui, kūrybiškumui, pasitikėjimui savimi stiprinti. 

Šio tęstinio projekto „Pabūkime kartu" autoriai – Klampučių pagrindinė mokykla. Susitikimuose su kitų rajono mokyklų kolegomis ir mokiniais dalijamasi patirtimi, kūryba, randama bendraminčių. 

Šįkart popietėje dalyvavo specialiųjų poreikių mokiniai, tėvelių ir mokytojų atstovai iš Paežerių, Klampučių, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinių mokyklų.

Peržiūrų: 2101 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-05-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License