Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 9
Svečių: 6
Vartotojų: 3
mollyhd4 , galexc4 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Straipsnių kategorijoje: 160
Rodoma straipsnių: 121-130
Puslapiai: « 1 2 ... 11 12 13 14 15 16 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-03-30

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pilviškiuose, Stoties gatvėje, veikia UAB „Svid", užsiimanti daržovių laikymu sandėlyje, perdirbimu ir pristatymu.

Bendrovės vadovas Kernius Lengvelis – buvęs daržovių augintojų kooperatyvo Pilviškiuose darbuotojas. Pasak jo, pastarojo veikla sustabdyta. Mat vietiniai daržovių augintojai nebuvo patenkinti kolektyviniu darbu, juolab kad už administravimą dar reikėjo palikti dalį pelno.

Todėl daržovių versle patirties turintis pilviškietis ėmėsi savo veiklos. Dideliame sandėlyje laikomi vaisiai, uogos, grybai, prieskoninės ir kitokios daržovės. Dalis jų – vietinių ir kitų miestų ūkininkų produkcija, tačiau ne visos prekės lietuviškos.

K. Lengvelis sakė, jog perka kai kurias daržoves, įvežtas iš kitų šalių, mat su vietiniais ūkininkais nėra lengva susitarti.

Peržiūrų: 2804 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-03-27

Vida KILNIENĖ

Paežerių kaimo ir mokyklos bendruomenė susitiko su teatro aktore ir rašytoja, daugelio įvairių teatro festivalių laureate Doloresa Kazragyte.

Ši trapi, vidiniu sielos aristokratiškumu spinduliuojanti aktorė iškart patraukė žiūrovų dėmesį. Renginio „Linksmai – liūdnai apie meilę" metu greta gilių filosofinių pamąstymų apie gyvenimą šiandien ir anksčiau, meilę ir mirtį, pašaukimą visus susirinkusius sužavėjo jos perteikti personažai iš spektaklių „Haroldas ir Modė", „Čia gyvena žmonės", „Durys pyška" ištrauka iš A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo", S. Čiurlionienės-Kymantaitės laiškas, perskaitytas žemaitiškai.

Peržiūrų: 1329 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-03-02

Eglė MIČIULIENĖ

Šių metų sausio pradžioje įsigaliojo nauji Statybos techniniai reglamentai (STR). Tiems, kas ruošiasi savo būstuose kažką keisti, remontuoti, perdaryti, kai kurie pakeitimai yra naudingi, tačiau – ne visi. Pačias aktualiausias gyventojams permainas pakomentavo Marijampolės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Saulytis Kurtinaitis.

Peržiūrų: 8787 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.


©„Santaka"  2010-03-02

Birutė NENĖNIENĖ

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais maždaug tuo pačiu laiku, Švietimo skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, skyriaus specialistės ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Vabalas suka kelintą ratą per mažus rajono mokyklų skyrius, norėdami vietose išsiaiškinti dėl šių mokyklėlių išlikimo galimybių, išklausyti kaimo bendruomenių, mokinių tėvų nuomones.

Peržiūrų: 2286 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

©„Santaka"  2010-01-19

„Santakos" inf.

Gyventojams siūloma galimybė sutvarkyti ant pastatų stogų esančius blogos būklės gandralizdžius. Tokie lizdai bus keičiami specialiomis platformomis.

Šį projektą vykdo Lietuvos ornitologų draugija.
Iki 2012-ųjų truksiantis ES finansinės paramos priemonės LIFE+ projektas „Baltųjų gandrų apsauga Lietuvoje" pradėtas įgyvendinti pernai.
Kaip paaiškino Vilkaviškio rajono savivaldybės vyr. specialistas ekologas Darius Bunikis, pagrindinis projekto tikslas – užtikrinti ilgalaikę ir efektyvią baltųjų gandrų apsaugą visoje Lietuvoje. Iš šio projekto lėšų virš elektros stulpų ir pastatų stogų ketinama pakelti dirbtines platformas.

Peržiūrų: 2315 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

„Santaka"  2010 01 14

Laima VABALIENĖ

„Ant kalno karklai siūbavo", – traukia paežeriečių vaikų kapela „Varpelis".

Tai pirmoji daina, kurios mokosi neseniai entuziasto Albino Selmistraičio suburtas vaikų kolektyvas. Sekmadieniais jie renkasi paežerėje gyvenančio savo vadovo namuose ir groja jo sukauptais instrumentais.

„Jei mokinys nepralenktų savo mokytojo, šaudytume iš medinių patrankų", – apie savo „muzikinę" karjerą juokaudamas sako A. Selmistraitis. Skatindamas vaikus pamilti liaudišką muziką, jis remiasi asmenine patirtimi.

Peržiūrų: 2440 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

„Santaka"  2010-01-07

Eglė MIČIULIENĖ

Vilkaviškio rajone per vieną parą sudegė du gyvenamieji namai.
Sausio 4-osios pavakarę, 16.30 val., Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba iš Policijos komisariato budėtojo gavo pranešimą, jog Vaitų kaime (Pilviškių sen.) dega J. K. priklausantis gyvenamasis namas.

Peržiūrų: 2769 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

„Santaka"  2009-12-12

Eglė KVIESULAITIENĖ

Iš bankų paimtos paskolos griauna ir televizijos žvaigždžių, ir eilinių žmonių gyvenimus. Dėl krizės metu sumažėjusių pajamų neišsimokantys bankams žmonės netenka namų, patiria didžiulių nuostolių. Tačiau dvi pilviškiečių šeimos į nepavydėtiną situaciją pateko būtent dėl to, kad bankas kredito nesuteikė.

Peržiūrų: 2928 | | Komentarai (0)

Spauda rašo.

Santaka"  2009-11-21

Dangyra APANAVIČIENĖ

null

Pilviškių miestelį praeitą savaitgalį sudrebino „Santakos" gimnazijos jubiliejiniai renginiai, į mokyklą sukvietę daug buvusių ir dabartinių pil­viškiečių bei svečių. Juk su šia 90 metų gyvuojančia švietimo įstaiga susijęs kone kiekvienos Pilviškių ir aplinkinių kaimų šeimos gyveni­mas: vienų vaikai ir anūkai kažkada ją lankė, kiti ir patys šioje mokyk­loje dirba ar dabar mokosi. Dvi dienas visi čia buvo laukiami, visiems užteko dėmesio ir šilumos. 
Penktadienį pasveikinti gimnazijos bendruomenės su brandžiu jubilieju­mi atvyko rajono vadovai, apskrities atstovai, gimnazijos bičiuliai, ko­legos ir kaimynai. O šeštadienis buvo skirtas buvusių mokinių ir moky­tojų susitikimams.

Peržiūrų: 2676 | | Komentarai (2)

Spauda rašo.

„Savaitė"  2009-11-19

Praėjusį šeštadienį Vilkaviškio rajono savivaldybės Pilviškių miestelis tarsi atgijo, jame padaugėjo automobilių ir svečių. Proga nekasdie­niška: mokslo žinių šventovė – buvusi progimnazija, vidurinė mokyk­la, o nuo 2007 metų rugsėjo 1-osios „Santakos" gimnazija – šventė 90-mečio jubiliejų. 

Po šv. Mišių Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčioje į 1963 m. pastatytą mokyklą susirinkusius buvusius ir esamus moksleivius, pedagogus ir kitus svečius pasveikino gimnazijos direktorius buvęs šios mokyklos auklėtinis Arūnas Kiulkis. Jis istoriniais faktais nusikėlė į mokyklos praeitį, pristatė dabartinės gimnazijos veiklą. Direktorius paaiškino, kodėl gimnazija pavadinta „Santaka".

Peržiūrų: 3175 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Sekmadienis, 2021-02-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License