Netrukus Pilviškiuose darbuosis grupė mokslo žmonių.
Pasitinkant Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, „Versmės“ leidykla leidžia istorinių knygų „Lietuvos valsčiai“ seriją. Iki 2009 metų leidykla planuoja išleisti ir vieno Vilkaviškio apskrities valsčiaus plačią ir išsamią istorinę studiją „Pilviškių valsčius“.
Nuo liepos 17 dienos Pilviškių miestelyje ir jo apylinkėse lankysis mokslininkų ir kraštotyrininkų grupė, kuri rinks istorinę medžiagą apie šio miestelio apylinkes.
Mokslininkų grupei vadovaus dr. J.Basanavičiaus premijos laureatas V.Mačiekus.
Prašytume Pilviškių gyventojų mokslininkams ir kraštotyrininkams suteikti visokeriopą paramą: jei tik galite, pateikite fotografijų, etnografinių daiktų, prisiminkite senovinių papročių, dainų, pasakojimų.
Kiekvienam mums gyvenimo džiaugsmų bei skausmų atseikėta tiek, kiek pakeliame. Kartais jų svoris sunkiai suvokiamas pašaliečiams. Sveikintina, kad ne vienas žmogus sudėtingai praeičiai nupiešti randa šviesių spalvų.
Tokios mintys sukosi, kai Pilviškių vidurinėje mokykloje minint tremties 65-ąsias metines savo išgyvenimais dalijosi paprastai didesnių auditorijų privengiantis pilviškietis Vincas BAČINSKAS. 1941 metų birželio tremties pirmuoju traukiniu jis kartu su šeima buvo išvežtas į Sibirą.
„Metų ūkio 2005“ pirmųjų vietų rajonuose laimėtojams Žemės ūkio ministerija buvo prižadėjusi pažintinę kelionę-seminarą į kurią nors iš užsienio valstybių. Ūkininkų sąjunga formavo dvi grupes. Buvo galima vykti į Belgiją, Olandiją arba į Austriją. Alksnėnų lygumose ūkininkaujantys Birutė ir Vitas Navickai, kuriems pernai „Metų ūkio“ konkurse Vilkaviškio rajone buvo pripažinta pirmoji vieta, nedvejodami pasirinko kalnų šalį Austriją.
Lionė KRAULĖDIENĖ Paežerių pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja, direktorės pavaduotoja ugdymui
Penkioliktąjį Kovo 11-osios gimtadienį Paežerių pagrindinėje mokykloje šventė kone visa Lietuva. Į mokytojos A.Barauskienės liaudiškais motyvais išpuoštą salę rinkosi tautiniais rūbais apsirengę aukštaičiai, dzūkai, žemaičiai, suvalkiečiai – mokytojų, mokinių, tėvų ir senelių komandos. Kelias savaites iki renginio mokykloje vakarais ir savaitgaliais ilgai degdavo šviesa. Vieni kartu su mokytoju J.Stanevičiumi repetavo liaudies dainas, kiti ruošė sodybų maketus, kūrė nacionalinio patiekalo pristatymą ar mokėsi taisyklingos tarmiškos tarties.
Milda ČEKAUSKAITĖ, Simona PETKEVIČIŪTĖ 7 klasės mokinės
Mes, Paežerių pagrindinės mokyklos „Gamtos draugų" būrelio nariai, dalyvaujame projekte „Šešupės baseino vandens kokybės savanoriškas monitoringas". Tyrinėjame pro Paežerių gyvenvietę tekantį Gulbino upeliuką.
Vasarai besišypsant tik šiemet įkurtame skvere Pilviškių miestelio bendruomenė atšventė pirmąjį viešą renginį – Onutės vardadienį. Įpusėjus spaliui, maži ir dideli rinkosi į Salomėjos Nėries šimtmečio minėjimo šventę. Šventės turinys buvo turtingas J.Marcinkevičiaus, Liūnės Sutemos mintimis apie poetę, kurias parinko mokytoja V.Tamulaitytė. Mokytojos R.Bakūnienės dramos būrelio artistai jaudino širdį atlikdami ištrauką iš poemos „Eglė žalčių karalienė". Tautiniais rūbais pasipuošę šoko E.Šeštakauskienės vadovaujami jaunieji šokėjai. „Lauk manęs" kartojo mišraus ansamblio „Jovaras" dainininkai, raudojo J.Valinsko smuikas, savo eiles skaitė I.Kirvelaitienė, S.Stačiulauskienė, K.Tendzegolskis.
Parašyti apie žmones, puoselėjančius grožį, paskatino gegužės 29 dieną „Santakoje" išspausdintas straipsnis „Pasodinkime bent po gėlę". Kiekvieną kartą, kai apsilankau pas pilviškietę Reginą Bernotienę, mane stebina įvairiausių augalų gausa. Gėlynas taip sukomponuotas, jog nužydėjus vienoms gėlėms, visu gražumu pražysta kitos. Ir taip nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens
Dar žiemos vėjams stūgaujant Pilviškių bendruomenė suplanavo, kaip tęs darbus miestelio parke. Balandžio 16 d. nutarė surengti trigubą – Žemės dienos, pirmojo inkilo iškėlimo, pirmojo koncerto – šventę.
„Pirmuosius keturis eilėraščius, labai juokingus, parašiau trečioje klasėje, kai paskatino tuometinė mano mokytoja J.Žukauskienė. O paskui kažkaip savaime išėjo – rašiau tik sau, tada, kai nuotaika būdavo liūdna arba linksma.
Penktadienį Pilviškiuose, ant Šešupės kranto, atidaryta hidroelektrinė. Apie jos statybas, pradėtas praėjusių metų gegužės 12 d., jau keletą kartų rašė "Santaka". Pilviškietis verslininkas Edmundas Gadišauskas, į šį projektą investavęs apie 1mln. 250 tūkst. litų, tikisi, jog jis atsipirks per 5 metus.