Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 1
Vartotojų: 4
edwardna18 , juanaut11 , valarieby18 , kerryja60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Naujienos

Lanka pakvipo ievomis ir aliejiniais dažais

Regina JASUKAITIENĖ 
Garliavietė

Vingį, kur Pilvė įteka į Šešupę, pilviškiečiai nuo seno vadina Klebono lanka. Ten savo baltas kvapnias garbanas dabar skleidžia ievos, per naktis suokia lakštingalos ir neleidžia klebonui užmigti. Miegoti pavasariais, tiesą sakant, nėra kada: per ketvertą savo darbo metų Pilviškiuose kunigas Algirdas Žukauskas taip sutvarkė pastatytos, bet nebaigtos įrengti bažnyčios vidų ir šventorių, taip pakeitė sodybos aplinką, kad vietiniai gyventojai tik galvas kraipo. Su nuostaba ir pagarba jie žvelgia į savo dvasiškąjį tėvą, matydami jį ir žolę pjaunantį, ir obelaites sodinantį, ir medžius genėjantį, ir tiesioginių savo pareigų neapleidžiantį, dar ir kultūriniais renginiais besirūpinantį. 

Nors praėjo nemažai metų, Garliavos miestelio gyventojai kunigą A. Žukauską tebemini geru žodžiu, prisimena jį kaip veiklų, šiltai bendraujantį, tačiau principingą dvasininką. Sentimentų šiam pakaunės miesteliui jaučia ir dabartinis Pilviškių klebonas, nors per tą laiką jam teko kunigauti Šilavote, Seinuose ir Veisiejuose. O su Garliava kunigą A. Žukauską – meno mylėtoją ir subtilų jo vertintoją – sieja ir Olego Karavajevo dailės studija, prie Kauno rajono viešosios bibliotekos veikianti dešimtus metus. 

Šią gegužę studija jau antrą kartą buvo pakviesta į Pilviškius, į tapybos plenerą, kurį ir pavadino „Klebono lanka". 15 narių pulkelis sugužėjo į klebono kiemą. Papietavę čia pat įrengtuose parapijos namuose, svečiai ėmė ieškoti akiai mielos vietelės: kas po Šešupės tiltu palindo, kažkam labiau patiko sena Pilviškių gatvelė su mediniais namukais, dar kitam – kūdroje atsispindintis klebono kluonas… Pakvipo aliejiniais dažais. 

Atvykusieji nauju žvilgsniu pamatė tai, ko senbuviai gal jau ir nebepastebi. Šitai išryškėjo parodai pateiktuose darbuose. „Šie žmonės nėra profesionalūs dailininkai. Tai mokytojai, gydytojai, verslininkai, paprasti darbininkai, kai kurie – jau pensininkai, vieni anksčiau, kiti vėliau aptikę savyje tą dieviškąją meno kibirkštėlę, kuria šiandien panoro pasidalyti su jumis", – po pamokslo kalbėjo kunigas A. Žukauskas, kviesdamas parapijiečius po mišių aplankyti paveikslų parodą, surengtą senosios bažnyčios patalpose. Plenero dalyviams kunigas įteikė originalius padėkos raštus su visų jų atvaizdais. 

Stebino tai, kaip gausiai pilviškiečiai rinkosi į parodą, atidžiai klausėsi O. Karavajevo studijos pristatymo, patys kalbino svečius, pirko jų paveikslus. Garbės svečias – dailininkas iš Marijampolės Vaclovas Vekerotas, vertindamas darbus, pasidžiaugė jų brandumu ir stilių įvairove. 

Pilviškių gyventojai nėra išlepinti kultūrinių renginių gausa, tad ši klebono surengta dvasios šventė, kelianti sielas gėrio ir grožio link, skiepija supratimą apie kitokios, žmogų ugdančios, kultūros poreikį ir svarbą. 

Šiltai ir vaišingai priimti plenero dalyviai kartu su šeimininku kun. A. Žukausku pasvajojo susitikti gudobelėms nuraudus (jomis apsodinta visa klebono sodyba). Svajojama į dailininkų draugiją pakviesti ir meninio žodžio mėgėjus bei poezijos kūrėjus.

null

Plenero dalyviai: pirmas iš dešinės – kunigas Algirdas Žukauskas, antras – dailės studijos vadovas Olegas Karavajevas.
Autorės nuotr.Autorius:Regina JASUKAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=17447
Kategorija: Naujienos |
Peržiūrų: 3148 | Raktažodžiai: menas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License