Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Naujienos

Gailestingojo Jėzaus paveikslo kopiją galima pamatyti ir Pilviškiuose.

Gailestingojo Jėzaus paveikslo kopija, savaitę prabuvusi Vilkaviškio katedroje, praeitą sekmadienį atgabenta ir į Pilviškius. Taip paveikslas pradėjo kelionę po Vilkaviškio dekanato parapijų bažnyčias. Pilviškių bažnyčioje jis bus laikomas savaitę, po to keliaus į Alksnėnus, Didvyžius ir t.t. Bažnyčiose paveikslas bus laikomas po savaitę, o gegužės 8 bus išvežtas į Marijampolės dekanatą.

Gailestingojo Jėzaus paveikslą, dažnai vadinamą tiesiog Dievo Gailestingumo paveikslu, 1934 m. nutapė lenkų dailininkas Eugenijus Kazimirovskis (Eugeniusz Kazimirowski, 1873–1939). Atvaizdas sukurtas pagal mistikės sesers Faustinos patirtus regėjimus. Apsireiškęs Jėzus pageidavo, kad regėjimas būtų nutapytas, o užrašas „Jėzau, pasitikiu Tavimi", primintų: tik Dievu pasitikintis žmogus gali priimti Jo teikiamas malones.

Marija Faustina Kovalska (lenk. Maria Faustyna Kowalska, tikr. Helena Kowalska, Šv. Faustina, 1905 m. rugpjūčio 25 d. Głogowiece – 1938 m. spalio 5 d. Krokuvoje) – Lenkijos vienuolė, mistikė, Romos katalikų bažnyčios šventoji.

Gimė varganoje šeimoje, 3 metus mokėsi mokykloje, tačiau nuo 15 metų metė mokyklą ir pradėjo dirbti, kad galėtų padėti savo šeimai. Nuo 18 metų prašė tėvų leidimo stoti į vienuolyną, bet šie jai neleido. 1929m. vasarį buvo trumpam atvykusi į Vilnių. Davusi amžinuosius vienuolinius įžadus, nuo 1933 m. gegužės 25 d. gyveno Vilniuje, čia patyrė Jėzaus apsireiškimų, kuriuos užrašė savo dienoraštyje. Vilniuje Faustinos dvasios tėvas buvo prof. kun. Michal Sopočko (1888-1975), jo padedama, ėmėsi skelbti Viešpaties Gailestingumą.

Kunigas Michal Sopočko susitarė su dailininku Eugenijumi Kazimirovskiu, kad jis nutapys Išganytojo atvaizdą pagal Faustinos regėjimus. Paveikslas buvo pradėtas tapyti 1934 m. sausio 2 d. Vienuolė pusę metų lankėsi dirbtuvėje, kad nurodytų klaidas bei patikslintų detales. Gailestingojo Jėzaus paveikslas buvo po kurio laiko buvo pabaigtas.

Šv. Faustina nuolat svajojo apie naują vienuolyną Lenkijoje. 1937 m. gegužės 4 d. gavo leidimą išstoti iš vienuolijos. Tačiau dėl nuolat blogėjančios sveikatos, mirė 1938 m. spalio 5 d.

Eugeniusz Kazimirowski, Gailestingasis Jėzus, Vilnius 1934Autorius:Valius Staugaitis

Šaltinis: http://www.pilviskiai.lt/publ/0-0-0-648-13
Kategorija: Naujienos |
Peržiūrų: 2199 | Komentarų: 1
Viso komentarų: 1
2011-01-27 Spam
1. vincas (vincas)
Šio paveikslo mažutė kopija į mūsų namus pateko 1944 m.vasarą. Jį parnešė mano teta pasitraukusi iš apšaudomo ir bomborduojamo Vilkaviškio.Atsimenu jos pasakojimą, kad žmonės nuo bombų ir sviedinių slėpėsi Katedroje, kurios sienos drebėjo nuo sprogimų, o jie giedojo "Dievas mūsų prieglauda ir stiprybė". Tada buvo platinamas šis paveikslėlis ir meldžiamasi Gailestingajam Jėzui, prašant pagalbos ir apsaugos nuo karo nelaimių. Buvo tikima, kieno namuose yra paveikslėlis, į juos nepataikys joks sviedinys.O jis man,mažam vaikui, labai patiko, nors dar nesuvokiau tikrosios jo prasmės. Atsivertęs mamos maldaknygę, dažnai į jį pasižiūrėdavau ir vaikiškai vadinau: paveiksliuku nuo bombų.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License