Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
sophiecs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Naujienos

„Caritas“ savanoriams įteiktos padėkos už pagalbą dalinant paramą maistu

Lietuvos Caritas

Sausio 27 d. Kėdainiuose LR Žemės ūkio ministerijos ir  Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadovai padėkojo „Caritas" ir kitų  organizacijų savanoriams už pagalbą įgyvendinant Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programą.

Kėdainių daugiakultūrinio centro salėje susirinko apie 100 nevyriausybinių organizacijų atstovų ir savanorių. Susirinkusius renginio dalyvius pasveikino Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

„Nuo pat atsikūrimo „Caritas" vienijo žmones, kurie mąstė, kaip padėti nepriteklių ir negandų kamuojamiems šalies gyventojams.  Tikėjimas ir suvokimas, kad Dievas yra meilė, pastūmėjo žmones link realios pagalbos suteikimo vargstantiems", – dėkodamas dekanatuose ir parapijose dirbantiems „Caritas" savanoriams sakė  Kauno arkivyskupas  S. Tamkevičius.

Lietuvos „Carito",  „Maisto banko" ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriams už pagalbą įgyvendinant   Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą dėkojo Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, viceministras Aušrys Macijauskas,  Rinkos reguliavimo agentūros vadovas Paulius Lukševičius.

„Šiandien įteikėme padėkas tik daliai mums pagelbėjusių savanorių, kurių Lietuvoje yra daug daugiau nei telpa mažytėje salėje. Tariu nuoširdų lietuvišką ačiū visiems, kurie prisidėjo, kad pagalba pasiektų kiekvieną šalies kampelį", – kalbėjo Žemės ūkio ministras K. Starkevičius

 Lietuvos „Caritas" generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, dėkodamas savanoriams, ministerijos ir savivaldos pareigūnams pažymėjo, kad daugelio žmonių veikla, dovanojanti viltį ir tikėjimą, parodanti, kad esame pajėgūs padėti vieni kitiems, yra akivaizdi atsvara tai neigiamai tendencijai, kai bandoma įtikinti visuomene, kad ji nieko gero pati negali padaryti žmonių labui.

„Jūsų veikla parodo susiformavusią pilietinę  savimonę,  solidarumą su vargstančiais, kartu ji skatina nebūti abejingais ir kitus", – pabrėžė kun. R. Grigas.

Organizacijų ir valdžios atstovai pritarė nuomonei, kad ES remiamos pagalbos maistu programos įgyvendinimas tapo puikia mokykla, kur ugdomas bendradarbiavimas ir abipusis supratimas.

Renginio metu Žemės ūkio ministras padėkos raštais apdovanojo ir šiuos Vilkaviškio vyskupijos Caritas pateiktus asmenis: Lazdijų dekanato Caritas centro vedėją Astutę Ravinskienę, Prienų dekanato Caritas centro vedėją Liudviką Rūkštelienę, Kybartų parapijos Caritas skyriaus vedėją Gražiną Vaičaitienę (dėl ligos negalėjo pati dalyvauti), Šakių r. sav. administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinę darbuotoją Danę Kupstaitienę, o taip pat ir mūsų kraštietę, Vilkaviškio r. sav. administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus socialinio darbo organizatorę Pilviškių seniūnijoje Loretą Bieliukienę.

 
Trumpai apie MIATLNA programą

1987 m. Europos Sąjungoje pradėta vykdyti Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo nepasiturintiems asmenims programa. Intervencinės maisto atsargos susidaro, kadangi Europos Sąjunga superka ūkininkų perteklinę produkciją. Šie maisto produktai perdirbami ir kasmet išdalinami labiausiai nepasiturintiems Europos valstybių piliečiams. Lietuva šioje programoje dalyvauja nuo 2006 metų. 2006–2010 m. laikotarpiu Lietuvos žmonėms išdalinta maisto produktų už beveik 100 mln. litų.

Nuotraukoje iš kairės: Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jašinskienė, Vilkaviškio r. sav. administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus socialinio darbo organizatorė Pilviškių seniūnijoje Loreta Bieliukienė, Šakių r. sav. administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinė darbuotoja Danė Kupstaitienė, Lietuvos Caritas generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, Lazdijų dekanato Caritas centro vedėja Astutė Ravinskienė, Lazdijų r. sav. administracijos Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Gitana Juškauskienė,
MIATLNA programos vykdytojas Vilkaviškio vyskupijoje Giedrius Sinkevičius, Vilkaviškio vyskupijos Caritas buhalterė Aldona Kvedarienė, Prienų dekanato Caritas centro vedėja Liudvika Rūkštelienė, Lietuvos Caritas gen. direktoriaus pavaduoja Janina Kukauskienė.

Nuotraukos autorius: Lietuvos Caritas atstovas ryšiams su visuomene Gediminas Salvanavičius.

Lietuvos ir vyskupijų Caritas vadovai ir bendradarbiai.
Nuotraukos autorius: Lietuvos Caritas atstovas ryšiams su visuomene Gediminas Salvanavičius.
Kategorija: Naujienos |
Peržiūrų: 2343 | Raktažodžiai: labdara, Caritas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License