Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Naujienos

Pilviškietis ėmėsi aliejaus spaudimo verslo

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Antradienį atidaryta antroji Vilkaviškio rajone sėmeninio aliejaus spaudykla. Šaltuoju būdu spausto linų produkto gamybą Pilviškiuose pradėjo vietinis verslininkas Gintautas Dunaitis.

Alvite gimęs verslininkas jau dvidešimt metų gyvena Pilviškiuose, tad šiame rajono krašte ir vysto verslą. Pačiame miestelio centre veikia jam priklausanti parduotuvė „Gintvilma". Greta, buvusio gyvenamojo namo patalpose, verslininkas ir įrengė modernų linų spaudimo cechelį, kuriame dirba... jis vienas.

– Aš pats labai mėgstu šitą aliejų, tad nutariau pradėti gaminti, – pasakojo G. Dunaitis. – Šalto spaudimo produkte lieka visi vitaminai, o pagaminti nėra sudėtinga. Tik sunku gauti tinkamų linų sėmenų. Jų reikia ieškoti visai kitame Lietuvos krašte, mat suvalkiečiai linų jau nebeaugina.

Pilviškietis linų spaudimui pirko naują įrangą. Pasak pašnekovo, per metus ji tikrai neatsipirks. Tačiau žmogus mato perspektyvą, nes davęs paragauti aliejaus pažįstamiems, sulaukė tik gerų įvertinimų.

– Aliejų išpilstau į 0,3 l buteliukus, nes didesnį kiekį per savaitę suvartoti sunku, o vėliau jis apkarsta, – patirtimi dalijosi G. Dunaitis. – Laikomas šaldiklyje, aliejus gali prarasti dalį savo vertingų savybių, tad geriau jį naudoti šviežią.

Pačią pirmąją darbo dieną moderni aliejinė sulaukė nemažai pirkėjų. Kaip G. Dunaičio produktą įvertins pilviškiečiai, parodys laikas.

Specialistai apie šį produktą sako, jog tai – skystasis auksas. Iš sėmenų aliejaus mūsų organizmas gauna nepakeičiamų riebalų rūgščių. Jos yra būtinos organizme gaminantis įvairiems biologiniams junginiams. Pagrindinė linų aliejaus sudėtinė dalis – linoleno rūgštis – yra nepastoviausia iš visų linų aliejuje esančių riebalų rūgščių, todėl biologiškai labai aktyvi. Tai ir nulemia unikalias gydomąsias šio aliejaus savybes. Tačiau būtent dėl šios rūgšties aktyvumo sėmenų aliejus greitai genda, apkarsta.

Norėtųsi tikėti, kad ūkininkai vis dėlto augins aliejinius linus. Šis augalas turi tik keletą „trūkumų": mėgsta švarias, nepiktžolėtas dirvas, nuėmus derlių lieka aukšti stiebeliai, be to, tai nėra tradicinis Lietuvos augalas kaip pluoštiniai linai. Tačiau privalumų jis turi daugiau: yra ne toks reiklus agrotechnikai, galvenas galima nukulti kombainu kaip javus, o sėmenų poreikis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje yra gana didelis.

Gintautas Dunaitis atidarė šalto spaudimo sėmenų aliejaus cechelį pačiame Pilviškių centre.
Autorės nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20112
Kategorija: Naujienos |
Peržiūrų: 10346 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: naujienos, Pilviškiai
Viso komentarų: 2
2013-12-22
2. Ardabas
Labas vakaras , norėčiau gauti bet kokį kontaktą su Pilviškių ALIEJINE...................

2013-11-13
1. Antanas
Prašome pasakyti darbo val. penktadieniais
Ir kiek kainuoja 0.5ltr ar 0.5kg aliejaus?
Ačiū tel 869825082

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License