Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Naujienos

„Jaunimo linijos“ savanoriai viešėjo Pilviškiuose
2011-07-05

Pilviškių bibliotekoje su kampanija „Emocinė parama 100-ui Lietuvos miestelių" lankėsi „Jaunimo linijos" savanoriai.

Savanorius Pilviškių bibliotekoje priėmė bibliotekininkė Danutė Kriščiu­kaitienė (centre).
Autorės nuotr.

Pilviškiai – septynioliktieji

Kampanijos metu akcijos organizatoriai žada aplankyti 100 mažų mies­telių ir susitikti su jų gyventojais bei pristatyti nemokamos emocinės paramos galimybes bei kalbėti apie galimą pagalbą sau ir kitiems. Akci­ja dar tik prasidėjo – Pilviškiai tapo septynioliktuoju kampanijos metu aplankytu miesteliu.

Jaunimo linijoje dirba ne profesionalūs psichologai, bet savanoriai, iš­klausę pusės metų mokymus ir praėję atranką. Pasak kampanijos orga­nizatorių, visi savanoriai nuolat kelia kvalifikaciją, o už darbą jie ne­gauna materialaus atlygio.

– Tačiau mes džiaugiamės gavę kitokį atlyginimą – galimybę padėti bei jaustis reikalingiems,– neslėpė jaunuoliai.

„Jaunimo linijos" telefonas veikia visą parą, tad savanoriai budi ir nak­timis – tuomet ir sulaukia daugiausia gyvenimu nusivylusių ir paramos ieškančių žmonių skambučių. Kadangi ši linija skirta jauno amžiaus žmonių tikslinei grupei, dažniausiai gvildenamos santykių su tėvais, ar­timaisiais, draugais, pirmosios meilės bei patyčių problemos, kurių pri­slėgti jauni žmonės ima galvoti apie savižydybę. Tačiau pagalbos ieš­kantys vyresnieji nėra ignoruojami – jiems taip pat bandoma padėti. Savanoriai pripažino – tokia veikla tikrai reikalauja rimto pasirengimo ir emocinės ištvermės.


Diskusija neprailgo

Į Pilviškius atvykę keturi jauni ir iniciatyvūs „Jaunimo linijos" savano­riai papasakojo apie savo veiklą, miestelio gatvėse dalijo informacinę medžiagą savižudybių prevencijos tema bei pakvietė į bibliotekoje vy­kusią diskusiją. Savanoriai pabrėžė, jog jų tikslas, kad apie emocinę paramą sužinotų kuo daugiau žmonių. Nors susitikime dalyvavo nedaug pilviškiečių, tačiau diskusija neprailgo – jaunuoliai negailėjo patarimų, atvirai kalbėjo apie labai nelengvą, tačiau prasmingą ir reikalingą savo darbą.


Žiūrima konservatyviai

Svečiai domėjosi miestelio kasdieniniu gyvenimu, veikla, pramogomis, perspektyvomis. Bene aktualiausia jiems buvo tai, ar iškilus sunku­mams miestelio žmonės noriai kreipiasi pagalbos į psichologą, ar nelie­ka su savo problema vieni. Paaiškėjo, jog psichologinės pagalbos Pilviš­kiuose sulaukti gali tik vaikai – specialisto etatas yra mokykloje.

Suaugusiesiems, esant poreikiui, konsultacijos tektų ieškoti Vilkaviš­kio pirminės sveikatos priežiūros centre. Buvo pažymėta ir tai, jog ma­žesniuose miesteliuose žmonės į emocinę paramą žiūri konservatyviai ir su tam tikra pašaipa – manoma, jog sunkumų turintis žmogus yra psi­chiškai neįgalus.


Kur kreiptis pagalbos?

Jeigu patiriate stresą, jaučiatės nereikalingi, neturite su kuo pasikalbė­ti, susiduriate su sunkumais, kurių nesitikite išspręsti vieni – kreipki­tės telefonu 8 800 28 888, arba internetu (adresas www.jaunimolini­ja.lt/internetas). Į jūsų laiškus bus atsakyta per dvi paras.

Apie galimybę gauti paramą informuokite ir savo draugus bei pažįsta­mus. Padėkime vieni kitiems, būkime atidesni – tuomet kartu galėsime išvengti vienos skaudžiausių gyvenimo tragedijų – savižudybės.

Ilona VITKAUSKAITĖ
Autorius:Ilona VITKAUSKAITĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21375
Kategorija: Naujienos |
Peržiūrų: 1527 | Raktažodžiai: jaunimas, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License