Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 20
Svečių: 15
Vartotojų: 5
paulettegx3 , juanaut11 , shannonfr16 , berthats1 , jaclynqh11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Įvykiai

Opšrūtus nusiaubė stipraus vėjo sūkuriai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Trečiadienį, kai Vilkaviškyje pylė smarkus lietus, Opšrūtuose (Pilviškių sen.) žmonių turtą niokojo stiprūs vėjo sūkuriai. 

Vyto ir Loretos Stankevičių sodyboje išverstos dvi galingos eglės. Viena iš jų nulaužta. 

– Kai prasidėjo lietus, išėjome susirinkti sodelyje, aptvare, buvusių viščiukų, – pasakojo Stankevičių dukra Rasa. – Pakilęs staigus vėjas buvo toks stiprus, kad vos galėjome kvėpuoti. Toks jausmas, lyg greitai važiuotum mašina ir būtum iškišęs galvą pro langą. Prasidėjo kruša. Kilo toks ūžesys, kad berankiodami po sodą išblaškytus paukščius negirdėjome, jog lūžta eglės. Kažkokia nuojauta pakuždėjo, kad reikia atsisukti. Su siaubu pamatėme, kaip mūsų link virsta viena eglė, paskui kita. Vos spėjome pabėgti. 

Po kelias minutes trukusios vėtros viskas nurimo. Name nebuvo elektros. Ieškodami, kas atsitiko, Stankevičiai kieme išvydo su šaknimis išrautą alyvą, kurią vėjas „gražiai" prirėmė prie šulinio. Kita, augusi greta, buvo nepaliesta. 

Iškviesti elektrikai rado tinklų gedimą: netoli sodybos į elektros laidus buvo įsukta medžio šaka ir iš jų padariusi tikrą raizginį. 

Ūkininkaujantys Stankevičiai vėliau rado išguldytus jau pjūčiai tinkamus pasėlius. 

Nemažai nukentėjo arčiau Vilkaviškio esančioje Opšrūtų kaimo dalyje esančio daugiabučio namo pagalbiniai pastatai. Aplenkęs kitus statinius, vėjo sūkurys įsisuko į Jurgitai ir Nerijui Grygelaičiams priklausantį garažą: nulupęs jo stogą, trenkė jį į greta stovinčio ūkinio pastato, priklausančio Alvydui Šabunkai, stogą. Apgadinti abu statiniai. 

Garažo savininkai į įvykio vietą atvyko tik kitą dieną, mat daugiabutyje negyvena ir savo būstą yra išnuomoję. 

– Kaimynai pasakojo, kad buvo labai baisu. Ir šiltnamis suplėšytas. Teks iš naujo uždengti garažo stogą, – kalbėjo N. Grygelaitis. 

Tądien nuo vėjo sūkurio nukentėjo dar keli Opšrūtų gyventojai. Kaime parduotuvę turinti Birutė Rainienė pasakojo, jog įsisukęs vėjas keliems gyventojams išrovė medžius, o Irena Majauskienė patyrė rimtesnių nuostolių – nugriautas ūkinio pastato kraigas su visu stogu. 

Kybartų meteorologijos stoties vyresnioji stebėtoja Daiva Šalvaitienė sakė, kad apie tokį vėjo šėlsmą niekas nepranešė. Stotis tądien registravo 12 m per sekundę vėją. Kybartuose didesnio vėjo greičio tąkart neužfiksuota. 

– Kai tvyro tokie karščiai, natūralu, kad susidaro vėjo sūkuriai, – sakė vyresnioji stebėtoja. – Opšrūtuose, manyčiau, praėjo škvalas. Mūsų rajoną vėjai palietė minimaliai

null

Alvydo Šabunkos ūkinis pastatas nukentėjo tada, kai nuo Grygelaičių garažo nuplėštas stogas rėžėsi į tvarto kraigą.
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18067
Kategorija: Įvykiai |
Peržiūrų: 1616 | Raktažodžiai: vėtra
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License