Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Įvykiai

Vaikų maistą vogusi lopšelio-darželio virėja stos prieš teismą

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pilviškių vaikų lopšelį-darželį „Žvangutis" lankantys mažyliai gaudavo mažesnes nei priklauso maisto porcijas. Mat maistą vogusi darželio virėja namo tempdavo netgi vaikams skirtus saldumynus.


Kreipėsi tėvai

– Nebegalime ramiai žiūrėti, kaip apvaginėjami vaikai, – sakė į redakciją užsukusi moteris.

Darželinukų tėvelių vardu kalbėjusi pilviškietė (pavardė redakcijai žinoma) tvirtino, jog kiekvieną dieną mato, kaip darželio virėja iš darbo namo eina pilnais krepšiais ir dar miestelyje giriasi, kad algos užtenka tik mokesčiams ir cigaretėms, o maisto parsinešanti iš darbo. Tėveliai kreipėsi į darželio vadovus, bet išgirdo, jog šie be įrodymų negalį savo darbuotojos apkaltinti vagyste ar imtis kokių sankcijų.

– Labai keista vadovų pozicija, – stebėjosi pilviškietė. – Žinoti, kad jų darbuotoja vagia, ir nesiaiškinti, o laukti, jog kas nors iš šalies pateiktų įrodymus... Juk taip žema apvaginėti mažus vaikus, kurie net nesupranta, kokio dydžio porciją turėtų gauti. Tuo labiau kad dabar valstybė už darželio vaikų maitinimą nebemoka, maitinimo išlaidas tėveliai dengia iš savo kišenės. Gal jūs, žurnalistai, galėtumėte demaskuoti vagilę, jeigu jau jos tiesioginiai viršininkai toleruoja po jų nosimis vykstančias vagystes?


Nesijautė kalta

Gavę tokį signalą, „teisybės" ieškoti pas minėto darželio vadovus nėjome. Nutarėme patys surengti žurnalistinį tyrimą ir savo akimis įsitikinti, ar tikrai vaikučiams maistą gaminanti moteris dalį už tėvelių pinigus pirktų produktų išsineša į savo namus. Tarsi detektyviniame filme vagilės tykoję prie darželio vartų drauge su ekonominius nusikaltimus tiriančiu Kriminalinės policijos skyriaus tyrėju Alvydu Benertu netrukus ją išvydome išeinančią su dideliu krepšiu rankose. Sustabdyta moteris gynėsi besinešanti tik prakurų krosniai: tuščių sulčių pakelių, kiaušinių dėklų. Kibirėlyje nuo majonezo rodė turinti prisidėjusi maisto atliekų šuneliui.

Tačiau nuo krepšio viršaus nuėmęs tuščią tarą, pareigūnas netrukus ištraukė ir pilną, net nepradarytą, paką sulčių. Plastikiniame kibirėlyje buvo tvarkingai supakuotas puskilogramis raugintų kopūstų, 0,7 l stiklainis su pietums virtu guliašu, rasta vaikų vakarienės desertui skirtų vafliukų.

Keisčiausia, kad su vaikams skirtais produktais sulaikyta 53-ejų Ramutė Janavičienė net nesijautė kalta ir piktinosi, jog žurnalistai su pareigūnu trukdo jos pietų pertrauką.

– Niekas niekada nesiskundė, kad maistas būtų neskanus. Visada tik giria, jog skaniai gaminu. Nesijaučiu aš čia ką blogo padariusi. O iš ko man gyventi, kai atlyginimas toks mažas? – net neketino slėpti savo nuolatinės veiklos R. Janavičienė. – Būta čia vagystės. Geriau žiūrėtumėte, kur „fūromis" veža, o čia – įsimečiau už kelis litus, tai baisus kriminalas...


Produktų „susitaupo"

Patikrinus vaikams ruošiamo maisto technologines korteles paaiškėjo, kad tos dienos pietums vienai porcijai priklausė 100 gramų grynų sulčių, kurios praskiedžiamos. Nesunku paskaičiuoti, kad litriniame pake telpa net 10 porcijų sulčių. Tą dieną darželyje buvo 42 vaikučiai, taigi ketvirtadalį sulčių virėjai pavyko „sutaupyti". O jeigu taip kasdien...

– Ką jūs čia šnekat – kasdien tiek nesutaupysi, be to, vakar, pavyzdžiui, buvo ne sultys, o kisielius, – piktinosi mūsų skaičiavimais R. Janavičienė.

Netrukus ji pati išsidavė, kad tiek praskiedus sultis tenka įdėti daugiau cukraus, nes kitaip šios būtų be skonio ir vaikai negertų. Tačiau kodėl vietoj praskiestų sulčių, už kurias moka tėvai, vaikai turėtų gerti pasaldintą „vandenėlį", virėja paaiškinti nesugebėjo.

Panašiai moteris aiškinosi ir dėl „sutaupyto" guliašo bei kopūstų: dėjusi porcijas, taikiusi, betgi atlikę... Tik dėl vafliukų, kurių maišelyje buvo 3 ar 4 vaikų porcijos, moteris neturėjo argumentų. Mat šie skanėstai dar negalėjo „susitaupyti", nes turėjo būti patiekti tik vakarienei.


Stos prieš teismą

Tiesioginiai R. Janavičienės vadovai – Pilviškių „Santakos" gimnazijos, kuriai priklauso vaikų lopšelis-darželis, direktorius Arūnas Kiulkis ir jo pavaduotojas Romas Puodžiukaitis, atsakingas už ikimokyklinių įstaigų darbą, – tik gūžčiojo pečiais dėl nemalonaus įvykio.

R. Puodžiukaitis pripažino, kad informacija apie vagystes iš darželio virtuvės jį buvo pasiekusi ir anksčiau, tačiau ji buvo anoniminė, tad jokių priemonių nesiimta. Pasak vadovų, lopšelio-darželio virtuvėlės apyvarta nedidelė, tad stambių vagysčių čia būti negalėjo.

Vadovams būtų galima pritarti, mat pareigūnai R. Janavičienės vagystę taip pat įvertino kaip smulkią, nes padarytų nuostolių suma – šiek tiek per 10 litų. Turint omenyje, kad vieno vaiko maitinimui darželyje per dieną skiriama 6,36–6,76 Lt, tai sudarytų apie pusantros porcijos vertės. Tačiau sunku suvokti, jog iš mažų vaikų vagiantis žmogus ne tik nejaučia sąžinės varžtų, bet netgi įsivaizduoja turintis tam visišką teisę.

Kaip nubausti iš valgyklos vagiliavusią virėją, spręs teismas. Pagal įstatymą už smulkią vagystę R. Janavičienei gresia bauda nuo 300 iki 700 litų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų.

Tikėtina, jog po šio incidento lopšelio-darželio vadovai taip pat padarys išvadas ir kontroliuos, kad vaikams skirti produktai neiškeliautų į virėjos namus.


Pareigūno Alvydo Benerto prie darželio sustabdyta virėja Ramutė Janavičienė įrodinėjo, jog krepšyje nešasi tik maisto atliekas šuneliui.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=19963
Kategorija: Įvykiai |
Peržiūrų: 4558 | Komentarų: 44 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 441 2 3 4 5 »
2011-06-11 Spam
44. pypypypypy
Frekenbooook ji man tokia :P

2011-03-15 Spam
43. Įdomu174
Įdomu man pasidare tai va nusprendžiau parašyti,kas gal žinote ar nuteise ta vagilka,ar ji nutaisius kiaules snuki toliau dirba?

2011-02-26 Spam
42. pilviskiete
kokia cia geda lazda be galu o jus be smegenu.siais laikais visi vage ir voks, daugiau ar maziau, nematau cia jokios problemos.

2011-02-26 Spam
41. pilviskiete
vai vai vai kokia geda!ustraukete ne tik sau bet ir savo vaikams geda hca hca cha!LAZDA TURI DU GALUS...

2011-02-23 Spam
40. vytas (pilviskietis)
nebereikalo debeseliu pasivadinai, priplaukes tai konkreciai

2011-02-23 Spam
39. Debeselis
Panelia(ponia)PAZYSTAMA matau visiskai nenutoki apie kokias zaizdas kalbi.Atsitokek!!!Zmonem vagia is kisenes.Ar tai pateisinama?ar sita iviki laikai ponios ramutes zaizda?Nagi Teisingumas visus vagis paleidziam is kalejimo,nes jie yra ligoniai,kuriem reikia gyditi zaizdas.Lai jie toliau vogdami gydosi jas!!Kaip jus gerbemi pilieciai galit ginti nusikaltimus?!!!

2011-02-23 Spam
38. geda
TOKIO ZMOGAUS NIEKADA NEUZJAUSIU IR NEPATEISINSIU! TAI VAGYSTE PRILYGSTANI DIDELIAM KRIMINALUI.TAI TAS PATS KAS PINIGUS VOKT IS SVETIMOS PINIGINES.TOKIE ZMONES KAIP PONIA RAMUTE (JAI GALIM TAIP RASYT,NES PONAI TAIP NEDARO )NIEKADA NEPRIEDE IR NEPRILAIZYS!JAI ATRODO KAD TAI SMULKMENA,TIK 10LT.NUOSTOLIS.GAL IS PARDUOTUVES NESA UZ DAG DIDESNE SUMA,KO CIA SMULKINTIS.ZODZIU UZTRAUKEI GEDA VISOM VIREJOM.TIKIUOSI KAD TAU DURYS JAU BUS UZDARYTOS.BET NEZINAU KAS BUS SU VARGSU SUNIU KA JIS ES.~GERAI KAD MANISKIS NEEDA DESERTU,VAFLIUKUS PATI SUVALGAU IR SULTIS ISGERIU..................................

2011-02-21 Spam
37. vytas (pilviskietis)
nu kad ne tevai sita nesamone uzvire, tai aisku kaip diena...

2011-02-19 Spam
36. pažystama
Pikti žmonės panašūs į muses, kurios rėplioja žmogaus kūnu ir apsistoja tik prie jo žaizdų

2011-02-19 Spam
35. dz
as ir galiu visko prirasyti, tie zurnalistai nepakaltinami...
Pasiziurekit kiekvienas i save, galima pagalvot kad sventieji esat!!!

1-10 11-20 21-30 31-40 41-44
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License