Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Įvykiai

Piktadariai skaudžiai nuskriaudė jauną šeimą

2011-06-16

Ganykloje užmuštos dvi karvės, sudeginti ūkio pastatai su viduje buvusiu turtu bei dešimčia kiaulių ir didžiulis šokas – visa tai pastarosiomis dienomis išgyveno viena Pilviškių seniūnijos šeima, rašo Vilkaviškio krašto laikraštis „Santaka"


Užmušė karves

Ankstų pirmadienio rytą Ramoniškių kaime, Pilviškių seniūnijoje, gyvenanti Rita Jankauskienė atvyko į savo ganyklą, pas karves.

32 metų moteris dar iš tolo pastebėjo, jog abi jos karvutės keistai guli pievoje. Priėjusi artyn R. Jankauskienė suprato, kad galvijai nebegyvi. Buvo iškviestas veterinarijos gydytojas. Nors aiškių išorinių žymių neaptiko, tačiau atlikęs skrodimą specialistas nustatė – karvės buvo užmuštos.

Apie nelaimę pranešta policijai. Galvijų netekusi tris vaikus auginanti Jankauskų šeimyna patyrė 9000 litų nuostolį.

Tačiau šia nelaime jaunos šeimos bėdos nesibaigė.


Supleškėjo tvartai

Naktį į antradienį Jankauskus išbudino šiferio poškėjimas ir dūmai. Kieme degė sublokuoti ūkio pastatai. Gaisras turėjo kilti staiga, nes sodybos šeimininkas Rolandas Jankauskas puikiai prisimena, jog tą naktį, jau po 23 valandos, buvo išėjęs į lauką – visur buvo tylu ir ramu.

Tačiau apie pusę pirmos visus prikėlė kartu gyvenančios Rolando mamos klyksmas: „Vaikai, degam!" Išpuolę laukan, žmonės pamatė atvira liepsna degant medinį garažą, stoginę, malkinę, daržinę. Pleškėjo ir mūrinio ūkinio pastato stogas. Grėsė akivaizdus pavojus gyvenamajam namui: buvo pradėjusi degti už 4 m nuo garažo esančio medinio gyvenamojo namo siena.

Gaisro metu visi mediniai statiniai supleškėjo iki pamatų, sudegė ūkinio pastato ir tvarto stogas, žiemai sukrautos malkos, 2 t grūdų, du benzininiai pjūklai, 700 l dyzelinio kuro, 200 l tepalo, statybinė mediena. Tvarte užduso dešimt kiaulių.

Gyvenamąjį pastatą spėta išgelbėti, apdegė tik nedidelė dalis sienos.


Gyvena su baime

Nuo piktadarių nukentėjusi šeima yra tvarkinga, verčiasi ūkininkavimu. Jankauskai augina tris mažamečius vaikus, jauniausiam sūneliui – tik metai ir trys mėnesiai.

„Nežinau, kas ir už ką su mumis taip baisiai pasielgė. Esu gimęs ir užaugęs šiame kaime, niekam blogo nedariau, nekonfliktuoju nei su jaunais, nei su senais, – prislėgtas kalbėjo R. Jankauskas. – Guodžiamės, kad kaime yra gerų žmonių. Jau dovanojo karvę, davė šiek tiek pinigėlių. Ir iš Vilniaus pagalbą siūlančių skambučių sulaukėme, ir „Caritas" maisto produktų atvežė. Esame visiems labai dėkingi."

Padegėliai gali ramintis ir tuo, jog pastatus buvo apsidraudę, tad nuostoliai bus bent kiek mažesni. Tačiau daug turto netekę ir per plauką namų nepraradę žmonės baiminasi dėl savo saugumo.

„Nemiegojau ir šiąnakt, tik pusę keturių nakties nuėjau prigulti. Bet buvo ir daugiau budinčių", – sakė jaunas tėvas.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas teigė, jog pati seniūnija lėšų nukentėjusiems nuo gaisro skirti negali, bet padės gyventojams susitvarkyti ugnies nusiaubtą sodybą.

Ramoniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Neringa Budrevičienė užjautė tvarkingą ir, jos teigimu, su niekuo nekonfliktavusią šeimą. „Gyventojams netrukus bus išmokėtos pensijos, tuomet rašysime skelbimus, prašysime paremti nuketėjusiuosius. O žmonės jau siūlo savo pagalbą. Norintieji gali padėti pervesdami lėšų į mūsų atidarytą sąskaitą LT 454010040100452 (mokėjimo paskirtyje nurodyti – parama Jankauskų šeimai)", – kalbėjo pirmininkė.


Kaime neramu

Patys ramoniškiečiai teigia, kad jų kaime pastaruoju metu nėra ramu. Buvęs jau ne vienas chuliganizmo, vagysčių atvejis.

Žmonės su nerimu priėmė žinią apie tai, jog prieš kelias savaites Marijampolės apskrityje kratas darydami „Aro" pareigūnai buvo užsukę ir į vienus Ramoniškių kaimo namus, kuriuose lankosi įtartini asmenys.

Beje, praėjusiame „Santakos" numeryje jau buvo rašyta, kad prieš tris dienas, birželio dvyliktosios naktį, Ramoniškiuose degė automobilis „Audi 80". Manoma, jog transporto priemonė taip pat buvo padegta. Per gaisrą apgadinti ir du šalia stovėję automobiliai.

Ar šie padegimai tarpusavyje susiję, pareigūnai kol kas neatskleidžia.

Ganykloje pirmadienio rytą R. Jankauskienė rado negyvas karves, o naktį į antradienį mediniai Jankauskų ūkio pastatai supleškėjo iki pamatų.
Nuotraukos iš policijos archyvo.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ, „Santaka“

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21196
Kategorija: Įvykiai |
Peržiūrų: 1405 | Raktažodžiai: kriminalas, Pilviškiai, Ramoniškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License