Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
elnoraiu3 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Istorija

Gėda dėl Antanavo valsčiaus vaito

"Vilniaus žinios" 1907.09.03

Pastaruoju laiku mųsų valsčiuje buvo labai įdomus atsitikimas. 

Liepos 6 d. Pilviškiuose buvo parapijos sueiga. Sueigos susirinko didelė žmonių minia, - tai buvo susirinkimas penkių valsčių: Antanavo, Paežerių, Pilviškių, Griškabudžio ir Tamošbudžio.

Sueiga buvo sušaukta dėlei atsiskyrimo kelių kaimų Antanavo val. nuo Pilviškių parapijos ir priskyrimo tų kaimų prie Sasnavos par.

Ir štai kas atsitiko šitame susirinkime! Mųsų p. vaitas Pečkys taip puikiai pasielgė, kad męs, antanaviečiai, nė akių neturėjom kur dėti. 

Pradžioje sueigos Pilviškių val. vaitas Šuopys paliepė visiems vaitams, kad jie suskaitytų savo valstiečius. Mųsų vaiteliui nepatiko toks prisakymas ir pradėjo keikti ir plūsti Šuopį prie visos žmonių minios tokiais banališkais žodžiais, kuriuos nuolat vartoja girti kareiviai.

Reikia patėmyti, kad ir p. Pečkys jau buvo gerokai įsidrožęs, kad net nė pastovėti negalėjo ir turėjo laikytis už stulpo, prie kurio riša arklius. Puiki vieta vaitui?

Už tokį p. Pečkio pasielgimą visi labai pasipiktino, o ypač Antanavo ir Pilviškių valstiečiai; kilo triukšmas, vos ne pasidarė peštynės ir susirinkimas išsiskirstė nieko nepešęs.

Liepos 9 d. Pečkys atlėkė į raštinę persigandęs ir pasakė, kad iš jo atėmė mašną su pinigais ir raktus nuo kasos! Blogai! o čia Liepos 11 d. ir tarnysta jau reikia perduoti naujai išrinktajam vaitui Pridotkui; taip ir surašė p. Pečkys pasiteisinimą pas pavieto viršininką.

Savo pasiteisinime jis sako: „Grįžtu po susirinkimui iš Pilviškių per girią vienui-vienas, 12 val. naktį; tik iš syk kaip iššoks 5-6 vyrais ir suriks: „ruki v vierch“, aš sulaikiau arklius. Tuoj jie ant manęs užpuolė, ištraukė mane iš vežimo, arklius paleido, atėmė mašną su pinigais ir raktus nuo kasos (ssudo-sberegatelnoi kassi) ir nuėjo sau į girią ir t.t.“

Matot, kaip p. Pečkys moka pameluoti savo išsiteisinimui? Gėriaus būtų jau teisybę pasakęs, kad važiavau girtas ir pamečiau, tai jau nebūt tokių juokų.

Liepos 11 d. atėjo antgalio paskutinė diena Pečkio! Atvažiavo viršininko pagelbininkas perduoti vaito tarnystą Pridotkui, bet tas neatsiliko dėlei to, kad nebuvo raktų nuo kasos, o antruosius raktus tegalima gauti pas kamisorių. Kamisarius gi ketina būti tik Liepos 13 d.; tokiu būdu ir viršininko pagalbininkas atidėjo perdavimą ligi Liepos 13 d.

Viršininko pag. paklausinėjo Pečkio, kokiu būdu jį patiko nelaimė ir pradėjo šypsotis, kaip teisinosi p. Pečkys: jis nuolat mišo savo kalboje ir melas nelabai jam, matomai, sekėsi.

Išvažiuodamas viršininko pagelb. pasakė, kad jis bus paduotas į teismą. Tai kiek blėdies atneša gėrimas!

Bet nevisiems atneša ir blėdį, o p. Pečkiui gėrimas padaugino tarnystės dvi dieni! ir tai jau gerai!Autorius:"Vilniaus žinios"

Šaltinis: http://www.balsas.lt/naujiena/154296/geda-del-antanavo-valsciaus-vaito/rubrika:naujienos-projektai-simtmecioportalas-lie
Kategorija: Istorija |
Peržiūrų: 1291
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License