Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Istorija

Sūduvos viduryje – Vilkaviškio kraštas (5)
Šiandienos žmonių gyvenimas ir vizijos 


Nepriklausomoje Lietuvoje gyvename jau aštuonioliktus metus. Ir dažnai tariame „Mūsų Lietuvos šiandiena". Ir prisimenamas tos šiandienos rytas – 1990 m. kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tos dienos pamatus klojo Lietuvos persitvarkymo sąjūdis. Jo gretose žengė ir vilkaviškiečiai. 
... Nepriklausomybė atkurta. Ją reikia įtvirtinti. Darbai veja darbus. Juos reguliuoja ir koordinuoja 1990 metais išrinkta rajono Taryba, rajono Savivaldybė. 
Apie rajono ir miesto gyvenimą rašo rajono laikraštis „Santaka" (taip 1990 m. pavadinta „Pergalė"), savaitraščiai „Dobilas" (1989–1992), „Šešupė" (1993–1998). Minėtus laikraščius ir grožinės bei mokomosios literatūros leidinius spausdina „Olimpijos" spaustuvė. 
Apie Vilkaviškio miesto ir rajono vystymąsi, perspektyvas, rajono Savivaldybės meras ir Savivaldybės administratorius 1997 metais teigė: „<...> Šiandien, atrodytų, padėti tvirti Vilkaviškio rajono ateities pamatai: pastatytas naujas paštas, nutiestas optinis telefoninio ryšio kabelis, tiesiamas dujotiekis, rekonstruojami Vilkaviškio miesto nuotekų biologinio valymo įrengimai, t. y. sukurta infrastruktūra, palanki vystyti verslą, trūksta tik investicijų. Todėl svarbiausias Savivaldybės veiklos aspektas – visais įmanomais būdais skatinti investicijas rajone, mažinti mokesčius investitoriams, teikti kitokią paramą, sukurti palankias sąlygas ir nevaržyti verslo, pagrindinio Savivaldybės biudžeto pajamų šaltinio, tiesiogiai nulemiančio švietimo, kultūros, socialinių ir kitų sferų vystymąsi" („Dvižiedė lelija", Vilkaviškio miesto istorijos apybraiža. V., 1997, 91 p.). 
Paminėtini kai kurie miesto istorijos faktai. 
1991 m. skverelyje prie Šv. Kryžiaus bažnyčios atstatytas paminklas „Lietuvos nepriklausomybės atgavimo atminčiai". 
1991 m. atidaryti nauji kultūros rūmai. 
1991 m. rugpjūtį pradėti naujos katedros statybos (tiksliau – senosios katedros atstatymo) darbai. Katedra konsekruota 1998 m. liepos 11 d. 
1994 m. privatizuota Metalo dirbinių gamykla „Pasaga" ir Siuvimo fabrikas. 
Buvusioje Atgimimo aikštėje 1996 m. rugsėjo 21 d. atidengtas paminklas dr. Jonui Basanavičiui. Aikštė pavadinta J.Basanavičiaus vardu. 
1996 metais atidarytas naujasis paštas. 
Paminklinis akmuo Vilkaviškio miesto herbo suteikimo 300 metų jubiliejui atminti pastatytas 1997 m. liepos mėn. 
Mūsų kraštiečio, Lietuvos himno autoriaus dr. V.Kudirkos biustas atidengtas 1998 m. rugpjūtį. Jis stovi skvere prie rajono Savivaldybės. Biusto postamente iškalti Lietuvos himno žodžiai. 
Apie pastarųjų metų rajono ir miesto gyvenimą byloja „Vilkaviškio rajono Savivaldybės mero ataskaita savivaldybės gyventojams. 2002–2006 metai". Pateikiame kelias citatas iš minėtos ataskaitos. „Vienas iš svarbesnių praėjusių metų įvykių – savivaldybės Tarybos patvirtintas pirmasis rajono plėtros strateginis planas, orientuotas į kelerių metų vystymo perspektyvą. <...> Strateginis planas ne tik nusako, kaip keisis mūsų rajonas ateinančiais metais, bet ir garantuoja stabilumą, kuris būtinas ekonomikai augti, investicijoms plėsti. <...> Rajono savivaldybėje veikia 30 švietimo įstaigų: viena gimnazija, devynios vidurinės mokyklos, devynios pagrindinės mokyklos, dvi mokyklos-darželiai, keturi lopšeliai-darželiai, trys papildomojo ugdymo įstaigos, Pedagoginė-psichologinė tarnyba. <...> Vilkaviškio kultūros centre veikia apie dvidešimt meno mėgėjų kolektyvų. Žymiausi – folkloro ansamblis „Sūduviai", kaimiškos muzikos kapela „Vingis", mišrus kamerinis choras ir kiti. <...> Kybartų kultūros centro pučiamųjų orkestras „Kybartai" garsina rajoną respublikoje ir užsienyje. <...> Rajone yra 23 medicinos punktai ir 4 ambulatorijos. Dvi iš jų – viešosios įstaigos (Virbalio ir Vištyčio). Modernizuotas Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, atnaujinta sterilizacijos bei dezinfekcijos įranga Vilkaviškio ligoninėje". 
Paminėtina, kad 2006 metais Vilkaviškyje per Šeimenos upę pastatytas naujas tiltas, įrengta nauja gatvė (Statybininkų g. tąsa). 
2006 m. liepą Vilkaviškyje vyko visos Lietuvos IV Eucharistinis kongresas. 
xxx 
Vilkaviškis šiandien savarankiškai kuria miesto tradicijas. Jos įgauna naujų spalvų. Mūsų kraštas visada garsėjo ne tik nuostabiomis lygumomis ir aukštumomis, istoriją menančiais piliakalniais, bet ir puikiais, ypač darbščiais žmonėmis. Jų šiandienos vizija – saugus ir savitas Lietuvos pasienio kraštas, kuriame pilietinė visuomenė kuria gerovę, veiklios seniūnijos, jose esančių kaimo bendruomenių stiprinimas, veiksmingos, kokybės reikalavimus atitinkančios mokyklos, kultūros puoselėjimas, iš kartos į kartą perduodant liaudies tradicijas, meną. 
... Taip gyveno ir gyvena žmonės Sūduvos viduryje – Vilkaviškio krašte.
Autorius:Povilas JANKYS

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=6805
Kategorija: Istorija |
Peržiūrų: 1264
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License