Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 21
Svečių: 13
Vartotojų: 8
bgtiljykooyx , wimmqksypkym , fjfdcfqzmtwi , kzzcnjdhzsmw , ngjaidsorfgq , ilocevwkisvu , dorthyhp1 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Istorija

Straipsnių kategorijoje: 81
Rodoma straipsnių: 31-40
Puslapiai: « 1 2 3 4 5 6 ... 8 9 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Istorija

"Santaka"  2008 m. Rugsėjo 30 d. Antradienis.

"Santaka"

1967 m. „Pilviškiuose mokosi ir tėvai“ 
Jau dveji metai, kai Pilviškių vidurinėje mokykloje veikia tėvų pedagoginis fakultetas. Pradžioje užsiėmimai buvo vedami žiburėlio forma. Pokalbiuose prie kavos puodelio tėvai buvo sudominti nagrinėjamais klausimais ir pa­mažu patys pradėjo įsitraukti į fakulteto veiklą. 
Kai tėvų susidomėjimas fakulteto veikla tapo neatsiejama jų gyvenimo da­limi, kai į užsiėmimus reguliariai ėmė rinktis 80–100 tėvų, po užsiėmimų buvo parodoma meninė saviveiklininkų programa. Fakultete nagrinėjamos temos „Glaudaus tėvų ir mokyklos ryšio reikšmė vaikų auklėjime“, „Mokyk­los organizacijų vaidmuo paauglio asmenybės ugdymui“ ir kt.

Peržiūrų: 1187 | | Komentarai (0)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Rugsėjo 16 d. Antradienis.

"Santaka"

1976 m. „Miestelio problemos“ 
Pilviškiai 1972 m. Lietuvos TSR Ministrų Tarybos nutarimu buvo paskelbti kompleksiškai tvarkoma stambia kaimo gyvenviete. Svarbiausias darbas buvo pertvarkyti miestelio gatves, išasfaltuoti kelius, nutiesti šaligatvius. Iš viso Pilviškiuose yra 26 gatvės, kai kurios iš jų ir dabar dar tebelaukia savo tvarkytojų, nors pagrindiniai pirmos eilės darbai buvo pabaigti 1975 metais. Rūpestį pilviškiečiams kelia lėti elektros linijų rekonstrukcijos dar­bai. Dabar naktimis būna apšviestos tik Stoties ir dalis Pergalės gatvės.

Peržiūrų: 1223 | | Komentarai (2)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Liepos 1 d. Antradienis.

"Santaka"

1971 m. „Steigiami visuomeniniai bitynai“ 
Prieš keletą metų Vilkaviškio rajono kolūkiuose buvo vos keli bitynai ir tie patys neproduktyvūs. Kai kurie ūkiai juos visai likvidavo. Išleistas Ministrų Tarybos nutarimas dėl tolesnio visuomeninės bitininkystės vystymo paskatino ūkius didinti bitynus. Šiuo metu jau turime 14 visuomeninių bitynų. Dar šiemet juos žada įsteigti Arminų, Baltrakio, Paežerių, „Gegužės 1-osios“, Vilkaujos, Šukių kolūkiai. Jie bites superka iš gyventojų per Žemės ūkio valdybą. Daugelis ūkių esamus bitynus didins iki 60 šeimų.

Peržiūrų: 1210 | | Komentarai (0)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Birželio 21 d. Šeštadienis.

Vida KILNIENĖ 
Paežerių religinės bendruomenės narė

null

Šventės metu padėkos raštais buvo apdovanoti patys aktyviausi parapijiečiai, prisidėję prie atstatymo darbų ir tolesnio pastato puoselėjimo, uždegtos žvakelės išėjusiesiems. Šioje koplytėlėje ir vėl nuolat vyksta sekmadieninės mišios, kurias aukoja Gižų parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, čia vyksta įvairios apeigos: krikštijama, tuokiama, laidojama. Čia – tarsi visko pradžia ir pabaiga.

Peržiūrų: 1966 | | Komentarai (1)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Birželio 17 d. Antradienis.

"Santaka"

1956 m. „Atviras komjaunimo-jaunimo susirinkimas“ 
Birželio 9 d. I.Černiachovskio vardo kolūkio komjaunuoliai-jaunimas susirinko bendrai aptarti klausimą, kaip geriau padėti kolūkiui prižiūrėti kukurūzų pasėlius. LKP Vilkaviškio RK instruktorius drg. Paškevičius susirinkusiems papasakojo apie komjaunimo-jaunimo nueitą kelią, apie tai, kaip Tarybų Sąjungos jaunimas atsiliepė į Komunistų partijos ir Tarybinės vyriausybės kvietimą sukurti naujus ekonominius Tarybų Sąjungos rajonus. Prižiūrėti kukurūzų plotams I.Černiachovskio vardo kolūkio jaunimas trečioje laukininkystės brigadoje sukūrė komjaunimo-jaunimo grandį iš 20 žmonių, kuriai vadovauja drg. Aleknavičiūtė.

Peržiūrų: 1203 | | Komentarai (0)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Birželio 10 d. Antradienis.

"Santaka"

1954 m. „Kandidatai į Visasąjunginę žemės ūkio parodą“ 
Už pasiektus rodiklius vystant fizinę kultūrą ir sportą Respublikinis kūno kultūros ir sporto komitetas pristatė kandidatais į Visasąjunginę žemės ūkio parodą eilę kaimo sporto kolektyvų ir jų trenerių. Vilkaviškio rajone kandidatų tarpe yra Komjaunimo vardo kolūkis ir Pilviškių vidurinė mokykla. Tarp kandidatų, nusipelniusių TSRS sporto meistrų V.Kalakausko, S.Butauto, J.Lagunavičiaus yra ir Komjaunimo vardo kolūkio sportininkė J.Kirvelaitytė.

Peržiūrų: 1265 | | Komentarai (2)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Birželio 3 d. Antradienis.

"Santaka"

1971 m. „Išauginti ir išsaugoti“ 
Kapsuko cukraus fabrikas 1971 metais trylikai rajono kolūkių pateikė civilinius ieškinius: prašė išieškoti netesybas (1970 metais kolūkiai nepristatė tiek cukrinių runkelių, kiek buvo įsipareigota pagal kontraktavimo sutartis). Liaudies teismas priteisė 1226 rublius. Tačiau esmė ne priteistoje sumoje. Klausimas – kodėl kai kurie ūkiai nevykdo cukrinių runkelių valstybinio pardavimo planų? 
– Dirvos drėgnos, mažai numelioruotos, vėlinom pasėti dėl lietingo pavasario, žemė buvo supuolusi, – aiškina I.Černiachovskio, „Komjaunimo”, Alksnėnų kolūkių atstovai. 
– Planai nerealūs. Trūksta kvalifikuotų kadrų. Nuimant kombainais gaunami didžiuliai nuostoliai. Runkelius imti rankomis darbo jėgos nėra, – kalbama „Rausvėje“.

Peržiūrų: 1191 | | Komentarai (1)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Gegužės 20 d. Antradienis.

"Santaka"

1961 m. „Valstybinis planas – įstatymas“ 
Aprūpinant miestų dirbančiuosius maisto produktais, nemažą reikšmę turi kiaušinių supirkimas. Šį svarbų darbą organizuoti yra pavesta apylinkių Darbo žmonių deputatų taryboms. Tos apylinkių tarybos, kurios supranta šio darbo svarbą, yra pasiekusios gerų rezultatų. Iki gegužės mėn. 1 d. Barzdų, Bartninkų, Arminų, Pajevonio, Augalų, Keturvalakių, Parausių, Lankeliškių, Totorkiemio apylinkėse įvykdytas metinis kiaušinių supirkimo planas. Bet yra ir tokių apylinkių, kur šis darbas paliktas savieigai. Dėl šios priežasties Gižų apylinkė per 4 mėn. įvykdė tik 7,8 proc., Trilaukio – 11,7 proc., Paežerių – 27 proc. metinio kiaušinių supirkimo plano.

Peržiūrų: 1210 | | Komentarai (0)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Gegužės 13 d. Antradienis.

"Santaka"

1976 m. „Gėlių kioskas Pilviškiuose“ 
Gegužės švenčių dieną prie Pilviškių kultūros namų atidarytas naujas gėlių kioskas. Jis pastatytas Lietuvos sodininkų draugijos Pilviškių skyriaus pirmininko Vinco Dalio ir Černiachovskio kolūkio pirmininko Juozo Juškevičiaus iniciatyva. Kioskas dirba komiso pagrindais. Dabar pilviškiečiams nereikės gėlių ieškoti Vilkaviškyje, jų visada bus naujame kioske.

Peržiūrų: 1253 | | Komentarai (0)

Istorija

"Santaka"  2008 m. Kovo 1 d. Šeštadienis.

"Santaka"

Pasala – ne ten, kur tikėjomės 

Elena ANDRIUŠIENĖ, Pilviškių gyventoja: 

– Prieš keturiasdešimt aštuonerius metus Marijampolėje surengtoje Joninių šventėje prie degančio laužo skambėjo opera „Pilėnai". 

Kolūkio valdžia skyrė mašiną važiuoti į šventę. Ji vyko kitoje Šešupės pusėje. Per upę buvo padarytas laikinas tiltas su atramomis. Kadangi juo ėjo daug žmonių, o mes truputį vėlavome, tai vyrai netoliese rado lieptelį be atramos, per kurį ir išsirikiavome eiti. 

Iš pradžių liepto lenta buvo plati. Tačiau nuėję gal...

Peržiūrų: 1342 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-07-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License