Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Fotoreportažas

Pėsčiųjų žygis „Protėvių valdovų ir partizanų kovų keliais“. Foto.

2014-03-03

Vasario 22 dieną įvyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos ir Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuotas žygis „Protėvių valdovų ir partizanų kovų keliais", kurio trasa nusidriekė Pilviškių apylinkėmis. Tokią gerai nusiteikiusių žmonių minią Pilviškiai mato nedažnai —  į renginį susirinko žygeiviai iš visos Lietuvos. Žygio akimirkas galite pamatyti šiame fotoreportaže. Dalis nuotraukų vilkaviškiečio Lino Dubicko, didelis jam dėkui.

Žygio organizatorių buvo sumanytas maršrutas: Pilviškiai — Piliūnų piliakalnis — Ramoniškiai — Nadrausviai — Paežeriai — Opšrūtai — Gulbiniškiai — Pilviškiai. Ir mažasis: Pilviškiai — Piliūnai — Ramoniškiai — Piliūnai — Pilviškiai.

Iškeliavus paaiškėjo, kad ne viskas taip gerai atrodo, kaip nupiešta schemoje ir maršrutą teko pakoreguoti. Taip jis atrodė pasibaigus žygiui.

Bet, reikėtų pradėti iš pradžių.

Nors žygeiviai nekantriai trepsėjo verždamiesi žygin, bet pirmiausiai tradiciniai sveikinimai, ir tokia proga pritinkančios kalbos. Kai kurie (mes), nelaukdami kalbų pabaigos, pamažu pradėjo žingsniuoti link miestelio centro. Bet buvo duotas žygio startas ir pasipylė visi! Žygio taisyklėse buvo kažkas neryškiai paminėta apie Eismo taisyklių laikymąsi, bet... kam jos rūpi?

Ties elektrine žygis truputį stringa, nes žmonių daug, o tiltelis, kaip sakoma, ne guminis. Ir tada paaiškėja, kad visa grūstis čia bereikalinga — pro čia nepraeisim, vanduo pakilęs ir apsėmęs visus takus. Teko grįžti atgal, truputį paeiti link Vilkaviškio, tada sukti per laukus, per krūmynus, prasiveržti į Jurgelius, tolyn, kol vėl išėjom numatyton trason. Gavosi nedidelis lankas.

Link Piliūnų keliukas truputį pažliugęs. Bet nieko. Batai ne cukriniai.

Senasis Piliūnų piliakalnis, tikriausiai, labai nustebo, ant savęs pastebėjęs tokius — šarvuotus, kalavijuotus — karius. Ir būti aplankytam tiekos žmonių senajam piliakalniui turėjo būti malonu.

Ramoniškiuose vėl reikia atsižymėti ir galima užvalgyti kareiviškos košės.

Kontrolės punktas Nadrausvių kaime.

Paežeriuose, ties Vinco Kudirkos klėtele, dar vienas kontrolės punktas. Galima ir klėtelę apžiūrėti. Bet galima ir kieme kojas pailsinti.

Nuo klėtelės teko paėjėti minkštais ir maloniais laukų takeliais. Bet nedaug. Toliau, iki Opšrūtų vėl keliu.

Gavę žymą Opšrūtuose, einam link paskutinio kontrolės punkto. Keliukas vėl malonus ir minkštas. Vietomis net skystas.

Gulbiniškiuose, partizano Baltūsio-Žvejo žūties vietoje gaunama paskutinė žyma. Belieka grįžti į gimnaziją.

Žygis baigtas.

Kategorija: Fotoreportažas |
Peržiūrų: 1605 | Komentarų: 4 | Raktažodžiai: Pilviškiai, renginiai, fotoreportažas
Viso komentarų: 4
2014-03-04 Spam
4. Vidas (Vidas)
Smagu girdėti ir matyti! Jūs visi šaunuoliai! Matau ir pažįstamų veidų. Būkite visada nepavargstantys ieškantys, gerbiantys mūsų tėvų, senelių darbus Lietuvai!

2014-03-03 Spam
3. Valius (Valius)
Gerbiamas Vincai, žygis buvo prasmingas ir įdomus, bet informacijos tikrai buvo mažoka. Gerai tiems, kas domisi istorija. Nadrausviuose, Opšrūtuose ir Gulbiniškiuose galėjo būti pastatyti stendai su informacija apie partizanus, ar bent jau, nuotraukomis.
Beje, dėkui už „Gaisrą“, jei niekas nesutrukdys, rytoj įkelsiu į svetainę.

2014-03-03 Spam
2. vincas (vincas)
Tik pasirodžius pirmosioms nuotraukoms feisbuke ir mano komentarams, gavau nemažai klausimų apie  Opšrūtų paminklo koordinates, įvykius ir žmones juose dalyvavusius ar dar atsimenančius. Reiškia, žygis buvo prasmingas ir įdomus ne tik jo dalyviams.

2014-03-03 Spam
1. Dalius (darvis)
Na puiku!!

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License