Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Ar neužterštas Mažučių šaltinėlio vanduo?
©"Santaka" 2003 m. kovo 13 D.

Birutė PAVLOVIENĖ

Pasijuto nejaukiai

"Santakos" redakcijai paskambinęs vilkaviškietis pasakojo, kaip vežėsi savo svečius parodyti nuo seno Lietuvoje garsų mūsų rajono Mažučių šaltinėlį. Norėjo, kad ir atvykusieji prisileistų jo vandens. Iš pakelyje sutikto vietinio gyventojo išgirdo, jog be reikalo vyksta į šią vietovę. Vanduo čia, atseit, užterštas Balčiūnų komplekso srutomis ir kitokiais laukuose išlaistytais bei išbarstytais chemikalais, o žmonės jį dar vis gabenasi lyg kokį stebuklingą. 
"Svečių akivaizdoje pasijutau nejaukiai. Gal tas žmogus tik juokavo? O gal jis sakė teisybę? Dabar su pažįstamais, prisimindami šį atvejį, įvairiai svarstome. Ar "Santakos" redakcija negalėtų paprašyti, jog šaltinėlio vandenį ištirtų specialistai ir pasakytų, kaip yra iš tikrųjų?" – klausė vyriškis.  

Smarkiausia srovė dabar teka šioje vietoje. Specialistų tyrimai 

Kreipėmės į Marijampolės visuomenės sveikatos centro Vilkaviškio filialo darbuotojus, kurie mielai sutiko padėti. Komentuodama šių metų vasario mėnesį atliktų bakteriologinių ir cheminių tyrimų rezultatus, medicinos mikrobiologė Danutė Rauzienė kalbėjo, kad šaltinėlio vandens gerbėjai gali būti ramūs. Nei koliforminių bakterijų, nei fekalinių streptokokų neaptikta. Vandens kvapas vartotojui priimtinas. Keturis kartus mažiau yra medžiagų dalelių priemaišų, nulemiančių spalvą. Drumstumas – 0,58 mg/dm³ (norma iki 1,74). Amoniako, kurio leistina norma iki 2 mg/dm³, nerasta. Taip pat nerasta nitritų, kurių leistina norma iki 0,1 mg/ dm³. Minėtame vandens kiekyje užfiksuota 18,38 mg nitratų (leistina norma iki 50 mg/dm³). D.Rauzienė sakė, kad nėščioms moterims ir kūdikiams ši norma yra mažesnė – iki 10 mg/dm³. Todėl į tai reikėtų atkreipti dėmesį. 

Nesutrukdė net pusnys 

O štai kokiais įspūdžiais apie Mažučių šaltinėlį pasidalijo prie jo koplytėlės sutiktos seserys Česlova Liubinienė ir Natalija Macaitienė, kurios per žiemos pusnis specialiai šio vandens atvyko iš Raseinių ir Kauno rajonų. Kol vienos vyras iš bagažinės traukė įvairios talpos indus, moterys sakė, jog prisileis ir vešis apie 30 litrų. "Užteks visam mano Vosiliškių kaimui", – juokavo Česlova. 

Ji pasakojo, kad stebuklinga šio šaltinio vandens galia patikėjo prieš keletą metų. Parsivežusi gėrė, prausė juo akis. Ir dabar akiniai, be kurių anksčiau negalėjo išsiversti, padėti į šalį. Seserys kalbėjo pastebėjusios vieną įdomų dalyką: kiek namuose belaikytų (mėnesį ar du) šio šaltinio vandenį, jis nekeičia nei spalvos, nei kvapo. Nebūna ir jokių nuosėdų. 

D.Rauzienė sakė, kad šitai ji taip pat gali patvirtinti, nes šaltinio vandenį kolboje irgi palaikė apie mėnesį. Vanduo nė kiek nepakito. 

Mikrobiologės nuomone, taip yra dėl to, kad šiame vandenyje yra sidabro junginių. Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/bp0313.html
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 3837 | Komentarų: 2
Viso komentarų: 2
2013-03-03 Spam
2. Laina
Pries mazdaug 20 metu buvau prie sio saltinelio ir parsiveziau sio svento vandenelio ir jis isstovejo ir issilaike, ir nepaseno. Tai Sventas vanduo ir nereikia cia zmoniu klaidinti.

2013-01-06 Spam
1. TOmas
Kada cia tas staripsnis buvo parasytas ? Ar kada tie tyrimai atlikti ? IDomu kokia situacija siuo metu...

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2018-11-16

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License