Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 1
Vartotojų: 6
alfredhj4 , lisapi16 , jasminejj60 , berthats1 , edwardna18 , melbass18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

„Jovaro“ ansamblis dainuoja ne tik Pilviškiuose
Sekmadienio popietė pilviškiečius sukvietė į miestelio skverą. Palypėję į jį trimis laipteliais, žmonės iškart stabteldavo prie jovarų šakomis papuošto stendo. Jo nuotraukos pasakojo apie dešimtmetį, kurį su daina nugyveno Pilviškių kultūros namų ansamblis „Jovaras“. 
Prisimenant kūrimosi istoriją, neliko užmiršti nei pirmieji vadovai (Jolanta Šukvietienė, Juozas Vilkelis), nei buvę dainininkai. Tylos minute visi susirinkusieji pagerbė vieno iš aktyviausių dainos mylėtojo Albino Kinkos atminimą. 
Tie, kurie dėl įvairių priežasčių jau palikę ansamblį, buvo pakviesti kartu su šiandieniniu jo būriu, kuriam vadovauja Nemyra Gardauskienė, sutraukti dainas iš ankstesnių metų repertuarų. Tarp jų ir pirmąją – „Ko nuvyto gėlė“. 
Tarp tų, kurias jubiliejaus proga sudainavo „Jovaras“, buvo ir savotišku kolektyvo himnu tapusi daina apie jovarus, ir skambiai vilnijanti melodija apie gražiąsias Pilviškių upes – Šešupę ir Pilvę. „Su šia daina pradedame savo pasirodymą, kai koncertuojame kitose vietovėse“, – sakė Nemyra Gardauskienė. Per dešimt metų ansamblis buvo kviečiamas į daugelį renginių ir švenčių ne tik mūsų, bet ir kituose rajonuose. Vien šią vasarą su savo dainomis pilviškiečiai jau spėjo pabūti Šakių krašte, Kalvarijos savivaldybėje, vilkaviškiečių „Bočių“ šventėje. 
Į tokias išvykas važiuojama asmeniniu transportu. Repetuoti irgi tenka visur: kai nešalta – kultūros namuose, žiemą – seniūnijos salėje, kitąkart – ir mokykloje. Ansamblis susiranda rėmėjų (kaip ir šiai šventei), bet stipriausiai viską laiko dainininkų entuziazmas. 
Žavėdamasi juo Vilkaviškio kultūros centro darbuotoja Nijolė Skinkienė linkėjo: „Ir toliau taip laikykitės vienas kito, tai užteks ir jėgų, ir dainų, ir jaunystės metų.“ Savo linkėjimus jubiliejaus proga ansambliui išsakė seniūnas Vytautas Judickas, Pilviškių klebonas kanauninkas Antanas Žukauskas, buvusio „Šešupės“ ansamblio vadovė Birutė Bakaitienė ir kiti svečiai bei žiūrovai. Buvo ir atsiliepimų knyga, kurioje šventės dalyviai galėjo surašyti savo įspūdžius apie šventę, išsakyti linkėjimus antrą dešimtmetį pradėjusiam ansambliui. 
Kolektyvą sveikinęs Kultūros skyriaus vedėjas Artūras Blauzdžiūnas sakė, kad muziejuje teko matyti prieškarinę nuotrauką, kurioje įsiamžinę Pilviškių kamerinio (simfoninio) orkestro muzikantai – su frakais, smuikais, violančelėmis. Taigi galima sakyti, kad šiandieniniai meno mėgėjai tęsia tradicijas, kurios čia buvo gyvos jau labai seniai. 
Šiuo metu Pilviškių kultūros namuose yra ir daugiau kolektyvų: folkloro, estrados ansambliai. Pastarasis, vadovaujamas Antano Žilionio, vis grojo ir dainavo, kai „Jovaro“ dainininkai nuskubėdavo į gretimą kiemą persirengti. 
Skverą puošė paprastos, bet originalios buvusios Pilviškių gėlininkų vadovės Jadvygos Merkšaitienė sukurtos kompozicijos – iš ūkininkų rugių varpų, iš kaimynų dobilų. Gėlių buvo prisodinę Pilviškių kaimo bendruomenės Vaikų savaitgalio centro lankytojai. Kartu su grupe deklamuojančių ir dainuojančių miestelio vaikų ansamblio vadovė „Jovaro“ dainininkams buvo parengusi specialų sveikinimą. Visus buvusius ir dabartinius dainininkus nudžiugino jiems paruošti suvenyrai. Už reiklumą ir muzikalumą padėkų žodžiai buvo tariami ansamblio vadovei Nemyrai Gardauskienei, aktyviam pagalbininkui, ansamblyje dainuojančiam Pilviškių kultūros namų darbuotojui Kęstučiui Braziui, pilviškietei Jadvygai Merkšaitienei, labiausiai skatinusiai paminėti jubiliejų. 
Žiūrovai, tarp kurių buvo ir šiuo metu Pilviškiuose viešinti daugiau kaip dvidešimties amerikiečių grupė, sulaukė ir gana netikėtų staigmenų. Į šventę užsuko „garsenybės“ – plačiai žinomais dainininkais persirengę „Jovaro“ ansamblio dalyviai. Nuskambėjo savitos „Ugnies ir ledo“ bei dainos apie baltą sombrero versijos.

null

„Jovaro“ dešimtmetis tapo švente pilviškiečiams ir jų svečiams. 
Autorės nuotr.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=1537
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1736
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License