Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
melbass18 , edwardna18 , alfredhj4 , lisapi16 , jasminejj60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškių „riterių“ turnyras klebono lankoje
Pavydo scena 
Per patį Joninių šventės linksmybių įkarštį, maždaug apie vidurnaktį, Petras Bareikis iškėlė triukšmingą pavydo sceną, kai jam pasirodė, kad per meiliai su jo žmona šoka seniūnas. 
– Tai gal iš tikrųjų judu lankoje ieškojote paparčio žiedo? – tiesiai šviesiai paklausėme Vytauto Judicko. 
– Tai kad ne, – atsakė šis ir pridūrė, kad visuomenei vis dar įdomus Joninių nakties įvykis tėra vertas anekdoto siužeto. 
Apie tai, kaip lankoje „vyriškai“ buvo aiškinamasi santykiai, policijai pareiškimo nerašė nei Tarybos narys, nei seniūnas. Pastarasis tą pačią Joninių naktį tik pranešė Policijos komisariato viršininko pavaduotojui, komisarui inspektoriui Virginijui Adomaičiui, kad sukonfliktavo su Petru Bareikiu. „Skambinau norėdamas apsidrausti, jeigu vėliau kreiptųsi P.Bareikis ir bandytų kaltę suversti man“, – sakė V. Judickas. 
Seniūnas neslėpė, kad tarp jo ir Petro Bareikio įtampa tvyro seniai, ir šokis per Jonines buvo tik proga prikibti. Nuo to, kad teko įsivelti į peštynes, juodviejų bendravimas nei pašiltėjo, nei pašaltėjo. „Mudu seniai sveikinamės tik galvos linktelėjimu,“ – teigė seniūnas. 

Prašys raštelio 
Joninių nakties tema kalbėjomės su pilviškiečiais praėjusį sekmadienį vykusios miestelio ansamblio „Jovaras“ šventės metu. Žmonės sakė, jog karštu charakteriu pasižymintis ūkininkas Petras Bareikis „užsivedė“, matyt, dėl to, jog buvo išgėręs. Tada pamirštamas ir Tarybos nario statusas. Bet kad vyrai, na, ir kas, jog svarbūs asmenys, susikibo, vietiniams gyventojams labiau panašu tik į smagią atrakciją. 
Pilviškiečiai juokavo, kad smagu gyvenime matyti šiokių tokių permainų. Galima net didžiuotis, jog vyrai pagaliau kaunasi ne tik politikos ar verslo sferose. Lyg viduramžių riteriai susikimba ir dėl moters. Tik pasirodo, kad joms nuo tokio „dėmesio“ pakelti galvas aukštyn dar per anksti – daugiau panašių kautynių gali ir neįvykti. Vytautas Judickas sakė, jog tada šokti išėjo pakviestas damos. Dabar dalyvaudamas seniūnijose vykstančiose šventėse, kuriose seniūnui negražu nebūti, bus atsargesnis: kviečiamas šokti moterų prašys, kad jos atsineštų raštelį, patvirtinantį, kad jų vyrai pretenzijų nereikš. 

Į policiją – sūnus 
Telefonu kalbintas Tarybos narys Petras Bareikis, motyvuodamas tuo, jog šiuo metu yra toli nuo namų (kuo teko suabejoti) ir grįš tik po trijų ar keturių dienų, Joninių konflikto tema kalbėti atsisakė. Pašnekovas tik teigė, kad girtas jis nebuvo ir apskritai nieko tokio ten neįvyko. 
Iš tiesų – kraujo nebuvo. Didžiausias nuostolis, kad grumtynių metu seniūnas prarado mobilųjį tarnybinį telefoną, kuris taip ir neatsirado. 
Bet šokius nutraukusi „atrakcija“ tik tuo nepasibaigė. Kai iš minios pasigirdo šūksmai, jog lankoje mušamasi, prisistatė policijos pareigūnai. Du iš jų vėliau parašė tarnybinius pranešimus, kad šventėje nepajėgė sudrausminti Petro Bareikio sūnaus Tomo Bareikio, todėl jį sulaikė. 
Komisaras inspektorius Virginijus Adomaitis sakė, kad sūnų, kilus incidentui, pasikvietė motina, kuri vėliau priekaištavo, jog pareigūnai su Tomu elgėsi grubiai, naudojo jėgą. Vyrukui, kuris šakojosi ir prieš policininkus, buvo uždėti antrankiai. Tomas Bareikis (gim. 1983 m.) buvo atvežtas į Vilkaviškį ir naktį praleido areštinėje. Jam buvo nustatytas 1,9 promilės girtumo laipsnis. 
Tarnybiniuose pareigūnų pranešimuose nefigūruoja nei Tarybos nario Petro Bareikio, nei seniūno Vytauto Judicko pavardės. Apie konflikto ištakas niekas, išskyrus eilinius pilviškiečius, apskritai nebuvo linkę kalbėti, kaip ir apie kitus „pikantiškus“ niuansus. Oficialiai niekur neužfiksuota, kad vienas klebono lankoje tvarką daręs policininkas, atseit, buvo apspjautas, kitam numušta kepurė ir pan. Tomui Bareikiui už pasipriešinimą policijos pareigūnams einant jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą gresia bauda nuo 100 iki 500 litų arba 30 parų areštas. Sprendimą turi priimti teismas.

null

Nuvyto lankoje stoginę puošę Joninių žolynai, o žmonės vis dar aptarinėja vieną čia vykusios šventės „atrakciją“.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=1557
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1425
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License