Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
sophiecs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Metodistų bažnyčioje žmonės ir meldžiasi, ir kepa pyragus
Renginiai visiems 
Pasamdę autobusą, amerikiečiai vieną dieną pilviškiečius vežė į Kryžių kalną, kitąkart – į Palangą. Įvairūs renginiai, kuriuose galėjo dalyvauti visi, nepaisant religinių įsitikinimų, vyko bažnyčioje. Vaikams svečiai organizavo nuotaikingus žaidimus bei kitus užsiėmimus. Jų dalyvius apdovanodavo vitaminais, dantų pasta, žaislais. 
Noriai buvo renkamasi ir į Biblijos skaitymo valandėles. Vienos iš paskutinių diskusijų sutraukė apie 30 jaunų žmonių būrį. Pilviškių metodistų bendruomenės pirmininkė Danutė Jablonskienė sakė, jog pamaldos, kuriose kartais būna ir apie 100 žmonių, bažnyčioje vyksta kiekvieną sekmadienį. Kunigas atvyksta iš Kauno. Pamaldose dalyvauja ne tik Pilviškių, bet ir kaimyninėse Šakių rajono vietovėse gyvenantys metodistai. Vienas jų š Vilkaviškio visada atmina dviračiu. 

Paskaitos ir pyragas 
Praėjusią savaitę užėjus į Pilviškių metodistų bažnyčią buvo galima išvysti šiaip jau maldoms namams nebūdingų dalykų. Vienur grupelė žmonių, pritariant gitarai, dainavo (o gal giedojo – metodistų giesmės labai panašios į dainas). Kitame bažnyčios gale kartu su miestelio vaikais straksėjo jaunatviški amerikiečių skautai ir solidžios viešnios. Pasieniuose buvo išdėlioti piešiniai. Virtuvėje, įrengtoje pagalbinėse maldos namų patalpose, vietinėms moterims buvo rodoma, kaip kepamas amerikietiškas pyragas. Kito užsiėmimo metu pilviškietės pasipuošė pačių suvertomis apyrankėmis. Tarp svečių buvusi profesorė Jeanie Reimer skaitė paskaitas ir teikė psichologines konsultacijas prie bažnyčios veikiančio psichologinės savireguliacijos klubo lankytojams. 

Lėšos vaistams ir maistui 
Svečiai aplankė keletą neįgalių pilviškiečių. Viena iš amerikiečių grupės vadovų Patti Bacher sakė, kad už tai, kaip padedama invalidams ir kitiems sunkiai gyvenantiems žmonėms, Pilviškių metodistų bendruomenę galima tik pagirti. 
Tokiai veiklai paramą pilviškiečiams suteikia jų partnerinė bažnyčia. Ji skiria lėšų nupirkti vaistų neįgaliems žmonėms. Penkiasdešimt sunkiai gyvenančių pilviškiečių gauna maisto talonus. Kas mėnesį partnerinė bažnyčia tam duoda 1000 litų. 

Pagalba miesteliui 
Pilviškių metodistų bendruomenės pirmininkė Danutė Jablonskienė sakė, kad amerikiečiai ir ankstesniais metais remontavo mokyklą, ambulatorijoje pakeitė langus, įdėjo paradines duris ir kt. 
Viešėdami pernai, lankėsi rajono Savivaldybėje, su kurios vadovais aptarinėjo galimybes atgaivinti buvusią statybinių medžiagų gamyklą. Šiandieniniu svečių įsitikinimu, tokie užmojai tikrai yra nerealūs. Pernai ne vienas Pilviškių gyventojas, nugirdęs apie svečių vizitą į Savivaldybę, pradėjo prašyti, kad metodistų bendruomenės pirmininkė užrašytų jį į eilę gauti darbą. 
Viešnia, profesorė J.Reimer sakė, kad tai tik dar kartą patvirtino, kaip nedideliame miestelyje yra aktualu naujos darbo vietos. 
„Grįžę atgal į Ameriką mes galvosime, ką realiai būtų galima padaryti ir šioje srityje, nes tuščių pažadų dalyti nenorime“, – kalbėjo pašnekovai. 

Ir lengva, ir sunku 
Šiemetinė Green Bay miesto metodistų viešnagė Pilviškiuose jau buvo dvylikta. Porą kartų partnertinės bažnyčios kvietimu Amerikoje viešėjo ir keletas Pilviškių metodistų bendruomenės atstovų. 
Amerikiečiai sakė, kad surinkti žmones vykti bažnyčios misijoms į Pilviškius nėra sunku, bet sukaupti tam lėšų ne taip paprasta ir Amerikoje. 
Šioje grupėje buvo studentų, moksleivių, kunigų, verslo atstovų. Į veiklą Pilviškiuose buvo įsijungusi ne tik profesorė, bet ir vienas iš Amerikos skautų lyderių Timm Bacher. Jis dirbo viską, ką reikėjo, net surinkdavo vaikų primėtytus popieriukus. 

Mato ir pokyčių 
Green Bay miesto metodistų bažnyčia su pilviškiečiais bendrauja nuo 1997 metų. J.Reimer ir P.Bacher sakė, kad atvykus skaudžiausia yra matyti, jog miestelyje dar tebėra vargingų, sunkių ligų kamuojamų žmonių, kurie neturi jėgų ir lėšų pasirūpinti savimi. Viešnių teigimu, Amerikoje tokie žmonės jau seniai būtų slaugos įstaigose. 
„Bet apskritai gyvenimas Lietuvoje, taip pat ir Pilviškiuose, keičiasi į gerąją pusę. Gražėja sodybos, klojami šaligatviai, į pastatus dedami nauji langai. Prisimenu, kaip teko šalti, kai lankiausi 1998 metais, o dabar Pilviškiuose net ir vasarą yra karštas vanduo“, – negailėjo komplimentų profesorė J.Reimer. Pašnekovės teigė, kad pokyčių mato ir žmonių akyse bei veiduose – juose daugiau šypsenos, vilties. Drąsiai, laisvai jaučiasi vaikai.

null

Svečiai sugalvodavo paprastų nuotaikingų žaidimų. 
Autorės nuotr.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=1583
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1276
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License